1

Temat: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Bo mnie rozczulają:)

2

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Mi nie tongue
Nieśmiali ludzie sprawiają [b]czasami[/b] takie wrażenie, że nie wiadomo czy nudzi ich nasze gadanie i chcieliby być gdzie indziej, czy może cieszą się jednak, że z nimi przebywamy, przez co traci się chęć na ich towarzystwo.
To oczywiście skrajność, której nie lubię tak samo, jak nie lubię gdy ktoś nie dopuszcza innych do głosu lub narzuca się.

Ogólnie jednak bardzo lubię ludzi razem z ich wadami, a czasami i ja sama bywam nieśmiała big_smile

Zdarzyło się raz, że ktoś mnie rozczulił swoją nieśmiałością, ale to był facet, któremu śmiałości nie brakuje i właśnie dlatego tak mnie urzekło, że jego pierwszy kontakt telefoniczny ze mną wyrażał radość połączoną z onieśmieleniem, tremą jakby.

3

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Czasami to jest udawana nieśmiałość - i jak poznać czy ktoś jest wtedy sobą...?

4

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Nieśmiały facet nie zagada jako pierwszy, nie odróżnia czy dziewczyna go podrywa, czy jest tylko dla niego miła, więc w takim przypadku może tylko liczyć że kobieta wykaże inicjatywę... np. "chodźmy nad rzekę"...
ale mimo iż on bardzo tego chce, to może się przestraszyć, nie będzie wiedział co zrobić:
"Eeee... strasznie dużo pracy mam... obiad trzeba zrobić... a nie ma błota po deszczu?" - pomyślisz, że on się wymiguje, a tymczasem chce iść, ale sytuacja go zaskoczyła...

Z nieśmiałym facetem trudno nawiązać relację, ale za to jeśli ją się jednak zbuduje , to zwykle jest trwała... Zgodzicie się z tym?

5

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Trwała, bo boi się zagadać do innej, czy może uznał, że ktoś, kto przebił się przez jego nieśmiałość jest TĄ właściwą? Czy z jakiegoś innego jeszcze powodu?

6

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Ja do nieśmiałych nic nie mam .. Ale wolałabym się jednak spotykać z innymi facetami, którzy nie są takimi introwertykami. smile Wtedy ciekawsze są spotkania i rozmowy. Jestem kobieta pełną energii i gadułą, na takiego faceta też bym liczyła sobie smile nie mruka.

7

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

racja, nieśmiały to liczy, że za niego się będzie mówić, o wszystko trzeba wypytywać, wyciągać z niego.. To męczące:)

8

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Z początku się podobają, ale w końcu chcę, żeby się ośmielili, skoro ich przekonałam, że nie gryzę:)

9

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Taki facet jest introwertykiem, z osobowością flegmatyczną,  większość czasu spędza w domu, a ja bym nie chciała zacząć żyć tak samo przy nim... Jego  brak prób podejmowania nawiązania relacji międzyludzkich może też wynikać z lęku, by nie ulec kolejnym rozczarowaniom czy pretensjom do samego siebie....

10

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Może być pełen blokad i choć w żaden sposób nie przekreślam takich osób jako znajomych, to jednak nie jest to mój typ faceta. Taki bardziej nada się dla kobiety, która jest władcza i lubi mieć wszystko na swojej głowie. On będzie niewiele robił, ona będzie dyrygować. Nieśmiali na pewno noszą też w sobie wiele wspaniałych zalet, przecież nikogo nie definiuje jedna z cech osobowości, podczas gdy mamy ich tak wiele, lecz nieśmiałość jest utrudnieniem w kontaktach z ludźmi i cechą, którą wielu z tego właśnie powodu postrzega jako wadę.

Zaznaczmy jeszcze, że nieśmiałość może być niewielka, a może być też chorobliwa. W podstawówce byłam nieśmiała początkowo. Dopiero jako nastolatka się rozbrykałam... aż zanadto hmm Tak mniej więcej od czwartej klasy.
Teraz zdarzają mi się momenty skrępowania czy zawstydzenia, które mogłabym porównać do nieśmiałości, ale to rzadkość.

