1

Temat: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Cały czas się zastanawiam dlaczego to właśnie przeciwieństwa się przyciągają... Dziwne, gdy ja aktywna, biegająca, jeżdżąca na rowerze, rolkach ogólnie mówiąc aktywnie żyjąca. Nienawidząca stagnacji, ale też niewiedząca czym jest nuda, przyciąga odwrotnych do siebie temperamentem ludzi... Dlaczego?

2

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Może ci ludzie chcą znaleźć dzięki Tobie motywację do bardziej aktywnego życia? Widocznie wolą mieć przy sobie żywiołową dziewczynę niż takie domowe "cieple kluchy" wink

3

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Przeciwieństwa mogą się fajnie uzupełniać w życiu, np. realistka i artysta z głową w chmurach:)

4

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

... a jeśli nam czegoś brakuje w sobie,  to szukamy tego u partnera...:)

5

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja zwykle przyciągam kogoś innego niż sama jestem, nawet pod względem wyglądu:)

6

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Przeciwieństwa może i się przyciągają, może się uzupełniają, ale czy na długo? To chciałabym wiedzieć.
Myślę, że [b]bardzo[/b] trafnie oceniła sytuację Virrana.
Pociąga nas w innych często to, czego nam brakuje. Jeśli szukamy energii, to zbliżymy się do kogoś energetyzującego, jeśli brakuje nam zaradności, zaimponuje nam ktoś, kto sobie radzi, poczujemy się przy nim bezpieczniej itd.
Tylko ok... wchodzimy w relację z kimś tak odmiennym i jest fajnie, czujemy się pobudzeni, może nawet zmotywowani czy zmienimy nieco styl życia, ale... w dłuższej perspektywie te różnice mogą stać się dokuczliwe, bo jedno nie dotrzyma tempa drugiemu, bo jedno garnie się do ludzi, drugie jest domatorem, bo jedno za dużo narzeka i wysysa energię z drugiego itp. itd. i po jakimś czasie to zwyczajnie zaczyna przeszkadzać.

7

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Dlatego jest tak dużo rozstań, po pewnym czasie tęsknimy za przestrzenią tylko dla siebie, a nie poddawaniem się czyimś kaprysom...

8

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Dzięki temu, ze partnerzy nie są podobni, jest większa szansa, że szybko się sobą nie znudzą:)

9

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Zwykle chyba podoba nam się ktoś taki, kto nie jest do nas podobny...

10

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Niekoniecznie, ja wolę facetów w swoim typie urody:)

11

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

A ja takich, z którymi sporo mnie łączy - doświadczenia, poglądy.

12

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Czasem trudno orzec, co tak naprawdę nas przyciąga do kogoś - bo to może być baaardzo nieokreślone wink

13

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

To nieokreślone, niezdefiniowane jest fajne, jest jakaś chemia, przyciąga jak magnes. Gorzej, jak ktoś tylko na tym bazuje.

Kiedyś durny narzeczony (bleah...) powiedział mi, że coś w sobie mam i on nie wie co to jest, ale go bardzo przyciąga i nawet nie chce tego określać, bo co się stanie, jeśli kiedyś tego zabraknie? Trochę lekkomyślne z jego strony było prosić o rękę dziewczynę, o której się tak myśli, nieprawdaż?

14

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Może miał nadzieję, że będzie szukał tego przez resztę wspólnego życia i nie zdąży znaleźć wink

15

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja przyciągam tylko same przeciwieństwa,  bo nie jestem materialistą, a kobiety tak...

16

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Na pewno to  dlatego, żeby ktoś w końcu zaczął wydawać Wasze pieniądze wink

17

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja przyciągam wysokich a jestem filigranowa:)

18

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Z ludźmi innymi niż my jest ciekawiej, nie nudzimy się ze sobą zbyt szybko...

19

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Czasem przeciwieństwa wyglądają razem karykaturalnie, np. pulchna i niska dziewczyna z wysokim i chudym jak tyczka chłopakiem, których ostatni widziałam przed jednym z klubów. Amor był chyba ślepy jak do nich strzelał wink

20

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ludzie po prostu szukają tego, czego im samym brakuje;) Nieraz się o tym przekonałam.

21

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

xx

22

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

> sabbrina napisał/a:

> Ludzie po prostu szukają tego, czego im samym brakuje;) Nieraz się o tym przekonałam.

O taaak... najlepiej jest uświadomić sobie te potrzeby. Instynktownie jakoś dążymy do ich zaspokojenia, ale chyba bezpieczniej byłoby je znać.

23

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Szukamy w drugiej osobie tego, czego nam brakuje, czasem pewności siebie, a czasem kasy... Oto cały sekret tego przyciągania:)

24

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Mnie tam moje przeciwieństwa odpychają..

Bo takie jak ja osoby 30+ powinny być ogarnięte życiowo i emocjonalnie, tymczasem.... napotykam na swojej drodze "inteligentów" (czytaj cwaniaczków), z zerową kulturą osobistą
i niewielkimi zainteresowaniami, ale za to z upodobaniami do picia i ZABAWY. Oj tak, a picie i rozrywka to już podstawa, tzw. atrybut bycia dorosłym, bo jakże by mogło być inaczej?! - jak mniemam, to wartości bardzo popularne w dzisiejszych czasach - o zgrozo!

Szlajają się tacy po klubach  czy po ulicach "zmęczeni" po "ciężkiej" pracy i żyją z dnia
na dzień, bez perspektyw, za to często z inną "panną" byle żeby było "fajnie i przyjemnie" - w końcu ta praca  jest taka stresująca, ojojoj biedni. A ja się pytam gdzie w tym wszystkim rozmowa,
wzajemne docieranie, starania, normalne wartości i zasady, wspólne zainteresowania, chęć stworzenia czegoś poważnego, marzenia oraz plany? No gdzie?! Nie mówiąc już o ślubie? Pewnie część osób w tym miejscu szeroko się zaśmiała. Ślub większości w ogóle nie mieści się w głowie, bo jak taki jeden czy drugi miałby zostawić hulaszczy tryb życia (czytaj luźny, rozwiązły, rozrywkowy), czy też mamusię (tak, maminsynków również nie brakuje).
Ludzie nawet rozmawiać ze sobą nie umieją, nie chcą, boją się - a jak już to często oczekują czegoś w zamian - ty mi dasz to i tamto, ja ci dam to i tamto.
Zresztą z takim podejściem, to może i lepiej że takie relacje się wykruszają.

Jakiś czas temu usłyszałam od jednego mężczyzny: "dla faceta charakter nie jest ważny, ważne żeby kobieta go pociągała fizycznie, a jaka ona już jest i co lubi to nieważne". Ja to widzę trochę inaczej, owszem zwracam uwagę na wygląd (bo sama jestem szczupła i zadbana) ale jeśli charakter i wnętrze drugiej osoby są do bani i zupełnie nie pokrywają się z moim systemem wartości, to wygląd niewiele jest tu w stanie zdziałać.
Podobnego do siebie chcę, ale gdzie go znaleźć, to sama nie wiem.

25

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Przeciwieństwa się przyciągają bo się uzupełniają, tak jest w życiu STETY. Ja np. z moim chłopakiem różnimy się bardzo, ale za to kochamy się szalenie.