1

Temat: Szukanie wrażeń poza związkiem

Dziwiłam się zawsze, że ludzie szukają doznań, przygód....nie wiem czego jeszcze... poza związkiem, ale dziś już się nie dziwię...zaczyna mi brakować CZEGOŚ. Nie żebym planowała COŚ. Nie, nie. Chyba bym się nie odważyła. Ale pomarzyć można...o kimś czarującym, inteligentnym, romantycznym, z poczuciem humoru, wyrozumiałym, opiekuńczym, przystojnym...gwiazdy na niebie, wiatr we włosach... itp., itd. smile Wiem, wiem. Tak to tylko w  harlekinie wink
Dla mojego partnera jestem, ale ja czuję jakby mnie nie było...wkurza mnie to! Mogłabym tu poemat na ten temat napisać...ale czy to ma sens? Nic się nie zmieni. Nie mogę rzucić wszystkiego i zacząć od nowa...bo życie jest jakie jest...

2

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Z czasem stały partner każdej z nas się opatrzy, już nie jest taki rycerski jak wtedy, gdy się starał...

3

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Pewien etap w związku przemija i zaczyna się następny. I on wcale nie musi być gorszy. Każdy z nas ma dużo obowiązków i coraz mniej czasu wolnego, ale o związek dbać trzeba, bo inaczej zje go rutyna. I o związek muszą dbać oboje partnerzy, nie tylko on.

4

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Niestety, ale po 2-3 latach emocje w związku opadają i albo się zaprzyjaźniamy, albo rozstajemy...

5

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Dla faceta to jest prostsze, umie rozgraniczyć rodzinę i kochankę,  czasem takie podwójne życie trwa całymi latami...

6

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Dla mnie związek, w którym trzeba szukać poza nim tego, czego od związku oczekujemy, jest bez sensu. Naprawdę coraz bardziej utwierdzam się w przekonaniu o tymczasowości związków jako normie, zdrowej normie.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-06-20 12:36:02)

7

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Coraz więcej mamy wymagań, więc i związki są czasowe, dopóki partner spełnia oczekiwania...

8

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Czy nie jest tak, że instytucja małżeństwa trochę nakłada na nas kajdanki, o które sami prosimy, nie wiedząc jak to będzie wyglądało? czy nie jest tak, że na początku idealizujemy siebie, partnera i myślimy, że my zawsze będziemy razem na całe życie, nigdy nie będziemy się nudzić? Przychodzi szara rzeczywistość, dzieci i.... coś pęka, albo inaczej, nie pęka... zaczynamy odczuwać potrzebę przeżycia czegoś... czegoś poza, czegoś tylko dla nas..

9

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Chyba tak, ale z drugiej strony to normalne, że jeśli jesteśmy zakochani, to raczej nie myślimy o tym, że to kiedyś się skończy i chcielibyśmy, aby trwało. Tylko że nie trwa...

I kiedy już znudzi nas szara rzeczywistość i zapragniemy czegoś dla siebie, odmiany jakiejś, uczucia zakochania itd. to zwykle są wtedy dzieci, które potrzebują obojga rodziców, albo tak nam wmówiono, że potrzebują i że jest najlepsze dla nich, kiedy są oboje i to różnej płci. No i co teraz? Czy to nas zobowiązuje do tego, żeby poczekać z rozstaniem aż dzieciaki urosną i przejdą okres buntu, wyjadą na studia i nie bedą już potrzebowały mamy i taty w jednym domu?

10

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Czasem tak jest,że nie układa się coś w małżeństwie, jakiś kryzys
i wtedy zjawia się ten-"ktoś".
Może to np. dawna sympatia i wtedy można się zauroczyć,
albo próbować szukać zrozumienia.
No i w efekcie dojdzie do czegoś, co nie powinno mieć miejsca.
Po pogodzeniu się z mężem ma się wyrzuty sumienia i męczy ta "tajemnica".

11

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Po pogodzeniu się... będzie dalej tak jak było, czyli nijak.

12

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Skąd wiesz,że nijak?
Może w danym małżeństwie jest dobrze, tylko pokłócili się o coś roll

13

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Z samej kłótni nie wynika zdrada, a jeśli wynika, to tym bardziej ciulasty związek.

14

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Podobno najgorzej jest, jak para się nie kłóci, bo nieporozumienia rosną w ciszy i czekają, aż się przepełni czara goryczy...

15

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Trzeba mówić, co się czuje. Ale zdania wypowiadamy w pierwszej osobie, nie w drugiej.
Tłumaczymy np.: „Jestem zła, gdy twoja mama dyktuje mi, co mam robić, a ty nie reagujesz”.
Czasem zarzut spróbujmy zastąpić dobrym słowami. Zamiast krzyczeć:
„Nigdy nie bawisz się z dziećmi!", jeżeli można powiedzieć np.: „Fajnie, że odrabiasz z dzieciakami lekcje,gdybyś mógł jeszcze pobawić się z nimi". Nigdy nie można stosować gróźb ani szantażu. Jeśli powie się w gniewie:„Mam już dość, chcę rozwodu!", on może odparować: „No to rozwódź się, proszę bardzo!”. A to już będzie koniec dyskusji.

16

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

A co jeśli on naprawdę nigdy nie bawi się z dziećmi? Trudno wtedy zapanować nad językiem i starać się być łagodną, szukać innego sposobu na powiedzenie facetowi, że powinien to robić, że tego oczekujemy. Ok, złością  nie osiągniemy celu, ale przykre jest to, że naprawdę musimy czasami tłumaczyć rzeczy oczywiste i kombinować jak sprawić, żeby jaśnie pan zaczął wreszcie robić to, co do niego należy i co powinien robić sam z siebie.

17

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Rozumiem to, tylko napisałam z teorii, a w praktyce nie tak łatwo rozmawiać,
jak ktoś nie rozumie rzeczy oczywistych.

18

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

W emocjach trudno sobie przypomnieć, jak się powinno rozmawiać, najłatwiej nakrzyczeć,żeby dotarło jak najszybciej

19

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Siła kobiet nie tkwi w tym co mówią,
ale ile razy to powtarzają big_smile

20

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Oj, wiem że rozumiesz. Zaznaczam tylko trudności i pytam, co wtedy? Ja nie mam cierpliwości do takich facetów.

21

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Przekrzykiwanie się to pułapka, choć człowiek ma wrażenie, że to służy przekonywaniu innych.

22

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Ja nie umiem się kłócić, raczej zamykam się w sobie jak mnie ktoś urazi.

23

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Ale z mężem, to trzeba jakoś walczyć tongue

24

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Im częściej będziesz walczyć, tym szybciej ucieknie w poszukiwaniu spokoju:) Trochę dyplomacji ...

25

Odp: Szukanie wrażeń poza związkiem

Zagrożenie mężom tongue
[img]//i1.zombiak.pl/2014/11/odbyt14155384815252.jpg[/img]