26

Odp: Serce a rozum

Kusi mnie, żeby zapytać, czy zabił człowieka. Kusi mnie, żeby zapytać czy mój kuzyn w Afganistanie zabijał. Czy drugi kuzyn zabijał w Libanie. Kusiło, żeby spytać dziadka, który walczył w II wś czy ma życie ludzkie na sumieniu, ale on nie opowiadał mi o wojnie, więc nie przełamałam się. Pokazywał ordery, ale nie mówił o samej walce.
Pewnie trochę inaczej jest, kiedy robi się to w obronie własnej i pewnie oni wierzą, że zabijają by bronić siebie lub życie innych ludzi, kobiety, dzieci. Nie potrafię sobie tego wyobrazić nawet w maleńkiej części. Mój stryjeczny brat chciałby wrócić do Afganistanu, ale miał tam wypadek, bo Talibowie podłożyli minę i nie może... nie wiem... musi mieć chyba jakieś poczucie słuszności w tej sprawie, skoro go tak tam ciągnie. Może po prostu wojna wszystko zmienia, całe nastawienie i gotowość do przekraczania granic, których nie potrafilibyśmy przekroczyć w innych okolicznościach.

Btw. podoba mi się mężczyzna wojownik. Nie rozumiem polowań, a nawet wędkarstwa, nie lubię agresji, ale już na przykład znajomość sztuk walki, sprawność fizyczna, odwaga i umiejętność posługiwania się bronią mi imponują. I dyscyplina smile

27

Odp: Serce a rozum

A jak myślisz, przyznają się?... To są ich tajemnice, zepchnięte głęboko do podświadomości, żeby nie przeszkadzały w powrocie do normalności...
Zapytałam o to samo kiedyś kogoś, kto był w Iraku - odpowiedział dyplomatycznie, że strzelał, owszem, ale nie wie, czy trafiał...

28

Odp: Serce a rozum

No tak... wziąwszy pod uwagę jaką bronią się teraz dysponuje, to rzeczywiście można nawet nie wiedzieć. Nie wiem jak w realu, ale na filmach jak leci seria z karabinu to dziurawi wszystko.

29

Odp: Serce a rozum

Wojna  prowadzi do degradacji społeczeństwa, przez obcowanie z brutalnością, śmiercią, bezsilnością wobec niej.Pociąga za sobą zmiany w psychice ludzi, którzy przeżyli pożogę wojny. Konflikty zbrojne prowadzą do prześladowań, mordów, niesprawiedliwości oraz powodują zwyrodnienia w psychice ludzi walczących, a także mają wpływ na psychikę innych ludzi mimowolnie biorących udział w konflikcie zbrojnym.

30

Odp: Serce a rozum

sad Jakby nie było dość tego, że społeczeństwa i tak są zdemoralizowane, zdeprawowane itd. sad

31

Odp: Serce a rozum

To prawda, bez wojny jest wystarczająco zdemoralizowane społeczeństwo hmm

32

Odp: Serce a rozum

Ale chyba nikt nie zostaje żołnierzem z czystej chęci zabijania...?

33

Odp: Serce a rozum

Islamiści z organizacji powiązanej z Boko Haram,opublikowali zdjęcia ze szkolenia dzieci-żołnierzy. Widać na nim chłopców trzymających w rękach kałasznikowy i uczących się obsługiwać broń.Chęć zabijania nie jest czysta, bo to brud krwi na rękach i w sercu, wina za morderstwo. Ale jak szkolą już dzieci? To nie wiem jak to nazwać...

34

Odp: Serce a rozum

[quote=niechcemisie]No tak... wziąwszy pod uwagę jaką bronią się teraz dysponuje, to rzeczywiście można nawet nie wiedzieć. Nie wiem jak w realu, ale na filmach jak leci seria z karabinu to dziurawi wszystko.[/quote]

Poza tym, albo on ich - albo oni jego... Przy tym wyborze - to nie ma wyboru...

35

Odp: Serce a rozum

Na wojnie nie ma miejsca na sentyment...
Bez wojny też nie zawsze jest kolorowo.
Cóż-życie.

