76

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Czasem to jest uzasadnione, że chcą pomóc osobie która ma problem psychiczny.. Oczywiście ona będzie mówić, że ją gnębią, chcą się pozbyć... ale często to oni mają rację, bo ma dziwne zachowania...

77

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Szczerze? Jeśli ktoś pcha się w takie związki, gdzie jest poniżany, to uważam, że najwięcej w tej sytuacji zawinić musiała właśnie rodzina i sami też powinni udać się na terapię. Osobie, która coś takiego przeszła terapia się przyda, ale rodzina nie powinna do niej zmuszać.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2014-10-29 15:56:18)

78

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Czasem najlepszym wyjściem jest tylko  rozstanie, jak już ludzie ze sobą nie wytrzymują...

79

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Zgadza się, ale własnie wtedy wychodzi z partnera stalker. W moim mieście jest dziewczyna z przeciętą twarzą, jej facet po rozstaniu powiedział, ze jak nie będzie z nim to nie będzie z nikim i zaatakował ją nożem. Przynajmniej tak o niej mówią.

80

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

A on poniósł jakąś karę za to?

81

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

[quote=niechcemisie]Zgadza się, ale własnie wtedy wychodzi z partnera stalker. W moim mieście jest dziewczyna z przeciętą twarzą, jej facet po rozstaniu powiedział, ze jak nie będzie z nim to nie będzie z nikim i zaatakował ją nożem. Przynajmniej tak o niej mówią.[/quote]

Teraz medycyna nie takie rany maskuje... Jeszcze może się zoperować i z kimś być:)

82

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

[quote=niechcemisie]Zgadza się, ale własnie wtedy wychodzi z partnera stalker. W moim mieście jest dziewczyna z przeciętą twarzą, jej facet po rozstaniu powiedział, ze jak nie będzie z nim to nie będzie z nikim i zaatakował ją nożem. Przynajmniej tak o niej mówią.[/quote]
Bywają i tacy co zabijają żeby tylko nie była z innym. Chociaż nie wiem co gorsze, umrzeć czy żyć z oszpeceniem...?

83

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Tak, można, ale to kosztuje, a kobiecie, która straciła na atrakcyjności fizycznej często jest trudno z pracą, bo chyba większość pracodawców wzbraniałaby się przed przyjęciem osoby z dużą blizną na twarzy, podczas gdy kilkanaście młodych i atrakcyjnych kobiet stoi w progu z CV. Ktoś mi ją pokazywał na ulicy (tak, ludzie pokazują ją sobie, bo przecież taką sensację wzbudziła jej krzywda), ale nie przyglądałam się, szła z jakimś facetem

84

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Wszystko co dziwne, niecodzienne zwraca uwagę, a ludzie nie pomyślą ,że jej nie jest miło czuć na sobie spojrzenia "obserwatorów"... Mam nadzieję że ten co jej to zrobił, nie wyjdzie długo z więzienia...

85

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Przeszłość pokazała że stalking jest rzeczywistym zagrożeniem zdrowia, a nawet i życia. Zapraszam na kancelariawinnicki.pl, zespół tworzą dynamiczni i doświadczeni prawnicy, radcy prawni wywodzący się ze środowiska Uniwersytetu Warszawskiego.
Działamy na terenie całego kraju. Jeśli potrzebna jest ci pomoc prawna, skorzystaj z bezpłatnej konsultacji już dziś.

86

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Prawnik mnie jednak  nie obroni przed stalkerem w sytuacji zagrożenia, a procesy się ciągną długo, w międzyczasie wszystko się może stać...:/

87

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Dokładnie. Nawet policja często bazuje na głupim przekonaniu, że ktoś wystraszy się sprawy sądowej, wezwania na komisariat itp. i że to wystarczy, a stalker, który widzi opieszałość tych organów zaczyna czuć się bezkarny.

88

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Najlepiej stalkera przestraszyć we własnym zakresie, np. niech jakiś rosły kolega mu powie parę słów gdzieś w ciemnej ulicy i nim lekko potrząśnie...

89

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Zwykły gnojek się tego przestraszy: interwencji kolegi, rodziny, nowego chłopaka, straszenia sądem czy policją, ale psychol, taki prawdziwy psychol, wpadnie w szał i się może zemścić.

90

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Pamiętajcie dziewczyny, że to są ludzie chorzy psychicznie, często wręcz niepoczytalni i tak jak wyżej, nie wiem czy dobrym pomysłem jest to, by go straszyć. Najlepiej próbować zniknąć dla niego z internetu (zakładając że tam szuka najczęściej) tylko jak?


Ja już na szczęście takiego problemu nie mam..Wyszło u mnie wszystko tak jakoś samo z siebie jak to zrobiłam zgodnie z tą stroną remonty [url=http://remontygawla.blog.pl/2015/01/21/aranzuj-profesjonalnie/]http://remontygawla.blog.pl/2015/01/21/aranzuj-profesjonalnie/[/url]. Macie u uczcie się smile

Ostatnio edytowany przez newworld (2015-06-22 19:45:11)

91

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Najczęściej to taki typ wystaje pod domem, śledzi, podchodzi nieoczekiwanie, zaskakuje ofiarę swoją wszędobylskością...

92

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

To może trzeba zacząć chodzić za nim?... Nikt przecież nie lubi być śledzony...

93

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Pokonać go własną bronią? Może to byłoby naprawdę skuteczne:)

94

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Moja znajoma ma od kilku tygodni stalkera, w ogóle nie wiadomo skąd się wziął. Ma iść do [url=http://adwokat-slupsk.eu/uslugi.php]prawnika w Słupsku[/url], bo już ma dosyć, ale takie sprawy mogą toczyć się latami.

95

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Jeśli ma dowody to myślę,  że sąd nie będzie miał wątpliwości że należy go zamknąć jak najszybciej

96

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

To za takie coś zamykają?

97

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

A jak inaczej odizolować go od ofiary? Grzywną?

98

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Problem w tym że sąd zwykle daje karę w zawieszeniu i stalker pozostaje na wolności, więc nadal może kontaktować się z ofiarą...

99

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Najlepiej sprawę załatwić poza sądem, nastraszyć typa i jak będzie się bał to więcej  nie podejdzie.

100

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

na takie coś jest paragraf i to jest karalne. Trzeba zebrać dowody przeciwko takiej osobie i założyć sprawę w sądzie.