26

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Wg. mnie odpowiedź na to pytanie nigdy nie będzie oczywista.  Wszystko zależy od ludzi.. bo jeśli spotykamy kogoś z kim na początku jest ok. a potem cały czas coś nie tak i mimo tego nadal wracamy do siebie po 20razy to bez sensu. Moim zdaniem nie należy wracać do kogoś kto choć raz skrzywdził- jeśli zrobił to raz to zrobi i kolejny.. nawet jeśli nie w rzeczywistości to w naszych myślach, a przeciez cieżko jest żyć z takim niepokojem. Czasem jednak spotykamy kogos, jesteśmy razem wszystko ok przez kilka lat a potem coś gaśnie albo pojawia się ktoś inny i to wtedy uświadamiamy sobie, ze nie potrafimy żyć bez tej drugiej osoby. Nie chcemy szukać nikogo innego. Znam właśnie taką parę, która rozeszła się na rok po 2 wspólnych latach znależli sobie kogoś innego ale mimo to wrócili do siebie - dziś są już malżenstwem od 15 lat z dwójką dzieci. W wielu przypadkach też decyduje serce.. cieżko jest nie myśleć po rozstaniu o kimś kogo naprawde kochasz i wiesz ,ze on kocha ciebie.. i nawet jesli cię bardzo skrzywdził chcesz mimo wszystko wylądować w jego ramionach, a przecież wiesz, ze zawiódł twoje zaufanie, że boisz się, że skrzywdzi Cię ponownie.. i wracasz kolejny raz bo moze będzie dobrze - BŁĄD!! W takich przypadkach tracimy tylko czas i nerwy. Marnujemy szansę na poznanie kogoś innego. Osobiście utrzymuję kontakt z byłymi, z którymi 'dobrze żyłam' a po jakimś czasie cos się zepsuło. Bo chyba nie ma nic gorszego niż to, ze najbardziej obcą osobą jest ta, którą się kiedyś kochało. W wielu zwiazkach z dłuższym stażem pojawia się cos jak bycie ze soba z przyzwyczajenia..mimo że jesteśmy z nim zaczynamy zastanawiać się czy ma to sens i jak długo jeszcze bedziemy to ciągnąc skoro i tak żyjemy własnym życiem i zaczynam się igrować, ale mimo wszystko jest ktoś z kim możemy pogadać iść do kina czy spacer, przytulić i nie potrafimy wyobrazic sobie rozstania - bo bedzie bolało i tak się ciagnie cos takiego jak tasiemiec latami.. w końcu ktoś dochodzi do wniosku, ze ten zwiazek i tak nie ma przyszłosci.  I tak tracimy 2 lata zycia..  Więc dajmy sobie spokój z tymi, którzy nas nie szanują a wracajmy do tych bez których mimo wszystko życie po dłuższym rozstaniu i tak nie ma sensu. Pamiętajmy tez,że idealne związki nie istnieją- zawsze coś się dzieje bo jesteśmy tylko ludźmi i nikt z nas nie jest idealny. Jeśli jesteśmy już z tą drugą osobą to musimy w pełni ją zaakceptować - wszystko inne przyjdzie z czasem i z miłością.

Ostatnio edytowany przez szaleska93 (2013-06-20 13:59:57)

27

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

NIE
Mi np. trudno zaakceptować coś co godzi w moje poczucie własnej wartości a niestety mój na szczęście już były chłopak tak robił np bezczelnie flirtując na moich oczach z innymi i potem się tłumaczyć "że to tylko takie żarty są..." Nie znam sie na takich żartach niestety i po kilku takich akcjach na trzeźwo czy po paru drinkach (bo jemu było bez różnicy czy jest pijany czy nie, jak tylko zobaczył jakąć skąpo ubraną to zaraz się przystawiał) zostawiłam go bez możliwości powrotu. Chociaż prosił o rozmowę ,spotkanie nie ugięłam się w postanowieniu ze już nie chcę tego znosić ani go widzieć. Nigdy więcej!

28

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Zabawmy się w księgowego naszych uczuć, zasług i win  - i zróbmy równanie matematyczne, w którym danymi będą:
ja - X,
on - Y,
argumenty za powrotem  - T,
argumenty przeciw - N
Jeśli na naszych wirtualnych liczydłach przeważy opcja na TAK nad opcją na NIE, to zajdzie działanie X+Y=T
Jeśli przeważy NIE, musi być: X-Y=N...

29

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

U mnie uczucia nie są sprawą matematyczną, lecz bardziej liryczną... Dlatego poszłabym po rozum do... serca, zapytała siebie, czy ten człowiek naprawdę jest mi potrzebny do szczęścia i czy nikogo ciekawego nie ma na horyzoncie...? Jeśli bym naprawdę nie czuła że to ten, który jest mi przeznaczony, to raczej bym nie decydowała się na reanimację związku, bo to by znaczyło że wtrącam się w formę przetrwalnikowa bez możliwości rozpoczęcia czegoś nowego, bardziej  mnie uszczęśliwiającego...

30

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Wszystko zależy od tego jaki jest ten były czy ta była - czy wyciągnęli wnioski z tego co doprowadziło do rozstania, czy może kierują się dalej wygodną zasadą "Jakiego mnie Boże stworzyłeś, takiego mnie masz"?
Mnie to jeszcze nie spotkało ale raczej bym dała tej drugiej osobie możliwość wykazania się swoim lepszym "ja" - oczywiście jeśli odpowiednio ładnie by poprosił big_smile

31

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ja wróciłam, jesteśmy tera 4 lata i planujemy ślub. W moim wypadku to najlepsza decyzja.

