1

Temat: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Jak sobie radzicie z tym, że nie jesteście jedynymi kobietami w życiu Waszego mężczyzny i była wcześniej choć jedna inna? Porównujecie się z nimi? Obawiacie się konkurencji z ich strony?

Ostatnio edytowany przez rosie (2015-06-18 10:44:22)

2

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Takie uczucia są naturalne, przecież każda z nas  ma świadomość, że osoba byłej wiąże się z jakimiś tam emocjami,  czasem zdarza się , że chłopak wraca do byłej, bo porównując ją z obecną widzi, co stracił...

3

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Nie, w ogóle to nie miało dla mnie żadnego znaczenia. Maż był wcześniej w długim związku, ja również. Potem los nas połączył. Po co rozgrzebywać przeszłość. Wcale się z byłą nie porównywałam, po co? Nigdy nie pytałam męża, jak on się odnosił do mojego byłego.

4

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Najlepiej zastosować tę grubą kreskę,  jeśli przeszłość nie rzutuje na to, co jest obecnie... Najgorsza jest podejrzliwość i kompleksy.

5

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Gorzej jeśli oboje mają ze sobą kontakt, wtedy to nie jest takie proste, bo podejrzenia cisną się same...

6

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Ja miałam z tym problem.
Przez siedem lat byłam z chłopakiem, który ma dziecko z poprzedniczką, w związku z czym utrzymywali kontakt. Ona powiedziała mu, że będzie o niego zazdrosna, nawet jak nie będą razem. Na szczęście szybko mi przeszło kiedy zobaczyłam, jaka jest wredna z zachowania, wyrachowana i interesowna. On tak samo bywał zazdrosny o mojego byłego, a nie miał nawet najmniejszego powodu, bo górował nad nim we wszystkim, od wyglądu, po sposób bycia i nawet pieniądze, a co najważniejsze - dawał mi akceptację, jakiej nie zaznałam wcześniej.
W poprzednim związku też miałam problem, co eks wykorzystał chcąc zrobić mi na złość i mówiąc, że chyba ją jeszcze kocha.

Najgorsze jest wiecie co? To, że dzisiaj widzę, że nie mogły ze mną w tamtym okresie konkurować smile Jedna wredna, druga brzydka. Po prostu zżerały mnie kompleksy i dziś wiem, że to siebie umniejszałam, a je oceniałam wyżej od siebie tylko na podstawie tego, że mój mężczyzna kiedyś je kochał (kiedy słyszałam obie historie po raz pierwszy, to nawet chciałam, żeby byli z nimi nadal i żałowałam, że tak źle się skończyło).
Myślę, że nie powinno się za dużo opowiadać nowemu partnerowi o poprzednim, bo między innymi przez to rodzi się dyskomfort i podejrzenia, czy może on/ona wzbudza jeszcze emocje w tym, z kim ja się wiążę. Kategoryczne odmawianie rozmów na ten temat też bywa podejrzane.

To wszystko tak naprawdę to był jedynie lęk przed tym, że może coś zostało w sercu i myśli, bo każda kobieta chce być tą jedyną dla swojego faceta, a ja mam dość dużą potrzebę bycia szczególnie ważną osobą dla partnera. Nie lubię konkurencji pod tym względem.
Do dzisiaj, gdybym wiedziała, że mój mężczyzna przeżył coś szczególnego z kimś, kogo nadal wspomina, czułabym się zazdrosna, ale chciałabym móc mu o tym powiedzieć i usłyszeć, że o przeszłość zazdrosna być nie muszę i że.... że to naprawdę przeszłość. Dlatego też jestem za tym, żeby nie leczyć miłości drugą miłością, tylko dać sobie czas na zamknięcie sprawy.

Mówi się, że kobiety wolą, aby facet przed nimi bywał z innymi, a nie kochał wielką miłością jedną (bo tym samym one mają szansę zostać Tą Jedyną, a nie być kimś, z kim jest, bo nie może być z tamtą) i że mężczyźni wolą sytuację odwrotną - żeby kobieta przed związkiem była stała w uczuciach, zamiast zmieniać partnerów smile

7

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Jeśli ona jest atrakcyjna i nadal się koło niego kręci to jest o co być zazdrosnym, ale jak jest otyła i dzieciata, to oczy same widzą, ze nie ma już o co...

8

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Ogólnie jestem zazdrośnicą i zaraz dodaję jakieś insynuacje tongue

9

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Długo dorastałam do tematu zazdrości (nie o eks, tylko ogólnie o partnera), ale myślę, że dziś jestem ponad tym. To była trudna i bolesna przeprawa, ale jeśli ktoś ma problem z tego typu zazdrością, to polecam powalczyć - choćby nie wiem co, choćby nie wiem ile trwało i ile kosztowało nerwów, czasem upokorzeń, łez, opłaca się.

