51

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Dziewczyny jest taka jedna książka, która bardzo mi się podoba i to jest właśnie po prostu - Jeden dzień. Cudowna książka i ja akurat na końcu się popłakał..Przeczytałam ją sobie dwa razy i ona się znajduję w mojej biblioteczce na takim specjalnym miejscu. Jest jeszcze lepsza nawet jak film hihi : - *

52

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Podpisuję się pod tym ta książka jest idealna : ) tak samo zresztą jak moja druga po niej bardzo mocno też ją zawsze polecam i akurat ona jest taka - jak no wiecie Dziennik Bridget Jones..czytaliście to może czy raczej po prostu tego nie czytaliście? : )

53

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Czytałam i oglądałam kilka razy smile

54

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja też oglądałam bridget Jones i bardzo fajny to jest film i także książka ; )) powracam trochę do czasów liceum i po prostu powiem coś takiego, że moja najlepsza taka książka i zarazem lektura to po prostu no wiecie jest akurat - Ludzie Bezdomni. Bardzo fajnie się to czytało i to była jedyna lektura przeze mnie przeczytana w szkole.

55

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ostatnio wertuję "Lekkość" Anny Starmach, zakupioną na BookMaster.pl , bardzo fajna książeczka z ciekawymi przepisami, przyda się każdej pani domu.

56

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam książkę Nicolasa Sparksa "Anioł Stróż" smile

57

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Nie wiem czy zauważyłyście, ale kilka lat temu, jak pojawił się Zmierzch to nagle każdy pisał książki o wampirach i wilkołakach, teraz jak popularne jest 50 twarzy Greya, to jest wysyp książek pisanych na ten sam wzór.

58

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Tak smile Nadchodzi zmierzch mody na książki o wampirach, ponieważ w tej chwili to literatura erotyczna święci triumfy. Dokładnie tak, jak napisałaś.

Klasyka klasyką i co weszło do kanonu to w nim pozostanie, ale rynek wydawniczy podlega poniekąd takim samym prawom jak inne rynki, oferujące konsumentom towary. To jak z ciuchami. Jakiś czas temu wszędzie musiały być ćwieki i nity, w torebkach, butach, kurtkach, bluzkach, teraz jest szał na to, co pikowane. Gdzie nie popatrzymy, tam podobne do podobnego. A fenomen miętowego koloru? W mniej dostrzegalny sposób, ale inne branże, a także dziedziny naszego życia, podlegają modzie. Najpierw nordic walking, a teraz coraz więcej biegaczy. A rowery holenderskie, bo taka moda. Nawet diety bywają modne, sposoby farbowania włosów, zdobienia paznokci, lokale, miasta.

Szczerze? Nie wiem skąd to się bierze i nigdy w to nie wnikałam, ale w tej chwili sama jestem tym zjawiskiem zaciekawiona.
Pierwsze co przychodzi mi na myśl to to, że pojawia się coś, co ludzi pociąga, a że dzisiaj informacje rozchodzą się błyskawicznie, bardzo szybko można zauważyć co cieszy się coraz większą popularnością, co ludzie sobie polecają, o czym mówią i co kupują. Zainteresowani od razu to podchwytują węsząc zyski, robią trochę medialnego szumu i zawalają rynek produktem zbliżonym do tego, który wywołał zainteresowanie mas.
Niewykluczone, że odbywa się to wszystko w zupełnie inny sposób, ale taką miałam myśl.
Pojawiła się Chodakowska? No to będzie więcej odzieży i obuwia sportowego i ogólnie nawiązań do sportu, wszyscy nagle zaczynają ćwiczyć.
Pojawił się jeden intrygujący wampir? Zaraz za nim nadciągną tłumy w książkach, filmach, serialach.
Ot, moda.
Zdrowe podejście do mody to takie, kiedy jesteśmy otwarci, ale wybieramy z niej to, co nam służy. Gdyby nie moda, być może niektóre rzeczy by nas nie zainteresowały, więc myślę, że jeśli coś jest akurat na topie, to jest to dobry pretekst i dobry czas, żeby tego spróbować smile A nuż nam się spodoba smile

59

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam ostatnio przeze mnie przeczytane, które szczególnie mi się spodobały:

Lewa strona życia" -
Bohaterka doznaje urazu mózgu podczas wypadku samochodowego i od tej pory jej świadomość nie rejestruje obszaru  znajdującego się po jej lewej stronie, w związku z czym ma problemy z chodzeniem, władaniem lewą ręką, czytaniem itd. Ma trójkę malutkich dzieci i robi karierę w korporacji - nic więcej nie napiszę, żeby nie spojlerować. Czyta się ultraszybko.