11

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Nieśmiały facet jest z gruntu  przegrany, bo raczej  nigdy nie podejdzie pierwszy do dziewczyny...

12

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Generalnie nie mam nic przeciwko, ale wolę, żeby mój facet był bardziej konkretny. Ciepłe kluchy mnie nie kręcą.

13

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Fajnie że chociaż niektórym z was podobają się nieśmiali faceci.

Nie wszyscy nieśmiali są zarazem niezaradni, co więcej zdarzają się tacy, którzy potrafią być pewni siebie a nawet przebojowi w niektórych sytuacjach, być świetnymi sprzedawcami czy aktorami nawet, a po prostu nie mają śmiałości do kobiet. Oczywiście, jest to bardzo podobne do tych pań, które radzą sobie ze wszystkim tylko nie umieją ośmielić się odezwać do faceta.

Jako że sam jestem raczej nieśmiały, dziękuję w imieniu swoim i mi podobnych mężczyzn.

14

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Na forum śmiałości Ci nie brakuje big_smile

15

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Czym innymi jest nieśmiałość do kobiet a czym innym - do ludzi w ogóle. Ktoś nieśmiały w relacjach osobistych może zarazem być bardzo profesjonalny w pracy i nie dawać po sobie poznać niepewności, a wręcz ją maskować przesadną pewnością siebie:) Przez krótki czas w swojej pracy prowadziłam szkolenia i to z dorosłymi ludźmi, gdzie pytania czy stwierdzenia padały przeróżne i trzeba było błyskawicznie ripostować, nie dając poznać po sobie skrępowania czy niepewności. To była dobra szkoda aktorstwa:)

16

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

[quote=Oczytany]Fajnie że chociaż niektórym z was podobają się nieśmiali faceci.

Nie wszyscy nieśmiali są zarazem niezaradni, co więcej zdarzają się tacy, którzy potrafią być pewni siebie a nawet przebojowi w niektórych sytuacjach.[/quote]

Mi nieśmiałość u faceta zaraz się kojarzy z jakąś ukrytą niechęcią do kobiet, zawsze podejrzewam że ten facet może mieć jakiś uraz albo wprost woli chłopców...

17

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

@niechcemisie: Dzięki. ^_^ Ale mówiąc prawdę... no właśnie. Na forum.

Na pewno znacie lub słyszałyście o ludziach, którzy inaczej zachowują się w realu, inaczej w Internecie. Przyznaję się że też tak mam. Tutaj nie widzę waszych twarzy, ani waszych min na mój widok, to nie jest tak źle. Ale z dala od klawiatury jest mnóstwo rzeczy, na które.. powiedzmy że nie starcza mi odwagi.

Z moich internetowych znajomych, tylko moja Pierwsza i moja Królowa widziały jak wyglądam, przez Skype'a. Na szczęście nie zgłosiły zastrzeżeń, ale to mi wystarcza.

Od pewnego czasu (a nawet od paru lat) jednak pracuję nad sobą. W sensie, staram się wykształcić te cechy charakteru i zachowanie, które przejawiam online. W końcu, to co tu piszę i jak się zachowuję, to przecież jestem ja, nie ktoś inny. A online jestem tym, kim 'chciałbym' być. Chcę mniej więcej taki być. Ale ośmielam się bardzo powoli. Od przypadku do przypadku.

Kiedyś nie będę miał już tych wszystkich zahamowań, które mnie jak dotąd w życiu powstrzymują. Zanim ten dzień nadejdzie mogę dać tej stronie osobowości wyraz na przykład tutaj, by nie zapomnieć, dlaczego staram się rozwijać w tę stronę. Dlaczego warto. Po prostu lepiej się z tym czuję i chciałbym kiedyś czuć się tak wśród innych ludzi.

Nie wiem czy nie schodzę zbytnio z tematu, ale macie tutaj przykład, jak nieśmiały facet może myśleć.


@passiflore: Takie ćwiczenie brzmi bardzo interesująco. Muszę go kiedyś spróbować.

... choć zarazem, jeszcze parę lat temu unikałbym takiej konfrontacji jak ognia. Ale od tego czasu zrobiłem pewne postępy.


