1

Temat: Była żona i jego matka - problem

Proszę o mądrą sugestię ,myśl gdyż sama nie wiem co robić. Mam rozdarte serce...kocham mężczyznę, ale od początku są przeszkody: on jest po rozwodzie. To nie jest główny problem. Największym moim problemem nie do rozwiązania jest jego matka. Mój chłopak jest ode mnie starszy , ma 34 lata. Jego matka ciągle traktuje go jak małego synka, mówi mu a zarazem mi, co mamy robić. Ustalam z nim pewne rzeczy, a on słucha jej. Najgorsze jest to iż ostatnio poruszyliśmy temat jego byłej żony - matka zasugerowała byśmy się nie odcinali od jego żony itp...dla mnie jest to nie do przyjęcia, gdyż ja z moimi byłymi parterami nie mam nic wspólnego... Mamusia chwali byłą, wg niej i jego rodziny jestem zła bo zabraniam mówić o byłej żonie i nalegam, by mój parter słuchał mnie , nie mamusi. Cały czas jest manipulacja z jej strony. Ciągle słyszę jakieś niedomówienia, mam już dość tematu byłej żony.Jak mam żyć? Chciałabym znaleźć rozwiązanie.... Robi mi się za ciasno na związek 2 ludzi plus mamusia i tematy z przeszłości.

2

Odp: Była żona i jego matka - problem

To nie Ty masz problem, tylko Twój facet... Jeśli nie umie postawić matce granic wtrącania się w jego życie, to za wiele sama nie zdziałasz... Najwyżej możesz ograniczyć kontakty z nią do minimum...

3

Odp: Była żona i jego matka - problem

Być może on kiedyś się ocknie, jednak nie Ty to zmienisz. Jeśli będziesz próbowała, zostaniesz uznana za tą złą, będą mieli na kogo zwalić winę za różne komplikacje w ich relacji.
To oczywiste, że Ty widzisz jak jest, bo stoisz z boku, ale wszelkie próby uświadomienia go mogą odbierać jako atak.
Rozumiem Cię, bo...

Mój eks tak samo słuchał matki, też był ode mnie starszy a traktowany przez nią jak dzieciak, też miał byłą żonę i jego matka starała się o utrzymanie dobrych relacji z nią, żeby nie stracić kontaktu z wnukiem. Nie dostrzegał nawet tego, jak silny ona ma na niego wpływ. Dopiero kiedy się poróżnili, a ja nie miałam z tym nic wspólnego, zaczął odcinać pępowinę. Wydaje mi się jednak, że pod pewnymi względami taka relacja zawsze już będzie skażona nadmierną ingerencją z jej strony i nadmierną uległością z jego sad
Co nie znaczy, że nie da się tego doprowadzić do jakiejś znośniejszej formy, ale chyba trzeba się od tego trzymać z dala. Sami muszą dopracować się zdrowej relacji.
Chyba powinnaś się uzbroić w cierpliwość i ignorować to, jeśli zamierzasz być z nim nadal.
Prędzej czy później dojdzie do sytuacji, w której on będzie miał odmienne zdanie niż matka w sprawie, na której będzie mu szczególnie zależało i wtedy zobaczy jak bardzo jest apodyktyczna. Nie wtrącaj się w to za żadne skarby świata.

4

Odp: Była żona i jego matka - problem

Ja bym mu dała ultimatum, albo dorośnie, albo niech przenosi się do mamusi...

5

Odp: Była żona i jego matka - problem

Bardzo trudne to jest.
Nie najlepszą przyszłość tu widzę...
Czy to się zmieni?
Oj nie wiem...bo takie typy ludzi i już.

6

Odp: Była żona i jego matka - problem

Jak mu będzie zależało to będzie słuchał partnerki, tylko widocznie jeszcze na taką nie trafił... więc matka ma nadal autorytet...

7

Odp: Była żona i jego matka - problem

Dla mnie to on jeszcze nie dorósł i potrzebuje mieć niańkę, a skoro Ty nie jesteś nadopiekuńcza to nadal trzyma się matki...

8

Odp: Była żona i jego matka - problem

Jeśli z byłą żoną ma dzieci, to zawsze będziecie mieli coś wspólnego.
Czy chcesz, czy nie...

9

Odp: Była żona i jego matka - problem

Są faceci, którzy nigdy  nie dorastają, a takie matki im w tym niestety pomagają..

10

Odp: Była żona i jego matka - problem

I są też faceci, którzy ulegają określonemu typowi kobiet. Tylko ktoś władczy i dominujący potrafi wywrzeć na nich wpływ. Czy on taki jest, da się zauważyć obserwując jego zachowanie w kontaktach z innymi kobietami. W pracy, w rodzinie, wśród znajomych.

11

Odp: Była żona i jego matka - problem

No i tu jest chyba klucz. Jak słucha dominującej mamy, to też trzeba nauczyć się dominować tongue

12

Odp: Była żona i jego matka - problem

Po pierwsze niech facet ma swój rozum i siebie samego słucha ...a nie ma przeskakiwać spod obcasa mamusi pod obcas swojej obecnej kobiety

To on sam musi zrozumieć ze złe robi....nie wolno ingerować bo jak ktoś wyżej pisał będziesz ta zła.....

co do kontaktu z była zona....jeśli maja wspólne dziecko to nie dziwie się zeby utrzymywać jakieś relacje.... jeśli nie to sprawa wygląda inaczej

13

Odp: Była żona i jego matka - problem

Ja bym odradzała ciągnąć taką relację, zawsze będziesz się czuła na marginesie, za jego matką. Ja bym tak nie chciała...

14

Odp: Była żona i jego matka - problem

Ale jak kocha jego, to nie tak łatwo odradzić...

15

Odp: Była żona i jego matka - problem

Jeśli miłość oznacza: dać się podeptać, odrzeć z godności...:/

16

Odp: Była żona i jego matka - problem

Poza byłą żoną są często dzieci, i one też potrafią dać w kość... Mam znajomą, która wprost mówi, że nienawidzi dorastających synów swojego faceta. A dzieci nigdy nie będą "byłe', i on musi mieć dla nich czas  (i pieniądze, choć ona tego nie mówi), ale to ją boli najbardziej.

17

Odp: Była żona i jego matka - problem

Czasem matka nie akceptuje nowej wybranki syna i to dopiero jest problem, bo zwykle każe wybierać między sobą a nią...

18

Odp: Była żona i jego matka - problem

Jak ludzie są dorośli i dojrzali to potrafią uciąć toksyczne kontakty. A jak nie są, to mają to co im ześle los i męczą się z tym w imię nie wiadomo czego:D

19

Odp: Była żona i jego matka - problem

Idealna jest sytuacja gdy teściowa mieszka daleko i ma swoje życie....