A jeśli kogoś interesuje psychologia i własny rozwój:

Chcącym bardziej świadomie zadbać o figurę i ciało polecam„Piękna papryczka uwodzi kształtem” - Edyta . Dla mnie to była i jest duża inspiracja.

Czy są tu jakieś fanki literatury science fiction?
Ja dzięki tej trylogii zaczęłam do nich należeć:]„Ludzie jak bogowie” - Siergiej Sniegow
W kilku miejscach naprawdę bardzo mnie poruszyła, a tego się nie spodziewałam po tego typu literaturze.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2015-05-16 20:50:53)

60

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

"Najgorszy człowiek na świecie" Małgorzaty Halber, lektura obowiązkowa

61

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ludzie jak Bogowie, fantastyczna książka. Ja ją nawet przeczytałam sobie 2 razy - bardzo mocno mnie wciągnęła. Rzeczywiście godna polecenia i to bez względu na wiek kobiety. Taka literatura w dzisiejszych czasach mało kiedy się trafi, żeby w taki sposób poruszyła i chwyciła za serce..

62

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam książkę Małgorzaty Sambor-Cao "SAPERE AUDE"

63

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

To ja pójdę jutro do biblioteki i tą książkę sobie wypożyczę smile Nie mogę nic ciekawego polecić .. Bo ja już bardzo dawno nie czytałam żadnych książek i pozapominałam jakichkolwiek tytułów..Tylko chciałabym się zapytać was o dobry erotyk ? Taki w miarę nowy wink

64

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Wśród młodszych kobiet i dziewczyn popularna jest seria "After", jeśli chodzi o literaturę erotyczną:
[url=http://urodaizdrowie.pl/after-plomien-pod-moja-skora-recenzja]"After. Płomień pod moją skórą" - Anna Todd[/url]
[url=http://urodaizdrowie.pl/after-2-recenzja]"After. Już nie wiem, kim bez ciebie jestem" - Anna Todd[/url]
Zapowiadane są jeszcze dwie części.

65

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Obecnie czytam książkę Karoliny Korwin-Piotrowskiej "Ćwiartka raz" i bardzo mi się podoba smile

66

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Wzięłam się do roboty i  teraz sobie czytam książkę - 50 twarzy greya. Kuzynka mi ją poleciła, że książka jest ciekawa i dobrze się ją czyta. Jestem dopiero w połowie tej książki ale faktycznie książka jest w miarę taka interesująca, wątki nie są takie przewidywalne.

67

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam [url=http://urodaizdrowie.pl/przemyslny-bol-recenzja][b]"Przemyślny ból"[/b]Andrew Millera[/url] - popłakałam się. Czytałam na balkonie, w ogrodzie ludzie, sąsiedzi obok, a ja nie mogłam powstrzymać łez, które sprowokował tragiczny wątek miłosny.