@lipstick: Jeszcze takich przypadków nie spotkałem. Jak jest uraz albo inna orientacja, to zwykle taka osoba nie ma oporów przed wypaleniem prosto z mostu 'nie jesteś w moim typie'. Przyznam jednak, że to bardzo niezręczna kombinacja. Wyobraźcie sobie jak taki nieśmiały chłopiec stoi na uboczu boiska, patrzy jak koledzy grają w piłkę, i nie może się przemóc, aby zapytać tego przystojnego środkowego, czy... no właśnie.

18

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Nie wiem, ile masz lat, ale ludziom po 30-tce to wg mnie już nie wypada być nieśmiałym:) Tacy to już znają życie i ludzi na wylot, a zarazem są na tyle dojrzali, żeby podchodzić do innych z większą otwartością i swobodą...

19

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Ważną rzecz nasz forumowy kolega podkreśla. Możemy się czasami inaczej zachowywać w sieci niż w realu, ale podobnie w realu inaczej zachowujemy się w różnych sytuacjach, a nawet w różnym towarzystwie, a mimo to nadal MY to MY. Po prostu w niektórych okolicznościach czujemy się swobodniej, a niektórzy ludzie wzbudzają w nas większe zaufanie.
I pewnie są osoby, które coś gdzieś udają, np.na czacie lub przed kolegami, ale nie chodzi mi teraz o takich ludzi. Chodzi mi natomiast o pewną specyficzną właściwość Internetu, która pozwala nieśmiałym na większą otwartość.
A ile jest osób, które tylko w sieci zwierzają się ze swoich problemów, zwłaszcza wśród nastolatków? Mimo hejtu i innych paskudztw sieć jest miejscem, w którym łatwiej się do czegoś przyznać, coś wyznać i ukryć oczywiście też, przez co wiele osób czuje się bezpieczniej.
Po części jest to pułapka, bo jednak powinniśmy uczyć się rozmawiać o rzeczach trudnych na żywo i przełamywać blokady, ale jest też plus w przypadku osób, które na żywo nie pokonają tej bariery, a w sieci mogą i to będzie ich pierwszy krok, który być może zachęci do kolejnego, odważniejszego.

Ja sama czasami wykorzystywałam sieć do pisania o przykrych doświadczeniach, o których w realu mogłabym powiedzieć tylko z płaczem i nawet nie jestem pewna komu, żeby nie rozpaplał. Mimo że raczej jestem otwarta, to mam też na uwadze fakt, że niektórzy wykorzystują to co usłyszą w złym celu.

Wracając do tego jak Internet może pomóc w przezwyciężaniu nieśmiałości dodam tylko, że ludzie często obawiają się braku akceptacji ze strony innych, a w sieci mogą w miarę bezboleśnie sprawdzić czy zostaną zaakceptowani poprzez stopniowe, wolniejsze niż w realu odsłanianie się. W realu być może nawet by nie spróbowali.

20

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Zawsze jest to ryzyko, ze kiedyś trzeba wyjść ze znajomością poza sieć i problem wróci, bo twarzą w twarz nie da się już udawać kogoś innego...

21

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Jest. Warto chyba jednak próbować, a przez net to mniej ryzykowne.

22

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Generalnie tak podobają się, choć czasem ich nieśmiałość jest tak duża, że nie da się ich nawet zachęcić. Miałam kolegę, który był tak nieśmiały w mojej obecności, że musiałam od niego wyciągać wszelkie informacje, sam od siebie nic nigdy nie powiedział.

23

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Dobrze, że dał je z siebie wyciągnąć smile

24

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Może nie chciał, żebyś za dużo o nim wiedziała, bo wtedy w ogóle nie chciałabyś z nim gadać wink

25

Odp: Czy podobają wam się nieśmiali faceci?

Hahaha big_smile
A może chciał uniknąć ryzyka, że powie coś niestosownego, coś, co się Tobie nie spodoba, dlatego wolał, żebyś mówiła głównie Ty, bo Ty najlepiej wiesz, co powinno zostać powiedziane:D