1

Temat: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Mam koleżankę która poznała na urlopie człowieka ze swojego miasta, wymienili się kontaktami,  a po powrocie on ją namierzył i  odtąd czuje że jest obserwowana, ciągle go gdzieś spotyka..,. Czuje się śledzona, stale ma poczucie zagrożenia. Nie ma jednak dowodów na to ze on za nią chodzi. Jak się przed kimś taki bronić?

2

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

A raczej nie zmieni miejsca zamieszkania? Najlepiej by było dać mu odczuć, że nie jest zainteresowana kontaktowaniem się, źle zrobiła że dała mu do siebie kontakt,u bo teraz będzie myślał że może ich łączyć zażyłość...

3

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

[b]Przestać się z nim w jakikolwiek sposób kontaktować[/b] i dopiero wtedy, jeśli będzie się jej narzucał, to można z smsami i bilingami iść na policję. Sama przez to przechodziłam smile
Mam też znajomego, który przeholował i była dziewczyna zgłosiła sprawę na policję, miał kłopoty, ale zrozumiał, co robił źle. Nie jest świrem, po prostu był zdesperowany.

4

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Inne pytanie, dlaczego ona zwróciła jego uwagę... Pewnie uznał że nie będzie umiała się bronić przed jego awansami?

5

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

O własnie, dobre pytanie. Mógł uznać ją za dobry materiał do swoich dziwacznych celów, więc może teraz wystarczy nieco stanowczości i postawienie spawy jasno, aby gość odpuścił.

6

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Mam koleżankę która takich dziwaków przyciąga, co jakiś czas mi opowiada jak to ktoś ją śledzi, inny wystaje pod jej blokiem samochodem chociaż mieszka w innej części miasta, to znowu na Fb ktoś ją adorował... Ale po tym jak o tym mówi wnioskuję że chyba jej sie to podoba a nie przeraża...

7

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

o.O O masakra... opowiedz jakąś historię z jej katalogu ;p ku przestrodze wink

8

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Za dużo tu nie ma do opowiadania, po prostu poznaje w dziwnych miejscach dziwnych typów, a oni potem myślą że ich zechce i się za nią włóczą, ot cała historia... A ona ich nie zniechęca więc mato co chciała. A ja się tylko śmieję w duchu jak mi opowiada, bo jak dotąd normalnego wielbiciela to przy niej nie widziałam.

9

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Żeby się kiedyś nie nacięła na jakiegoś, co będzie "poważniej" się za zaloty zabierał, bo wystraszy i ją i jej kolejnych amantów.

10

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Są dziewczyny co przyciągają takich, najczęściej te niepewne siebie, albo właśnie takie rozrywkowe, zdolne do wszystkiego wink

11

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ja bym tam wolała nie mieć takich "wielbicielów"!

12

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Fakt, lepiej kogoś dojrzałego emocjonalnie, ale powiem Wam, że często nie da się rozpoznać takiego, bo nic go nie zdradza, zwłaszcza kiedy dodatkowo zawróci nam czymś w głowie, albo jest pod jakimś względem pociągający, fascynujący. Dopiero potem ujawnia oblicze psychopaty, jak już ma kobietę praktycznie w garści.

13

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Żeby kogoś omotać to oczywiście udaje miłego do czasu, a potem wychodzi jaki jest naprawdę...

14

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Oni tak działają, najczęściej najpierw uzależniają kobietę od siebie w jakiś sposób, psychole.

15

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Wybierają też takie, które dadzą się omotać, mają złą sytuację życiową lub są niesamodzielne...

16

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Żeby było łatwiej... żeby był punkt zaczepienia, ale niektórzy są bardziej ambitni, lubią się pomęczyć zanim im się uda.

17

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Dobry sposób to pokazanie stalkerowi że ma nas kto obronić. Najlepiej żeby to był ktoś, kogo on może się przestraszyć...

18

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ja nikogo takiego nie miałam i dobrze o tym wiedział.

19

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Na prawdziwego stalkera to chyba nie działa, on będzie działać z zaskoczenia i dobrze wie kiedy dziewczyna jest sama...

20

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Jak dziewczyna jest wobec niego niemiła to on to odbiera jako oznakę że nie jest jej obojętny i jeszcze bardziej się nakręca

21

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Na miłość trudno coś poradzić, każdy ma inny sposób okazywania, również taki jak nękanie się zdarza...

22

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Uhm... najczęściej stalkerem zostaje były partner... rozgoryczony, zdesperowany, uzależniony, bo tak jak on próbuje uzależnić od siebie ofiarę, tak sam jest uzależniony od niej.

23

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Chyba jednak częściej to jest kandydat na partnera, odrzucony ale nie przyjmujący tego do wiadomości...

24

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Przypadki, które ja znam to eks faceci (choć przecież kobiety bardzo często stalkują).
Byli z kobietami i kiedy one zaczynały dostrzegać ich toksyczność lub po prostu uznawały, że nie chcą jednak tego związku, usiłowały odejść, a oni nie chcieli im na to pozwolić.

25

Odp: Nękanie, stalking - jak sobie radzić?

Ale kobiety chyba robią to raczej w sposób nie zagrażający zdrowiu i życiu nękanego faceta...?