Polecam także [url=http://urodaizdrowie.pl/musialam-umrzec-recenzja]"Musiałam umrzeć" Mariny Achmedowej[/url]. Powieść o muzułmańskiej młodej dziewczynie, która zostaje zamachowcem samobójcą. Autorka jest reporterką, a przed napisaniem książki rozmawiała z islamskimi kobietami, m.in. z matką dziewczyny, która wysadziła się w moskiewskim metrze, żeby stworzyć postać, która pomoże zrozumieć, co kieruje tymi kobietami. Na jej przykładzie wiele możemy się nauczyć o wpływie środowiska, wychowania, domu i grupy rówieśniczej na kształtowanie postaw życiowych. Mimo że głównym celem autorki jest przedstawienie charakteru i motywów działania osoby podatnej na ideologię islamskich fanatyków, książka zmusza do zastanowienia się między innymi nad tym jak:
- niska samoocena czyni nas podatnymi na manipulacje
- możliwość decydowania o własnym życiu w najważniejszych jego sferach uczy nas odpowiedzialności i szanowania tego, co mamy, co ukształtowaliśmy własnymi siłami i zgodnie z własnymi pragnieniami, bo kiedy niczego nam nie wolno i mamy ograniczoną możliwość ułożenia sobie życia według naszych potrzeb to jak mamy je szanować?
- kształtowanie w dziecku samodzielności, zamiast uległości i podporządkowania, rozszerza horyzont jego wyborów poza skromny zakres wyróżniający ledwie dwie opcje "być całkowicie uległym" czy "całkowicie się zbuntować"
- jak sekty, subkultury, grupy religijne wykorzystują poczucie odrzucenia i społecznej izolacji
- jaki wpływ na nas ma patrzenie nam na ręce, kontrolowanie każdego kroku i odwrotnie - życie w miejskiej społeczności pełnej obojętności, anonimowości i samotności.

68

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Polecam "Make life harder" - zwariowaną książkę o tym, jak sobie utrudnić życie:) Świetnie poprawia humor!

69

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Oooo... akurat potrzebuję coś wesołego.

70

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Ja od dawna polecam znajomym "Cień wiatru" Carlosa Ruiza Zafona. Jak dotąd trafiałam w dziesiątkę, bo nie spotkałam osoby, której by ta książka nie zachwyciła. Na pytanie "o czym jest?" odpowiadałam, że trudno powiedzieć, uwierz mi na słowo, przeczytaj, a nie pożałujesz. Jedna z przyjaciółek naciskała, żebym opowiedziała jej cokolwiek z fabuły, ale mówiłam, że nie da się ot tak czegoś powiedzieć. Przeczytała, zadzwoniła do mnie cała zachwycona, a wtedy ja zapytałam "i o czym to było? Tak w skrócie." Najpierw odpowiedziało mi milczenie, a potem przyznała mi rację, że po prostu nie da się powiedzieć, bo wszelkie komentarze wyjdą na banały, spłycą całość. To po prostu trzeba przeczytać. 

Lubię też książki, które niekoniecznie muszą się podobać, ale ja jestem nimi zachwycona. Ich autorem jest Michael Ridpath. To takie kryminały z ekonomią w tle. Sama jestem humanistką i ekonomia nie jest moją ulubioną dziedziną, ale w tych książkach zupełnie mi nie przeszkadza, a wręcz pociąga.

71

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Książka "Zielone światła"  mi się bardzo spodobała. Książka mnie urzekła. Dawno nie czytałam takiej dobrej literatury. Każda kobieta powinna to przeczytać bo ta książka jest ciekawa. Lepszej nie znajdzie się książki bo można się w nią tak wgłębić, że jeden dzień i przeczytana.

72

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

"Cień wiatru" to jedna z moich ulubionych książek smile Również polecam ją znajomym i reagują tak samo. Na jej podstawie wydano nawet przewodnik po Barcelonie... tak jakby śladami bohaterów, aby można był zobaczyć miejsca w niej opisywane.
Do tego stopnia książka rozkochała w sobie czytelników.

73

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Dziewczyna a macie do polecenia jakiś taki erotyk z takimi typowymi opowiadaniami erotycznymi ? smile chciałbym tak na weekend coś takiego przeczytać a nie mam pojęcia co bym miała przeczytać..Proszę was o pomoc bo szukam czegoś jeszcze mocniejszego jak 50 twarzy greya.

74

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Mocniejszego niż Grey? Polecam trylogię o Śpiącej królewnie autorstwa Anne Rice. Tylko nie wiem,  czy to akurat nie będzie za mocne wink Co prawda to nie opowiadania, ale książka jest na wskroś przesiąknięta erotyką.

75

Odp: Nasza czytelnia - jakie książki polecacie?

Najbardziej erotyczne są książki, które nie nazywają wprost, co kto komu wkłada i gdzie:) Dzisiejszym autorom kompletnie brak polotu... Dlatego Grey może fascynować 15-latki, które za wiele jeszcze nie przeżyły, więc nie mają też wyrobionego gustu czytelniczego:)