36

Odp: Serce a rozum

[quote=niechcemisie]Btw. podoba mi się mężczyzna wojownik. Nie rozumiem polowań, a nawet wędkarstwa, nie lubię agresji, ale już na przykład znajomość sztuk walki, sprawność fizyczna, odwaga i umiejętność posługiwania się bronią mi imponują. I dyscyplina smile[/quote]

A której z nas nie imponują..? Mężczyzna ma  być obrońcą słabej płci, tak mamy zakodowane w genach, że umięśniony i uzbrojony  będzie w tym najlepszy:) A że ma jeszcze ładne ząbki - to tym bardziej dobry wybór, niechcemisie:)

37

Odp: Serce a rozum

big_smile

Gdy przeczytałam o tym szkoleniu dzieci, to mi się przypomniało, jak sama z kałachem między blokami biegałam... i gromadką uzbrojonych dzieciaków. Co w tej wojnie jest, że tych, którzy jej nie doświadczyli, w pewnym stopniu pociąga?
(kałasznikow był z plastiku)

A z żołnierzem znów kontakt urwany... chlip. Ale piękne życzenia na urodziny dostałam... ułożone z nabojów do karabinu big_smile

38

Odp: Serce a rozum

Może to były pożegnalne życzenia? Skojarzył przy tej okazji, że mu się starzejesz i że już pora na kogoś młodszego;)

39

Odp: Serce a rozum

Nie, na pewno jest na akcji i wróci w chwale za tydzień:)

40

Odp: Serce a rozum

W filmach wojennych bywają ciekawe scenki i może dlatego zabawa w wojnę.
Wiem,że dziewczynki lubią bawić się lalkami,jako mamusie,
a chłopcy żołnierzykami, samochodami, albo w wojsko.
Coś może w genach mamy? smile

41

Odp: Serce a rozum

Ale są i dziewczynki, co wolą samochodziki i wchodzić z kolegami na drzewo smile

42

Odp: Serce a rozum

Tak, wiem smile
Takie dziewczynki,które chcą dominować.
Może to się wiąże z charakterem i jaki wybiera zawód w przyszłości?

43

Odp: Serce a rozum

Na pewno, mam koleżankę, która była takim dzieckiem i teraz pracuje w policji

44

Odp: Serce a rozum

[quote=niechcemisie]:D

A z żołnierzem znów kontakt urwany... chlip. Ale piękne życzenia na urodziny dostałam... ułożone z nabojów do karabinu big_smile[/quote]

Wiesz, kto nabojami wojuje... Jak będzie tak nadal milczał to może jest jakiś poważniejszy powód?...

45

Odp: Serce a rozum

[quote=Anays]Ale są i dziewczynki, co wolą samochodziki i wchodzić z kolegami na drzewo smile[/quote]
Właśnie. Ja miałam samochodziki, a oprócz lalek wszelkiego typu i rozmiaru miałam tez lalkę z bajki He-Man. No i chciałam być żołnierzem i projektantką mody, policjantką itd.

Ej nie wymiewajcie się z mojej starości... tongue
Żołnierz wrócił, zaliczył wpadkę na fejsie, ale poza tym jest tak samo słodki jak był... aż za słodki.

Taką miałam myśl przed momentem: jak się straci dla kogoś rozum, to i serce przez to padnie. Podwójna niekorzyść.

46

Odp: Serce a rozum

Ileż to razy bolała mnie głowa przez facetów i miałam objawy depresyjne...
Już myślałam,że to ON, a to było kolejne rozczarowanie hmm

47

Odp: Serce a rozum

skąd ja to znam. Nigdy nie trafiłam na takiego gościa który oprócz bycia moim partnerem byłby jednocześnie moim przyjacielem.

48

Odp: Serce a rozum

Gdzie ci mężczyźni, prawdziwi tacy?
Danuta Rinn to śpiewała...
[url]https://www.youtube.com/watch?v=hCUgkUUufBo[/url]
I jakże to aktualne hmm

49

Odp: Serce a rozum

Skoro ich nie było w latach 60-tych, to nie pozostawili godnych siebie następców..  Jaki ojciec taki syn, mówią smile

50

Odp: Serce a rozum

[quote=subtellna]
Już myślałam,że to ON, a to było kolejne rozczarowanie hmm[/quote]

A ja wiem, że to ON, a mimo to nic z tego nie będzie tongue