1

Temat: Speed dating - byłyście?

W moim mieście niedługo organizują w jednym pubie tzw. szybkie randki i zastanawiamy się z koleżanką czy iść. Macie jakieś zdanie na temat tego czy warto , jacy ludzie tam przychodzą?

2

Odp: Speed dating - byłyście?

na pewno przyjdą wolne osoby i na pewno przed 35 rokiem życia, a czy któryś Cię zainteresuje to już kwestia gustu i tego jak się będzie rozmawiało przez tą minutę:) Ja bym poszła z ciekawości...

3

Odp: Speed dating - byłyście?

Byłyśmy z koleżanką, faceci - nic ciekawego, ale niektóre dziewczyny to chyba przyszły tylko dla jaj, żeby narobić tym facetom apetytu... Ogólnie  jak się ktoś nudzi to można iść, ale bez nadziei na to, że się spotka tego jedynego...

4

Odp: Speed dating - byłyście?

Chętnie się wypowiem jako osoba, która siedzi w tym biznesie od ładnych kilku lat: warto się wybrać, bo to działa :) Owszem, przychodzący Panowie są różni, tak jak różne są uczestniczki. Prawdą też jest, że nie zawsze udaje się za pierwszym razem, ale słyszę wiele pozytywnych (i zaskakujących opinii). Najczęściej wymieniane  przez uczestniczki to:

1) możliwość pogadania z facetami na żywo ("kawa na ławę", "od razu widzę z kim mam do czynienia")

2) niezobowiązująca forma - można pogadać, ale nie trzeba od razu iść do łóżka.

3) możliwość nawiązania przyjaźni - tak, to możliwe. Wiele parek, chociaż dostało numery i umówiło się na spotkanie uznały, że to nie ma sensu. A i tak mimo upływu czasu dalej spotykają się od czasu do czasu

4) fajna alternatywa dla portali randkowych

Jeśli macie pytania-  pytajcie ;)

PS. To nie jest wpis reklamowy, tylko informacyjny, dlatego też nie podaję nazwy firmy ani innych namiarów.

Ostatnio edytowany przez speeddates (2015-09-07 13:32:49)

5

Odp: Speed dating - byłyście?

Poznając kogoś w innej sytuacji, też nie trzeba od razu iść d łóżka, nie demonizujmy - to nadal jest dobrowolne, a nie obligatoryjne big_smile

Mam tylko jedno pytanie: dlaczego istnieje ograniczenie wiekowe dla uczestników? Przecież są kobiety, które chętnie poznają kogoś starszego niż ok. 30-tki, a niejedna z kobiet, mając lat 40 wygląda lepiej niż nie dbająca o siebie 30-latka ...
Czy może wśród dojrzałych osób nie ma zainteresowania takimi imprezami?

6

Odp: Speed dating - byłyście?

"Poznając kogoś w innej sytuacji, też nie trzeba od razu iść d łóżka, nie demonizujmy - to nadal jest dobrowolne, a nie obligatoryjne "

To tak trochę pół żartem pół serio wink

Zainteresowanie wśród Pań w przedziale 35-50 jest ogromne, a spotkania nie są wystawiane, bo... brakuje Panów! Nie chcę narażać się swojej płci, ale kobiety pod tym względem wykazują znacznie więcej  otwartości i inicjatywy niż mężczyźni.

7

Odp: Speed dating - byłyście?

Coś mi mówi, że panowie w tym przedziale szukają wśród znacznie młodszych i dlatego nie chcieliby rozmawiać z równolatkami, bo potrzebują się odmłodzić przy 20-tkach!

8

Odp: Speed dating - byłyście?

@malinka: Dość rozpowszechniony pogląd i nie do końca niezgodny z prawdą wink Ale są też inne przyczyny - dużą rolę odgrywają też tak banalne czynniki jak... nieśmiałość i poczucie skrępowania. Nie raz wydziałem naprawdę atrakcyjnych facetów +35, którzy mieli poukładane w głowie, ale też widziałem jak bardzo nieswojo się u nas czuli. Mieli poczucie, że nie powinno ich u nas być, że sami powinni się o to wszystko zatroszczyć. Gdy kobiety wybierają się we dwójkę a nawet trójkę potrafią to sobie przepracować i idą np. dla funu, a co dalej się wydarzy - to się okaże.

