1

Temat: Mała waga noworodka

Moja przyjaciółka urodziła niedawno synka, miał jedynie 2,5 kg. Czy mogło to być spowodowane niedoborem witaminy D? Ja też chcę być w ciąży i obawiam się skutków związanych z brakiem tej witaminy, bo słyszałam o wielu komplikacjach. Proszę o radę, jak temu można zapobiec.

2

Odp: Mała waga noworodka

Tak jak są niscy i wysocy dorośli , tak i małe dzieci się różnią między sobą:) Nie ma powodów do zmartwień, skoro dziś ratuje się kilogramowe wcześniaki, to i on sobie poradzi:)

3

Odp: Mała waga noworodka

dzięki za podtrzymanie na duchu, ale ja to się zawsze martwię na zapas, czy uważasz, że branie witaminy d3 to zły pomysł? W końcu to ważna witamina dla naszego organizmu.

4

Odp: Mała waga noworodka

Niska waga urodzeniowa może być związana z niedoborem wit.D, chociaż nie musi. Jesli martwisz się o niedobór tej witaminy to skonsultuj się z lekarzem albo położną. Mój lekarz mówi, że wg najnowszych badań i zaleceń powinno się brać wit.D w ciąży, bo w naszej szerokości geograficznej niedobory są wręcz masowe, mało słońca, a w diecie trudno dostarczyć odpowiednią ilość wit.D. Ja sobie dla pewności zrobiłam badania i faktycznie miałam poziom dużo poniżej normy.

5

Odp: Mała waga noworodka

Zadbaj przede wszystkim o siebie to i z dzieckiem będzie wszystko w porządku, dużo pij, nie ograniczaj się w jedzeniu. Chyba, że coś Ci szkodzi. Proponuje ograniczyć kawę, podobno ma wpływ na rozwój dziecka w trakcie ciąży. Nie odmawiałam sobie niczego, a zachcianki miałam naprawdę różne- moje dziecko nie jest na nic uczulone i urodził się naprawdę spory. Kawę piłam ale z jednej łyżeczki:) Nie ma reguły:D

6

Odp: Mała waga noworodka

ja urodziłam syna w 40 t.c i ważył 2640 g lekarze podejrzewali wszystko od hipotrofii, przez złe odzywianie, a on  zdrowiutki, wszelkie badania mu zrobiły smile tak więc nie wszystkie noworodki muszą mieć 3500 w zwyz big_smile

7

Odp: Mała waga noworodka

Wielkość noworodka zależy od ogromnej ilości czynników, które można wymieniać prawie w nieskończoność. Ważne żeby dziecko było zdrowe, 2,5kg to nie jest bardzo mała masa.

Ostatnio edytowany przez bestak29 (2015-08-28 10:21:38)

8

Odp: Mała waga noworodka

Dzieci są różne i nie ma się co przejmować na zapas. Jak sie urodzi kup witaminę D3 - i mu regularnie podawaj. Moje dziewczyny były też bardzo małe jak się urodziły a teraz ... najwyższe w przedszkolu.

9

Odp: Mała waga noworodka

Ja mam trochę inne pytanie, bo dotyczące emolientów dla niemowląt. Mój synek, który ma dopiero kilka tygodni ma bardzo podrażnioną skórę na ciele i miejscami jest ona bardzo przesuszona. Stosowaliśmy już kilka kosmetyków i żaden z nich nie poprawił stanu jego skóry. Niedawno trafiłam na ten artykuł , w którym są opisane ich zalety. Myślicie, że emolienty dla niemowląt są faktycznie takie skuteczne? Macie jakieś doświadczenia z tymi produktami? Jeśli tak, to będę bardzo wdzięczna za wszelkie opinię na ich temat, bo nie chciałabym opierać się tylko na wiadomościach z tego artykułu.

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2016-04-05 15:18:31)

10

Odp: Mała waga noworodka

Waga urodzeniowa nie jest żadną wytyczną dla dalszego rozwoju... Dzieci nadrabiają brak wagi szybko jeśli są zdrowe.

11

Odp: Mała waga noworodka

Chyba nawet lepiej jak nie są ciężkie, to może w przyszłości nie będzie u nich problemu otyłości/nadwagi...

12

Odp: Mała waga noworodka

Czasem dziecko przestaje rosnąć przed urodzeniem i wtedy wywołuje się poród żeby nie zmarło