1

Temat: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Zapraszamy do udziału w naszym najnowszym konkursie z  Wydawnictwem "Samo Sedno"!

Do wygrania są niezbędne dla każdego poradniki na temat kobiet i związków, autorstwa Moniki Jankowskiej, Magdy Rodak oraz Krzysztofa Króla.

2

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Mój sprawdzony sposób to ciągłe okazywanie zainteresowania dla Jego spraw, szukanie bliskości w codziennych sytuacjach i dbanie o to byśmy zawsze mieli czas tylko dla siebie...

3

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Od czasu do czasu trzeba tę drugą osobę czymś zaskoczyć (oczywiście pozytywnie), żeby nie wkradła się nam rutyna!

4

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Miłość, miłość i jeszcze raz miłość. Bez tego ani rusz.

5

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Dużo wyrozumiałości dla niedociągnięć partnera z jednej strony i docenianie jego starań z drugiej - oczywiście jeśli zechce odwdzięczyć się tym samym - a szczęście będzie rozkwitało co dzień na nowo:)

6

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Pyszne obiadki podane z uśmiechem, żeby osłodzić ciężki dzień...

7

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Nie ma prawdziwego przepisu na sprawdzone szczęście w związku, które pasowałoby do wszystkich par. Takie szczęście buduje się od samego początku i nieustannie. Nie można przerwać. Musimy ufać, nie ranić, uszczęśliwiać, iść na kompromisy, kokietować i dbać o drugą osobę. Na oczyszczenie polecam kłótnię z całonocnym godzeniem się- od od czasu do czasu trzeba. Polecam również podróże we dwoje oraz  pozostawienie trosk i złej energii spraw zawodowych o pozostawienie za drzwiami. Reszta wymaga dopracowania według swoich potrzeb, zamiłowań i pragnień.

8

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Zaufanie i szczerość. Tylko dzięki tym dwóm działaniom, można się cieszyć szczęśliwym związkiem.

9

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Sposób sprawdzony przez pokolenia:
w kuchni być idealną kucharką
w salonie damą
w sypialni... kurtyzaną...

10

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Według mnie dobrym sposobem, który praktykuję z moim partnerem od wielu lat są po prostu wyjazdy w różne ciekawe miejsca. Niestety zawsze jest tak, że po chwilach uczuciowych uniesień, z czasem emocje opadają i już nie czujemy się, jak w pierwszej fazie zakochania. Taka jest natura człowieka, ale ja znalazłam sposób, który sprawdził się w moim związku.
Zawsze staram się chodzić\jeździć w ciekawe miejsca z moim partnerem. Nie muszą one być położone setki kilometrów od naszego miejsca zamieszkania. Często wystarczy wspólny wypad do miejscowości obok,  czy nawet zwiedzanie miasta, w którym mieszkamy. Okazało się nawet, że tak mało o nim wiemy! Dzięki takim wycieczkom w naszym związku zawsze coś się dzieje. Nie siedzimy bezczynnie w domu na kanapie i nie oglądamy filmu za filmem.
Znaleźliśmy klucz do szczęścia i tego się trzymamy smile

11

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Dużo rozmów, mało niedopowiedzeń - szczerość to podstawa związku...

12

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Według mnie sedno tkwi we wspólnych zainteresowaniach i pasjach - dzięki temu spędzamy ze sobą więcej czasu, wspólnie coś robimy i to bardzo łączy

13

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Po prostu się lubić - gdy mną pierwsze uniesienia, zostanie przyjaźń, która bardzo cementuje związek i też daje poczucie szczęścia.

14

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Ja staram się robić małe niespodzianki, upominki, które świadczą o tym, że pamiętam o tej drugiej osobie

15

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Chwali, chwalić i jeszcze raz chwalić! My faceci uwielbiamy, jak partnerki widzą w nas same dobre strony!

16

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Dawanie wolności, zamiast nieustannej kontroli to chyba sedno szczęśliwego związku. Czas powinien być dzielony na spędzany razem i w gronie znajomych bez konieczności szczegółowych relacji z kim byłam/byłem i co robiłam/robiłem...

