1

Temat: Zadbane pachy

Pachy to jedno z najdelikatniejszych miejsc na ciele, więc warto o nią zadbać. Nie jest to czasem łatwe, bo podrażniamy się goleniem, kosmetykami, a czasem nawet niewłaściwym ubraniem się. Każda z nas ma jakieś swoje sposoby na zadbaną skóre pod pachami. Jakie są wasze?

[img]//gruper.pl/repository/thumbnails/36523_01.111881.485x325c.jpg[/img]

2

Odp: Zadbane pachy

Ja czasami smaruję Medidermem lub masłem do ciała, nie codziennie. Nie podoba mi się moja skóra w tym miejscu i tak, bo jest bardzo chropowata i nawet kiedy dokładnie się wydepiluję to szybko widać ciemniejsze włoski pod skórą, zanim się przez nią przebiją. Czasami przecieram ją tonikiem do twarzy. Często też bywa podrażniona, a kiedy mam wysypkę to atakuje miejsca zaraz za pachami.

3

Odp: Zadbane pachy

Ja niestety zbyt pomocna to nie będę sama bardzo często mam problem z podrażnieniem pod pachami i właśnie nie wiem jak sobie z nim radzić. Pojawia się zarówno po goleniu jak i bez niego sad chyba po prostu moja skóra akurat w tym miejscu jest na tyle wrażliwa że byle co może spowodować uporczywe swędzenie albo... mam kiepskie golarki i dezodoranty które ją ciągle podrażniają.

4

Odp: Zadbane pachy

Jedyny zabieg jaki stosuje na pachy to ten, żeby nie nakładać antyperspirantu zaraz po goleniu.
Chyba jednak to bardzo zaniedbany wątek, który nie wiemy jak pielęgnować.

5

Odp: Zadbane pachy

Widzę, że nie tylko dla mnie to problematyczna strefa. Ja nie używam antyperspirantów z alkoholem i czasami robię sobie przerwę od nakładania go, taką jednonocną, niech sobie skóra odpocznie. Nie ma się co dziwić, że jest trudna w pielęgnacji, bo praktycznie cały czas coś się o nią ociera, to miejsce zgięcia, a nikt nie będzie chodził z rękami uniesionymi nad głową.

6

Odp: Zadbane pachy

Ja nie smaruję jakoś specjalnie kremami, jedynie podczas smarowania calego ciała maslem lub balsamem. Skórę mam delikatną, a nie chropowatą, ale chyba przez to tak bardzo się podrażnia. Jak używam antyperspirantów to, albo nie radzą sobie z poceniem się, albo radzą sobie, ale wtedy mi skorę podrażniają. Nie wiem jakich wy używacie, ale mnie się wydaje, że wyprobowalam już chyba wszystkie. Czasem nawet od męża jakiś wezmę licząc na to, że może zadziala.

7

Odp: Zadbane pachy

Hmm... a blokera używałaś? Chociaż to mogłoby w sumie jeszcze bardziej podrażnić sad
Ze mną najłagodniej obchodzi się Rexona chyba. Może powinnaś zabezpieczać skórę jakimś emolientem.
I czy zawsze miałaś problem z podrażnieniami i jaką metodę depilacji stosujesz?

8

Odp: Zadbane pachy

U mnie problem podrażnień w sumie już sam się trochę rozwiązał zauważyłam ich spadek po wymianie golarki na znacznie lepszą i przestałam golić na sucho tylko używam kremu/pianki. Teraz tylko pozostał w głównej mierze problem pocenia sam w sobie gdyż moje dezodoranty których obecnie używam nie dość że zostawiają białe plamy na ubraniach to jeszcze nie niwelują nieprzyjemnego zapachu a i nie czuje się przez nie komfortowo. Czy możecie mi polecić jakiś dobry dezodorant ?

9

Odp: Zadbane pachy

[quote=niechcemisie]Hmm... a blokera używałaś? Chociaż to mogłoby w sumie jeszcze bardziej podrażnić sad [/quote]

Wolałabym nie hamować pocenia calkiem, bo to chyba taka reakcja organizmu, która ma jakieś znaczenie jednak. Czytałam, że te blokery za bardzo wpływają na oranizm. A też nie wiem jak by wtedy  z podrażnieniem było.

[quote=niechcemisie]Może powinnaś zabezpieczać skórę jakimś emolientem. [/quote]

A co to jest?

[quote=niechcemisie]I czy zawsze miałaś problem z podrażnieniami i jaką metodę depilacji stosujesz?[/quote]

Od zawsze mam bardzo delikatną skórę. Kidyś korzystałam tylko z maszynki do golenia. Teraz zdarza mi się czasem depilatorem i raz nakładany miałam wosk. Sposób depilacji nie zmienil problemu. Szukam raczej dobrego dezodorantu, który byłby i skuteczny i delikatny dla skóry.

