1

Temat: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Witam, mam na imię Weronika mam 21 lat. 2 lata temu poznałam chłopaka i praktycznie od razu związaliśmy się. Śmiale mogę powiedzieć że to była miłość od pierwszego wejrzenia. Na początku było cudownie, potem zaczęło się psuć, dlatego rozstaliśmy się na pewien czas. Jednak po krótkim czasie zrozumieliśmy, że nie możemy bez siebie żyć. Dzięki temu nabraliśmy dystansu do siebie i nasze uczucie rozpaliło się na nowo. Każdą chwilę spędzaliśmy razem, nie widzieliśmy nikogo poza sobą. Ja narazie studiuję, mój chłopak pracuje. Żyło nam się naprawdę dobrze. Wszystko byłoby cudownie gdy nie jego wyjazd. Nagle mój ukochany powiedział, że wyjeżdża do pracy bo chce zapewnić nam lepszą przyszłość. Ja nie byłam tak entuzjastycznie nastawiona do tego pomysłu. Myślałam, że to jakoś rozejdzie się po kościach, ale zanim się obejrzałam to mój Paweł już był spakowany i wyjechał do Londynu do brata. Teraz spotykamy się raz na 3 miesiące, niby jest dobrze, ale jestem jeszcze młoda i chciałabym widywać się z nim częściej, dużo częściej. Nie mam zbyt wiele koleżanek, ale te z którymi rozmawiałam, wyśmiały mnie i kazały go rzucić. Powiedziały żebym go olała i znalazła nowego, takiego, który będzie przy mnie. Z kolei mama mówi żebym nie robiła głupstw bo ten chłopak zapewni mi przyszłość. A ja teraz mam mętlik w głowie, kiedyś byłam pewna że go kocham, ale wraz z upływem dni, tygodni, miesięcy zaczynam mieć wątpliwości. Minął rok a ja nadal czekam i nie wiem jak długo to będzie trwać.
Proszę pomóżcie mi, może ktoś z was był w podobnej sytuacji? Tylko proszę potraktujcie mnie poważnie bo zależy mi na waszej opinii.

Ostatnio edytowany przez verka.vava (2014-12-11 12:05:01)

2

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Wszystko zależy od Waszej relacji, czy czujesz że nadal Cię kocha, mimo że jest daleko?  Jeśli tak to może warto się przemęczyć,  a ile jeszcze Ci zostało do końca studiów?

3

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

To pytanie rozstrzygnie samo życie, albo wróci i będziecie razem, albo Ty lub on sobie wcześniej kogoś znajdziecie. Trudno  mi tu coś radzić nie znając Was osobiście...

4

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Słuchaj mamy, anie koleżanek, ona Ci najlepiej doradzi...

5

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Jeśli nie masz na oku innego to na razie trzymaj się tego:)

6

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Taka tęsknota wzmacnia uczucie, jakoś dasz radę...

7

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Gdybym kochała... to bym czekała.
A czego bym się doczekała? Albo tego, że znów jesteśmy razem, albo tego, że uczucie wygasło. Nie wydaje mi się, żeby można było z tym zrobić coś na siłę.

Niektórzy mówią, że powyżej 200 km miłości nie ma. Cóż... wielu ludzi traktuje wyjazd do pracy jako okazję do zdrady, a ja mówię - okazja jest zawsze jeśli ktoś jest niewierny.
Mówi się też, że w związku chodzi o bliskość, więc taki na odległość nie ma sensu i z tym się zgodzę, ale...
jeśli sytuacja jest tymczasowa i prędzej czy później ludzie znów będą blisko siebie, to warto poczekać. I trzeba pamiętać o tym, że choćby nie wiem jak kochało się dwoje ludzi to problemy dnia codziennego, takie jak sprawy finansowe, potrafią naprawdę namieszać między nimi, więc lepiej kiedy para zdaje sobie sprawę z tego, jak ważne jest zapewnienie sobie materialnego zabezpieczenia. Nigdy nie uwierzyłabym facetowi, który lekko do takich spraw podchodzi i mówi, że pieniądze są nieważne, o wiele większe zaufanie wzbudza taki, który twardo stąpa po ziemi.

8

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Ja namawiam, żeby wyjechać za nim, jeśli to ten właściwy facet - studia zdążysz skończyć później

9

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Dzisiaj kontakt można utrzymywać na tyle różnych sposobów. Nie zastąpi to relacji na żywo, ale pomaga złagodzić rozłąkę.

10

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Dłuższy wyjazd raczej zaszkodzi związkowi.
Przede wszystkim musisz posłuchać serca i... porozmawiać ze swoim chłopakiem.
Nie słuchaj koleżanek, bo to o Twoje życie i Twoje szczęście chodzi.
One tylko będą miały radochę, kiedy Tobie się powinie noga.

11

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Bywają takie koleżanki... zawistne, że nie mają czegoś co ktoś inny ma.
Rozmowa zawsze może wiele rozjaśnić w temacie. Wyjaśnienie sobie co nam przeszkadza, co boli i dlaczego, czego byśmy chcieli. Druga strona może się do tego odnieść, a jeśli tego nie zrobi, to też coś znaczy.
Czasem nam się wydaje, ze rozmowa niczego nowego nie wniesie, bo druga osoba wie... nic bardziej mylnego, bo nie wiemy ile ktoś tak naprawdę wie, z czego zdaje sobie sprawę częściowo, z czego całkowicie, poza tym jeśli mówimy o czymś to sygnalizujemy, że jest dla nas ważne i czasami trzeba porozmawiać na dany temat nawet kilka razy. Nie szukajmy kogoś, kto zrozumie nas bez słów, szukajmy kogoś, kto zrozumie nasze słowa.

