1

Temat: Różnica wieku

Uważam iż nie ma jak zdrowa różnica wieku w znajomości, związku.
Mężczyzna powinien być około 5-10 lat starszy od kobiety.
Wtedy świetnie się dogadują, mają takie same oczekiwania co do związku.
Znajomości rówieśników zazwyczaj szybko się kończą, bo ona chce mieć rodzinę, a on imprezować i szumieć.

2

Odp: Różnica wieku

5 lat jest ok, ale 10 to za dużo, zwłaszcza jak się zestarzejecie...

3

Odp: Różnica wieku

Dużo - to 20:) 5 czy 10  jest w normie akceptowanej społecznie...

4

Odp: Różnica wieku

Kiedyś wydawało mi się, ze facet powinien być starszy. Teraz, kiedy jestem starsza, wolę młodszych tongue

5

Odp: Różnica wieku

różnica wieku nie może być za duża bo prowadzi to do wielu zgrzytów i kłótni bo na pewnym etapie życia zmienia się ludzkie myślenie i podejście do życia. Jeśli znacząco od siebie odbiegają do nie stworzy się normalnego szczęśliwego związku.

6

Odp: Różnica wieku

[quote=niechcemisie]Kiedyś wydawało mi się, ze facet powinien być starszy. Teraz, kiedy jestem starsza, wolę młodszych tongue[/quote]

To chyba jakaś poważniejsza reguła , bo ja mam podobnie:)

7

Odp: Różnica wieku

Hahhaa big_smile Finao, masz ustaloną jakąś dolną granicę?

8

Odp: Różnica wieku

Tak, to 20 lat, bo nie zamierzam mu zastępować mamusi wink

9

Odp: Różnica wieku

A to od wieku zależy? tongue Może u nas, bo u facetów to nie wiem big_smile

10

Odp: Różnica wieku

Mnie zawsze ciągnęło do starszych facetów, ale różnica pomiędzy mną a moim chłopakiem to tylko 5 lat.

11

Odp: Różnica wieku

[quote=Finao][quote=niechcemisie]Kiedyś wydawało mi się, ze facet powinien być starszy. Teraz, kiedy jestem starsza, wolę młodszych tongue[/quote]

To chyba jakaś poważniejsza reguła , bo ja mam podobnie:)[/quote]

Młodszy facet nas oczywiście odmładza, ale niekoniecznie spełnia inne potrzeby, choćby poczucie bezpieczeństwa, oparcie, pewność że zachowa się odpowiedzialnie w każdej sytuacji...

12

Odp: Różnica wieku

Wiem,że młodzi chłopcy szukają dojrzałych kobiet tongue

13

Odp: Różnica wieku

Sama znam taką parę, on ma ok. 35, a ona pod 50-tkę ale to są wyjątki... Raczej rzadko się spotyka stały związek z taką różnicą wieku, jak znam tylko jeden.

14

Odp: Różnica wieku

[quote=Kalinka01]
Młodszy facet nas oczywiście odmładza, ale niekoniecznie spełnia inne potrzeby, choćby poczucie bezpieczeństwa, oparcie, pewność że zachowa się odpowiedzialnie w każdej sytuacji...[/quote]

Ja nie spodziewam się tego tak samo po starszych, jak i po młodszych. Kiedyś byłam z chłopakiem 8 lat starszym od siebie, potem z 7 lat starszym, romansowałam też z gościem 2 lata starszym i szczerze powiedziawszy więcej dostałam od młodszych o rok, o 5,o 6 lat. Tak jakoś trafiłam niestandardowo.
Nie zaprzeczam oczywiście powyższej teorii, bo ma logiczne podstawy, ale wziąwszy pod uwagę ją i swoje doświadczenie, nie mogę myśleć inaczej niż tak: po żadnym facecie nie można tego oczekiwać, a jeśli jest w stanie się w tym wykazać, to bez względu na to, czy jest młodszy czy starszy. Oczywiście poniżej pewnej granicy straszliwie trudno byłoby znaleźć kogoś, kto spełni warunki, a moje doświadczenie dotyczy panów od 24 r.ż., więc dla jednych może to być osobnik młody, dla innych już nie.

15

Odp: Różnica wieku

Młodsi jeszcze mają jakieś ideały, porywy serca, a starsi raczej  tylko kalkulują, czy nie za dużo wydali na kobietę i co w zamian ich czeka ewentualnie wink

16

Odp: Różnica wieku

Najlepsza różnica wieku dla każdego będzie inna, dla niedojrzałej kobiety, która nie radzi sobie sama w życiu, to może być nawet 10-15 lat starszy partner, który o wszystko zadba, a dla samodzielnej i nowoczesnej - nawet i 10 lat młodszy;)

17

Odp: Różnica wieku

[quote=Yolana]Najlepsza różnica wieku dla każdego będzie inna, dla niedojrzałej kobiety, która nie radzi sobie sama w życiu, to może być nawet 10-15 lat starszy partner, który o wszystko zadba, a dla samodzielnej i nowoczesnej - nawet i 10 lat młodszy;)[/quote]

Mój partner jest starszy ode mnie o 13 lat, ale nigdy nie przyszło mi do głowy, że ma "dbać o wszystko". Dla mnie nie ma czegoś takiego jak różnica wieku, różnice w związku mogą dotyczyć poglądów politycznych albo tego co kto lubi jeść na deser. Może jestem inna, jeśli o nas chodzi każde jest niezależne finansowo, a wszystko co robimy, robimy wspólnie, po to, żeby być razem i żyć razem.

18

Odp: Różnica wieku

Jesteście wyjątkiem od reguły, przy takiej różnicy wieku to rzadko spotykane, żeby kobieta nie wykorzystywała swojego atutu młodości... Nie znam ani jednej takiej pary, gdzie byłoby to bezinteresowne i tylko z miłości.

19

Odp: Różnica wieku

13 lat to dużo... - dla mnie byłoby za dużo... Teraz jeszcze nie widzisz różnicy, ale za jakiś czas, jak on stanie się staruszkiem, a Ty jeszcze będziesz chciała używać życia, to może być problem...

20

Odp: Różnica wieku

Jeśli dwoje ludzi chce być ze sobą to i 13 lat różnicy im w tym nie przeszkodzi:) A jeśli nie to i dwa będzie im za dużo...

21

Odp: Różnica wieku

Może i na pewnym etapie życia różnice wynikające z tej przepaści w metryce się ujawnią, ale z drugiej strony myślę, że im starsi są ludzie, tym bardziej się one zacierają. Może jestem w błędzie, ale zauważcie... związek 17-latki z 30-latkiem jest nie do przyjęcia dla wielu, bo na tym etapie życia różnice są ogromne, to taki czas, w którym dużo się w życiu zmienia, a im starszy człowiek, tym bardziej już "urobiony życiowo" i raczej już z wyznaczonym kierunkiem i dojrzalszym charakterem.

22

Odp: Różnica wieku

Na starość to może być nawet zaleta, bo jedno będzie się opiekować drugim:)

23

Odp: Różnica wieku

O tym nie pomyślałam smile Dzieci powyjeżdżają, wnuki pozabierają, jest w tym sens.

24

Odp: Różnica wieku

Takie związki mają same zalety, zgodnie z prawem można przecież mieć żonę w wieku córki albo i wnuczki wink

25

Odp: Różnica wieku

Podobno są tu 4 progi wiekowe, chociaż dla mnie tylko pierwszy jest do przyjęcia:
0- 10 lat różnicy - polecane.
10-15 lat różnicy - akceptowalne.
15-20 lat różnicy - podejrzane
20-30 - żałosne
30 i więcej - nieakceptowalne.