10

Odp: Zadbane pachy

Blokery nie hamują całkiem pocenia, ale jeśli tak jak piszesz, są źródła, które mówią o ich szkodliwości to faktycznie, lepiej sobie darować. Kiedyś podobno pito napar z szałwii, żeby ograniczyć potliwość, ale szałwii też nie można pić codziennie.

Emolienty to kosmetyki do skóry skłonnej do podrażnień, bardzo wrażliwej, mają za zadanie wytworzyć barierę ochronną i zatrzymać nawilżenie skóry. Większość z nich natłuszcza, bo jednak skóra wrażliwa bywa sucha, ale nie wszystkie mają takie działanie. Najważniejszą funkcją jest utrzymanie nawilżenia skóry w stopniu znacznie większym niż kosmetyki nawilżające. Używane najczęściej przez osoby z AZS i innymi problemami skórnymi.

Mam nadzieję, że znajdziesz wreszcie taki dezodorant, jaki będzie Cię zadowalał i podzielisz się odkryciem z nami tutaj smile
Na szczęście ciągle coś nowego wymyślają, wychodząc naprzeciw potrzebom klientów.

11

Odp: Zadbane pachy

Właśnie też stawiam na to, że wprowadza się coraz to nowe produkty i staram się testować je powoli wszystkie. Skórę mam faktycznie bardzo suchą i niestety stąd skłonna do podrażnień. Mam nadzieje, że ktoś jednak poleci mi coś co się u niego sprawdziło z tymi problemami co moje. A co do szałwii to faktycznie czytałam, że nie może być pita w dużych ilościach.

12

Odp: Zadbane pachy

Może coś Ciebie uczula? Jakiś składnik antyperspirantów? Czy raczej nie są to podrażnienia, które mogłyby świadczyć o reakcji alergicznej.

13

Odp: Zadbane pachy

[quote=niechcemisie]Hmm... a blokera używałaś? Chociaż to mogłoby w sumie jeszcze bardziej podrażnić sad [/quote]
i niestety podrażnia, próbowałam kilku i niestety żaden nie dał rady, a ja miałam pachy jak poparzone hmm Koszmar:/

Ze swojej strony mogę polecić antyperspiranty w kremie, jest kilka na rynku, dla mnie najlepszy to garnier neo jasno niebieski.

14

Odp: Zadbane pachy

Mnie szalenie podrażnił bloker firmy Ziaja, mogłabym to opisać dokładnie tym samymi słowami, jakich użyłaś - jak poparzone.
Niestety antyperspiranty Garnier są w moim przypadku nieskuteczne. Jeden chyba był ok, tylko nie pamiętam który dokładnie, a wypróbowałam różne. Łagodnie obchodzi się ze mną aktualnie używana Rexona linen dry, tylko zapach mi się nie podoba.

15

Odp: Zadbane pachy

[quote=niechcemisie]
Niestety antyperspiranty Garnier są w moim przypadku nieskuteczne. [/quote]

Musiała byś spróbować nowości, Garnier Neo wink Jest to deo w formie suchego kremu i ma aż 80% składników pielęgnujących.
Ja używam go jakiś czas i jestem bardzo z niego zadowolona. Przy tym ma fajny zapach wink i dla mnie jest skuteczny jeżeli chodzi o pocenie

16

Odp: Zadbane pachy

Ja wypróbowałam Garnier mineral chyba wszystkie, ale ogólnie rzecz biorąc to nie byłam specjalnie zadowolona ani z antyperspirantów, ani z toników, ani z szamponów czy odżywek tej marki za wyjątkiem linii Fruit Energy do mycia twarzy. Chyba Garnier się z moją skórą nie lubi tongue Ale spróbować chętnie spróbuję. Z kosmetykami jest tak, że trzeba wszystko na WŁASNEJ skórze przetestować big_smile Nie da się inaczej smile

17

Odp: Zadbane pachy

dokładnie, na każdej skórze działa coś innego, u mnie akurat neo jest ok, nie podrażnia, a przed potem chroni skutecznie

18

Odp: Zadbane pachy

Rexona chyba coś pozmieniała w formule, bo jakoś lepiej działa niż zapamiętałam i nie podrażnia nic a nic. Jestem bardzo zadowolona.

Odkąd mam depilator z dyskami ceramicznymi zauważyłam, że moje pachy lepiej się maja, bo nie katuję ich ciągle ostrzem maszynki.

19

Odp: Zadbane pachy

Ja używam antyperspirant w kamieniu (kryształ) i jest świetny, już nie wrócę do dezodorantów z drogerii.

20

Odp: Zadbane pachy

U mnie jest teraz dezodorant miętowy w kremie z CBD

21

Odp: Zadbane pachy

Jak go oceniasz? Wchłania się pewnie szybciej niż taki w kulce, prawda?

22

Odp: Zadbane pachy

Na pewno szybciej schnie.