Właściwie to z M. mieliśmy plan uporać się z tym razem, ale nie udało się. Ja w zazdrości stawałam się złośliwa, ale jego zazdrość była już patologią.

Przezwyciężyłam to wszystko sama, nie pozwalając, aby zazdrość zatruła kolejną relację, a w kolejnej relacji była dziewczyna zabiegała o względy P., on z kolei miał do niej pewien sentyment, ale nie chciał z nią być. Ja nie chciałam z nim, a za mną biegał były, więc sytuacja była doskonała do nauki panowania nad zazdrością o ekspartnerów.

Odkąd pokonałam to paskudne, niszczące uczucie, ktoś już próbował wzbudzić moją zazdrość i był bardzo zaskoczony, że się nie udało big_smile Oczywiście, że w pewnym stopniu się w nowej relacji pojawiła, ale nie taka, która by mnie zdominowała i nie taka, przez którą bym cierpiała. Naprawdę świetne uczucie widzieć, że jest się w sytuacji, która kiedyś sprawiłaby ból i zapiekła i nie poczuć nic takiego.

Po prostu dziś wyznaję zasadę, że nie ma nic złego w tym, że partner się podoba, gorzej, kiedy jemu podobają się inne. Takiemu facetowi mówi się "powodzenia" smile
Jeśli interesują się nim kobiety, to niewykluczone, że wart jest tej uwagi, ale jeśli on interesuje się kobietami będąc w bliższej relacji z jedną, to nie jest wart uwagi tej jednej. smile

10

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

U mnie jest czasem tak, że rzucam focha, jak rozmawia np. z moją sąsiadką, bez adorowania jej.

11

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Uważaj... Facetów to bardzo zniechęca, jak się jest zazdrosnym bez powodu... W końcu  pod wpływem oskarżeń stwierdzają, że  skoro i tak ich podejrzewamy, to niech i oni coś z tego mają, że tak cierpią - i już się zaczyna romansowanie wink

12

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Ups... spróbuję z tym walczyć.

13

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Jeśli jej nie adoruje, to nie masz powodów. Coś Ci powiem - jeśli będzie dla niej miły, rozmowny, wyda się sympatyczny, to zyskasz tyle, że to ona będzie Ci zazdrościć takiego faceta, więc po co tu jeszcze Twoja zazdrość? smile

14

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Taka zazdrość to jak wywoływanie wilka z lasu... Facet zacznie się tej sąsiadce przyglądać i jeszcze wypatrzy jakieś dawne wdzięki... wink

15

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Macie rację dziewczyny. Muszę poprzestawiać w główce półeczki tongue

16

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Nieee! Nic nie ruszaj, bo coś uszkodzisz. Wyrzuć tylko zazdrość, nie będzie Ci już potrzebna smile

17

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Hahaha już może tak mam, te uszkodzenia big_smile

18

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Każdy ma swoje,  u mnie też byłoby co naprawiać, ale póki co nie ma dla kogo. A sama jakoś ze sobą wytrzymam...

19

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Na początku ostatniego związku znów miałam z tym problem. Zanim się związaliśmy postawiłam sprawę jasno - odpowiedni czas na związek będzie wtedy, kiedy pozamyka się dawne sprawy. Jestem przekonana, że jednak ktoś się pospieszył, chyba dlatego, że bał się, że sobie mnie "nie zaklepie", a tak naprawdę za bardzo był jeszcze rozżalony po poprzednim związku.

20

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Czas sobie trzeba dać, a nie szukać pocieszenia w nowej relacji...

21

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Dokładnie. Sprawy muszą być zamknięte, trzeba się uwolnić od przeszłości, odpocząć, nabrać sił, zresetować, żeby móc stworzyć nową, dobrą relację, niezaśmieconą poprzednim związkiem. Inaczej będzie taka... skażona. I to pod wieloma względami.

22

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

jak chłopak daje powody do zazdrości bo kręci się koło byłej, to tylko zostawić go wypada...

23

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Zasada jest taka - faceta wzbudzanie zazdrości motywuje, a kobietę zniechęca...

24

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Czasem była po czasie widzi co straciła i niestety mąci w głowie facetowi... A jemu to oczywiście imponuje, że tyle kobiet go chce a nie tylko jedna;)

25

Odp: Zazdrość o byłą partnerkę chłopaka

Albo robi to złośliwie żeby mu rozbić związek i namieszać w życiu...