12

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

To przykre, ale takie jest życie: zwłaszcza kobiety cieszą się z niepowodzeń swoich koleżanek Zapytaj chłopaka, jakie są jego plany, ile lat ma zamiar być za granicą, czy chciałby wrócić, a może tam Ciebie sprowadzić. Jeżeli będziecie mieli plany i ich się trzymali, a do tego będziecie sobie wierni i oddani, to będziecie szczęśliwi, czego Wam życzę!

13

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

W końcu jesteście ze sobą już dwa lata, jeśli dobrze zrozumiałam, a to sporo smile

14

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Po takim czasie właśnie pojawiają się wątpliwości bo pierwsze oczarowanie mija...

15

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Dzięki za wypowiedzi... Trochę tak to jest, pozatym na studiach poznaję wielu chłopaków i trudno czasem się pogodzić że mam zobowiązania, chociaż mój facet jest daleko... W święta chcę z nim porozmawiać jak to widzi dalej i kiedy wraca na stałe, bo ja już nie mam siły...

16

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Każdy jest inny, więc nie możesz z góry wiedzieć, czy on będzie Ci wierny, i czy Ty jemu.... Każdy ma inny charakter i zasady. Są ludzie, którzy potrafią być wierni, a inni nie. Tutaj tylko wiara w niego może Ci pomóc.

17

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Mój chłopak też chce wyjechać do pracy za granicę . Ale ja mu nie ufam, tyle razy przejechałam się na jego kłamstwach i pisaniu z innymi kobietami . Wiem że jak wyjedzie to wszystko się rozleci . Ale jemu jest ciężko tu pracować , gdyż nie odpowiada mu płaca .
Wiem , że jak wyjedzie będę myślała cały czas co się z nim dzieje, co robi... Mam do niego tak słabe zaufanie . Dlatego postanowiłam mu sprawę jasną, jeżeli zależy mu na pieniądzach, niech jedzie, ale mnie już nie zobaczy ...

18

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Wcale Ci się nie dziwię, jesteś młoda i powinnaś się wyszaleć bo później będziesz żałowała, ale to niekoniecznie oznacza, że musisz się z nim rozstawać. Korzystaj z tego czasu i poświęć go sobie i znajomym i baw się. Przez ten czas możesz sama dużo osiągnąć co da też większe szanse na przyszłość, nie siedź z założonymi rękami czekając na niego.

19

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Jeśli się kochacie to zostań, jeśli nie chcesz czekać, widywać się 4 razy do roku z nim to się rozstańcie, to będzie ciężka próba dla was. zawsze jest jeszcze możliwość wyjechania razem z nim,  za granicą żyje się łatwiej i jego wyplata powinna wystarczyć na utrzymanie was obojga póki nie znajdziesz pracy, więc dla chcącego zawsze jest jakieś wyjście

20

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Ja mogę Ci powiedzieć z doświadczenia, że to nie jest proste taka miłość na odległość. cały szkopuł jest w tym żeby nie traktować tego jak koniec świata i znaleźć dobre strony-wiadomo trochę ich mało ale jednak są...Miałam podobny przypadek mój ukochany wyjechał do pracy za granicę na pół roku, przez pierwszy miesiąc było nam ciężko zwłaszcza ze jakiś czas przed wyjazdem mieszkaliśmy ze sobą- wspólne łózko, poranna kawa, wspólne problemy i nagle trzeba było się od tego odzwyczaić. Teraz jesteśmy już razem , więc warto było przetrwać ciężkie chwile...

21

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Jako ten z uczuć wyzuty i zdecydowanie męskiej płci, w odpowiedzi na Twoje postowe zapytanie - zapytam zwrotnie i bardziej technicznie:

Masz coś na boku? Coś, co pozwala zapomnieć czasem o fakcie, że Twoja pochwa ma 21 lat?
Już nie mówię o samym seksie jako takim, ale chociaż adoratora, któryby nawilżył te rzadko odwiedzane u Ciebie rejony.

Nie daj się zmylić pozorom i podwórkowemu językowi z mojej strony.
Zadałem poważne pod kątem życia 21-latki pytanie, mająć na uwadze inne historie kobiet "okresowo samotnych".

Żeby dodać Tobie odwagi, wspomnę, że pochwa mojej 23-letniej koleżanki posiadającej narzeczonego marynarza nader często płacze... smile

(miłość sercową zostaw w rozmowie ze mną na boku)

22

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Takie rozwiązanie jest dobre dla starszych kobiet, 21-latka może się poświęcić i żyć w celibacie dla tego jedynego;)

23

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Rzekłbym, że właśnie vice versa w stosunku do Kociej sugestii, ale co ja tam wiem, staruch jeden. tongue

Jak płacze całość, na czele z zawisem piersiowym i podoczodołowym, to aż tak nie boli.
Jak płacze tylko Muszelka, a reszta cała smagłą jest, to już mamy... dyskurs.

Dyskurs - czy to pasuje jako sedno sformułowania odnośnie powyższych tematów, co powiesz Size_38 (36 było latem - a mnie nie oszukasz)? wink

24

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Powiem, że  w takim przypadku trzeba mieć silne nerwy i kamienną twarz.

P.S.Już jest prawie 34, u mnie nie działa "zwierzęce" odkładanie tłuszczu na zimę wink

25

Odp: Czy zostać z chłopakiem, który wyjechał za granicę

Spoko Rozmiarówko, przytyje za Ciebie milagro.
Nie od dziś wiadomo, żę najlepszym tuczycielem jest zbożowa oraz ogór i smalec na chlebie.

Kamienną twarz można mieć, ale co na to maślane krocze?
Pytanie czy masło wygrywa z kamieniem, kamień z masłem, czy też trzeba by wprowadzić jakieś duże, długie i wyjątkowo cięte NOŻYCE? wink

(papier odradzam)