1

Temat: Dawne związki - warto do nich wracać?

Niedawno koleżanka zostawiła narzeczonego (ślub miał być we wrześniu) i wróciła do chłopaka , z którym była przez całe liceum. Twierdzi, że to mężczyzna jej życia, że nigdy nie przestała o nim myśleć, ale ja boje się, że to  wróciły stare wspomnienia i zatęskniła za beztroskim życiem jak za licealnych czasów. Trudno ją przekonywać, znów jest zauroczona. facet jest trochę takim niebieskim ptakiem, wolny zawód, ciągle wynajmuje mieszkanie, realizuje swoje pasje nie myśląc, co będzie jutro. Więc zastanawiam się,  czy ten związek ma przyszłość i da jej stabilizację?

2

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Ja miałam raz okazję "wejść drugi raz do tej samej rzeki", ale jakoś mi się rozeszło po kościach, poznałam kogoś innego i dziś nie żałuję...
Osobiście bym odradzała, budowanie  związku na dawnych sentymentach nie wróży nic stałego...

3

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Według mnie warto dać sobie szansę drugi raz, ale tylko jeśli obie strony wyciągnęły wnioski z rozstania i nie popełnią tych samych błędów, żeby nie tracić czasu.

4

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Nie wróciłabym do żadnego z moich dawnych partnerów, nie zasługują na to...

5

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Ostatnio myslałam czy warto ponownie wejść do tej samej rzeki. Ostateczny wniosek, ze jednak nie. Raz na zawsze jedną rozmową zamknac temat i koniec.

6

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Ja nigdy tak nie zrobiłam i nie zrobię, jestem przekonana, że nic by z tego nie było...

7

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Zależy jaki był ten poprzedni związek, kiedy i w jaki sposób się skończył. Myślę, że każdy przypadek jest inny i zależy od osób, od tego partnera. Ja bym wróciła czasami, do niektórych.. do niektórych nigdy to wiedziałabym z czym to się wiąże. Więc to zależy wink

8

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Warto niektóre wspominać, ale wrócić znów do kogoś, kto raz już był nie fair, zawiódł w ważnej sprawie, to bym nie chciała...

9

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

ja uważam, że nie. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki.

10

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Ja bym się nie odważyła... Miałabym poczucie, że skończy się tak, jak za pierwszym razem.

11

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

dokładnie, jak już coś się raz rozsypało to będzie się sypać dalej. Tylko przez chwile będzie złudzenie że jest dobrze, potem wszystko wraca na stare tory.

12

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Rzadko takie powroty są udane...

13

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

zgadza się, wracają stare przyzwyczajenia i nawyki. Dopóki sama się nie sparzy do niej nie dotrze.

14

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Nie wiem, co musiałby obiecać mi były facet, żebym chciała do niego wrócić:)

15

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Cóż... nie chciałabym być z żadnym z tych, z którymi już byłam. Nie jest to kwestia niedopasowania, ani też przeświadczenia, że ludzie się nie zmieniają, bo zmieniają się, choć nigdy całkowicie. Ja sama zmieniłam się przez lata bardzo, dostrzegam to wyraźnie, choć to proces długotrwały i wciąż w toku, ale wiem, że gdybym miała być z którymkolwiek z dawnych partnerów, to szybko by się okazało, że nie zmieniło się akurat to, co najbardziej mi w nich dokuczało big_smile Z dużym prawdopodobieństwem kolejne rozstanie miałoby tę samą przyczynę.

Przede wszystkim uważam, że jeśli związek był z kategorii tych poważniejszych, to i przyczyna rozstania musiała być istotna. A skoro tak, to zostaje w nas jakiś uraz albo przynajmniej wyciągnięte po rozstaniu wnioski, które każą nam myśleć, że nie tędy droga, nie z tą osobą przejdziemy przez życie. Nie moglibyśmy już w pełni zaufać, albo mamy w pamięci fakt, że zostaliśmy skrzywdzeni. Wiemy już, do czego jest zdolny partner, wiemy, że ludzie czasem okazują się być kimś innym, niż nam się wydaje.
Poza tym przypuszczalnie próbowaliśmy przed rozstaniem różnych rozwiązań, staraliśmy się związek naprawić i nie udało się. Wyczerpaliśmy możliwości.
Rzadko kiedy zdarza się inaczej.

Jeśli ktoś czuje się na siłach próbować ponownie, to wszystkiego dobrego. Szczerze. Bo może się uda. Może nie rozstali się przez żadne świństwo, może po prostu nie dorośli wtedy do związku, a teraz już tak. Tylko pamiętać trzeba, że szkoda życia na dawanie kolejnej szansy ufając, że tym razem bardziej pomyślne wiatry zawieją, bo to co było, nie stało się przypadkiem, i teraz też nie będzie tak, że przypadkiem wyjdzie inaczej.

16

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

To zależy od podejścia, sama może i zaryzykowałabym, gdyby ktoś naprawdę się postarał...

17

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

ja nie wiem, ja jestem zdania że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki i że jeśli coś się raz rozpadło, to będzie rozpadać się już cały czas.

18

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

nie wracajcie do byłych. Piszę to do kobiet, które przeżywają któreś tam z rzędu rozczarowanie nimi i popadają w minorowy nastrój. Mówię tu, rzecz jasna, o dobrych i odnawianie czy nawet rozpamiętywanie relacji z mężczyznami, którzy zachowali się bez godności. Zauważyłam, że kobietom mądrym i z charakterem jest w tym kraju trudniej.  Dlaczego takich nic niewartych mężczyzn znajdujemy? Pojęcia nie mam. Ale na swoje usprawiedliwienie powiem: na początku są tak wspaniali, że chce się za nimi skoczyć w ogień. Po prostu wzbudzają najszlachetniejsze uczucia. A gdy maska opada, kobieta - nawet bardzo mądra - czuje się tak upokorzona, jakby ktoś dał jej w twarz.

19

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

masz sporo racji, większość tych rzeczy o których mówisz się sprawdza.

20

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Dzięki - napisałam co myślę, niestety czasy mamy mało romantyczne, a faceci szukają bardziej drugiej mamusi niż partnerki, która ma swoje wymagania.

21

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

oj tak, 3 lata temu właśnie takiemu facetowi powiedziałam ADIOS!

22

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Na szczęście są inni, bardziej zasługujący na naszą uwagę. A jak ktoś nie umie się o nas postarać to niech spada na drzewo:)

23

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

Zmiana jest lepsza niż powtórny związek z tym samym człowiekiem, no po prostu jest ciekawiej:)

24

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

To zależy jaki był powód rozstania... jeśli oboje nie byli pewni swoich uczuć, a może nie dorośli do związku a teraz, po latach odżyło to na nowo i okazało się strzałem w 10 to jest szansa.... jednak wydaje mi się, że powroty nie są dobre - lepiej budować mały dom od początku, niż stawiać pałac na podgniłym fundamencie... wszystko, nawet najpiękniej wyglądające,  może się zawalić z dnia na dzień.

25

Odp: Dawne związki - warto do nich wracać?

nigdy nie wiemy, co się wydarzy, także z nowo poznanym człowiekiem.. Jeśli dwoje ludzi się rozumie i do siebie pasuje, to są duże szanse, że związek się uda:)