32

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

to zawsze jest indywidualna sprawa

33

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

to zależy jaki był powód rozstania

34

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

ja raz wróciłem ale potem i tak za miesiąc sie rozstaliśmy z tego samego powodu co wcześniej. Jak dziewczyna jest nie reformowalna no to trudno, trzeba żyć dalej bez niej

35

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Aby podjąć najlepszą możliwą decyzję w tej sprawie, trzeba wziąć pod uwagę następujące kryteria podsądnego:

wygląd: super, przystojny, elegancki, przeciętny, brzydal, paskuda
zapach: podniecający, pociągający, przyjemny, nie za bardzo, odrzucający, nie do wytrzymania
aktywność: nieograniczona, rewelacyjna, dobra, taka sobie, beznadziejna, impotent
repertuar: rewelacyjny, bogaty, niezły, ograniczony, ubogi, pozycja klasyczna

Opcje wyroku (bo każda kobieta przecież lubi mieć wybór):

Jeśli delikwent "załapie się" do pozycji 1-3 z każdego punktu, można zastosować ułaskawienie, a jeśli tylko do pozycji 4-6 - natychmiast odizolować od siebie i reszty kobiecej części społeczeństwa !!!

36

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ale sie uśmiałam z tej "sędziny" wyżej big_smile big_smile big_smile

Ja tam nie jestem taka sroga, co najwyżej karę chłosty by dostał, a potem może bym go nawet przywróciła do łask... wink

37

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Dla mnie decyzja na TAK w tej sprawie to najgorszy wybór, skoro przecież wiem, dlaczego go zostawiam i że to samo ryzykuję jeśli do niego wrócę... Ludzie jeśli się zmieniają to zwykle na gorsze, taka jest smutna prawda...

38

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

I tak i nie, zależy kogo ta decyzja dotyczy, przecież nie wszyscy są źli aż tak żeby nie dać im drugiej szansy

39

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Gdyby "rokował" poprawę i odpowiednio żarliwie żałował za grzechy to mogłabym wybaczyć i wrócić... Oczywiście na próbę, z zastrzeżeniem, że kolejne zerwanie byłoby już nieodwołalne. Myślę że to zagrożenie by poskutkowało najlepiej.

40

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ja  bym wybaczyła ale tylko wtedy gdyby to był ktoś na kim by mi zależało z innych przyczyn, np. byłby najlepszym z chłopaków z którymi się spotykałam dotąd. Wtedy byłaby szansa, że mimo swoich wad i tak będzie umiał sprawić, że związek mnie w jakimś stopniu uszczęśliwi

41

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Jeśli nie byłby to osobnik prosty w obejściu i prawie bez zalet to bym się zastanowiła:)

42

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Muyślę że każdy wie najlepiej jaką decyzję podjąć, to zależy od wielu czynników...

43

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Ostatnio nie mam takich problemów, ale kiedyś bywały przemyślenia, czy wrócić czy nie... Zawsze wychodziło na to drugie i teraz patrząc na to z dystansem wiem że to były jednak dobre deczje, nie zmieniłabym ich, bo dzięki temu znalazłam Kogoś kto mi daje szczęście bez żadnych zastrzeżeń...

44

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

ja bym oceniła powód dla którego nastąpilo zerwanie. Jeśli nie była to zdrada ani np. jego agresja czy nałóg to rozpatrzyłabym możliwość powrotu "na próbę". nie warto kogoś przekreślać za jakieś niezbyt poważne przewinienie.

45

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Byłych zostawmy w spokoju, niech sobie szukają szczęścia gdzie indziej... Niech życie toczy się dalej i każdy sam buduje swoje szczęście na nowo

46

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Jeśli bym w tym czasie nie poznała kogoś innego, to pewnie bym wróciła. Inaczej nie byłoby powodu.

47

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Cóż... Mnie by nawet nie mógł o to prosić bo jak zrywam to tak skutecznie że żaden kontakt nie jest możliwy - kasuję sms-y i maile bez czytania, nie odbieram telefonu lub się natychmiast rozłączam. Chyba żeby mi pod oknami krzyczał - ale i tak by się nie doczekał odpowiedzi - nawet tej "NIE!".

48

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Każde rozstanie jest inne i trudno generalizować... Sama jestem raczej wyrozumiała i pewnie bym się zgodziła na powrót ale rozumiem też tych, co nie chcą wracać, bo czasem sytuacja ich przerasta

49

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

Podobno stara miłość nie rdzewieje, ale mądrzy ludzie przestrzegają żeby dwa razy nie wchodzić do tej samej rzeki. W teorii można rozważać przeróżne scenariusze i wyciągać wnioski, ale w zdarzeniu z rzeczywistością może okazać się, że nasze przemyślenia i wnioski runą jak domek z kart. Póki oczy nie widzą, a serce nie wyrywa się z piersi można słuchać rozumu, ale kiedy staniemy twarzą w twarz najważniejsze argumenty przeciw mogą stracić na znaczeniu. Do rozstania dochodzi na skutek określonych przyczyn, bo przecież związki nie rozpadają się bez powodu, pozostaje tylko pytanie czy jesteśmy w stanie wybaczyć i pozwolić zadrze w sercu zagoić się ? Wszystko zależy od samych zainteresowanych i mocy łączącego ich uczucia, więc odpowiedź na to pytanie ma bardzo indywidualny charakter i w może być zarówno twierdząca jak i przecząca

50

Odp: Czy powrót do byłego chłopaka/byłej dziewczyny to dobra decyzja?

A dla mnie jest jedna odpowiedź: jeśli związek ma szanse dalszego trwania i zaufanie nie zostało jakoś za bardzo nadszarpnięte to powinno się zdecydować na powrót. W końcu kiedyś ten człowiek nas czymś do siebie przyciągnął, warto przypomnieć sobie, co nas w nim zachwyciło wtedy na pewno będzie łatwiej wybaczyć i dalej z nim być