Inna sprawa, że mężczyźni wydają mi się pod tym względem zrezygnowani, jakby z wiekiem przygasa w nich nadzieja, że można kogoś fajnego znaleźć.

9

Odp: Speed dating - byłyście?

Zamiast szukać partnerki w swoim wieku, kupują szybką furę, robią zaczeskę i ruszają do klubu robić z siebie durnia... Albo tyją przed TV wcinając chipsy z wielkiej paki... Jakoś mi ich nie szkoda wink

10

Odp: Speed dating - byłyście?

Szybkie randki nie pozwalają bliżej się poznać, opieramy się tylko na tym co widzimy, bo przez tę chwilę trudno o konstruktywną komunikację... A wiecie jak to jest: Czasem spotykamy kogoś nieziemsko pięknego. A potem z nim rozmawiamy i po 5 minutach umieramy z nudów. Ale czasem spotykamy kogoś przeciętnego i myślimy sobie: 'może być'.
A dopiero potem go poznajemy. I jego twarz staje się coraz piękniejsza, bo jego osobowość jest na niej wypisana...

11

Odp: Speed dating - byłyście?

Odnośnie tematu i słabego zaangażowania mężczyzn: Mamy takie czasy, że to sarenki gonią myśliwych.....

12

Odp: Speed dating - byłyście?

Dla wielu osób to jest krępujące, że muszą w ten sposób kogoś szukać... Myślicie, że tam ktoś w ogóle jest sobą? Wszyscy udają kogoś innego, żeby spodobać się ewentualnemu partnerom...

13

Odp: Speed dating - byłyście?

Ale na takich spotkaniach można też poobserwować samego siebie, reakcję innych, swoje reakcje na stres i innych ludzi. Moim zdaniem właśnie to jest największa zaleta szybkich randek. Można dzięki temu poczuć się pewniej i nabrać śmiałości w kontaktach z przeciwną płcią:)

14

Odp: Speed dating - byłyście?

Już wiem, że tam się nie wybiorę, po co ma sobie ktoś na mnie coś ćwiczyć:)

15

Odp: Speed dating - byłyście?

ćwiczenie? jakie ćwiczenie? nie rozumiem o co wam chodzi. Byłam już nie raz na speed dates i ani razu nikt na mnie niczego nie testował. Chodze regularnie od kilku miesięcy i poznałam dzięki temu kilka naprawdę ciekawych osób..

16

Odp: Speed dating - byłyście?

Tam każdy testuje swoją śmiałość, bajerkę i ogólne wrażenie, jakie robi na kobietach...  Tam wiadomo, że żadna nie ucieknie od stolika przez te parę minut, tylko musi o czymś z nim rozmawiać, więc nie ma takiej spinki, niż gdy to się dzieje spontanicznie...

17

Odp: Speed dating - byłyście?

no jeśli o to chodzi to masz troche racji ale to działa w dwie strony, zresztą chyba nie ma tam tak durnych chłopaków że jeśli ich "bajerka" nie działa i nikt ich nie wybiera to na kolejnym spotkaniu zachowują sie tak samo..

18

Odp: Speed dating - byłyście?

Nie byłam i nie wybieram się, bo jednak wolę sama sobie wybierać rozmówców wink

19

Odp: Speed dating - byłyście?

Ja także nie byłam. Znajome - owszem. W sumie potraktowały to jako zabawę.

20

Odp: Speed dating - byłyście?

Cóż, płacić za coś, co z góry się zakłada jako tylko "zabawę" , to nie w moim stylu. Wolałabym  za te pieniądze iść do fajnego klubu i bawić się cały wieczór

21

Odp: Speed dating - byłyście?

ja nie wiem, ja chyba już jestem stara bo kompletnie nie czaję tych "nowości"

22

Odp: Speed dating - byłyście?

Tam są ograniczenia wiekowe, chyba do 35 lat z tego co słyszałam, więc "za starych" już nie wpuszczają wink

23

Odp: Speed dating - byłyście?

To dziwne, bo po 35. roku życia też jest sporo wolnych osób i  dla nich też powinny być takie randki...

24

Odp: Speed dating - byłyście?

no właśnie, w tym wieku najwięcej ludzi się rozwodzi to co już są w gorszym położeniu. Bez sensu.

25

Odp: Speed dating - byłyście?

Tu jest chyba ten problem, że więcej jest kobiet, a faceci nawet jak są, to jakoś już wstydzą się chodzić na takie spotkania...