17

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Najlepsza żona to ponoć taka, która:
niedowidzi
niedosłyszy

Najlepszy mąż to ponoć taki, który:
nie umie liczyć (ile żona wydaje)
nie pyta, ile co kosztuje

Przewidywany efekt:
nieustające szczęście w idealnym związku

18

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Mój sposób to:
tolerowanie jego drobnych wyskoków i irytujących kolegów - czyli:

podawanie piwa i zakąsek z uśmiechem
niedopytywanie, dlaczego znów tak późno wrócił i ile piw wypił  tym razem:)

19

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

hmmm szczęśliwy związek polega przede wszystkim na zrozumieniu, na umiejętności spędzania razem czasu, na tym że zamiast się kłócić o byle co, potrafi się ze sobą na spokojnie porozmawiać, choć kłótnie też są czasem potrzebne i konieczne.
A jeśli do tego dochodzi wspólna pasja, podsycanie miłosnego ognia, poprzez drobne czułe gesty w ciągu dnia, drobne upominki, miłe słowa, to związek może przetrwać wszystko, jeśli starają się obie a nie jedna osoba wink

20

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Z mojego doświadczenia szczęśliwy związek to... krótki związek. Trudno reanimować na siłę relację która sama wygasa

21

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Wspólne wieczory we dwoje, wyjazdy w ciekawe lub wiążące się ze wspomnieniami miejsca, celebrowanie wspólnych rocznic...

22

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Najważniejsze jest tu zaangażowanie z obu stron, wspólne budowanie codzienności z miłych, wartych wspominania chwil. Każdy z nas potrzebuje uwagi i zainteresowania, jeśli nie ma tego w związku, to będzie szukał poza nim.

Ostatnio edytowany przez Anuka (2012-12-14 14:20:07)

23

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Moim zdaniem, ludzie muszą się tak zgrać ze sobą, jakby czuli że znają się od zawsze. Wtedy życie codzienne nie wymaga niespodzianek i ciągłego myślenia co i jakby coś poprawić. Należy codziennie ze sobą rozmawiać i żyć dniem dzisiejeszym i nie zastanawiać się co będzie jutro.

24

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

[quote=katasia]Z mojego doświadczenia szczęśliwy związek to... krótki związek. Trudno reanimować na siłę relację która sama wygasa[/quote]

Zgadzam się w 100 %, bo jeśli na początku fajnie sie rozmawia a potem nie ma już tematów, to znak że to nie ta osoba której szukamy, ważne są też wspólne pasje i zainteresowania. To zbliża.

25

Odp: Mój sprawdzony sposób na nieustające szczęście w związku

Mój sposób na nieustające szczęście w związku? 
Wspólne hobby spaja partnerów w całość... Gdy robimy coś, co sprawia nam dużą przyjemność a jeszcze robimy to razem np.: gra w bilard... Wtedy mamy wrażenie, że łączy nas coś wyjątkowego! Jak to się mówi: "Nadajemy na tych samych falach". Wtedy sobie myślę: "O kurczę, dobry jest... Jak on to robi? smile Zaraz mu pokaże kto lepiej gra"...
Raz w tygodniu np.: w weekend wyjść wspólnie do restauracji- ale ciągle do innej- żeby odkrywać nowe,ciekawe miejsca.
Chociaż mały "odpoczynek" od siebie też sprzyja związkowi. Chodzi mi tu o przedłużający się dzień w pracy partnera lub nagły wyjazd, gdzie z różnych przyczyn druga połówka nie może jechać. Oczywiście taki wyjazd nie powinien trać długo.  W moim przypadku 2 dni to i tak zaaaaa długo smile Noce w samotności, myślenie o drugiej osobie, wtedy dom wydaje się pusty a nawet straszny!!.  A gdy przyjeżdża nasza ukochana połówka wtedy jest się z czego cieszyć smile Czuć, że nie jest się samym w tym pustym domu....
A i najlepiej z góry ustalić obowiązki np.: zmywanie naczyń itp... aby później nie dochodziło do kłótni kto co ma robić smile A jak czasami zrobię coś za mojego chłopaka lub on coś za mnie... Wtedy jest to przemiła niespodzianka, która pozostaje w pamięci na długooo smile
I najważniejsze jak dla mnie to- SPONTANICZNOŚĆ!!! smile) Często z chłopakiem nie mogliśmy spać, więc wychodziliśmy z łóżka- (ja bez makijażu, rozczochrana, w pidżamie) na PKP, ponieważ była tam czynna budka z knyszami i hot-dogami 24/h smile)))) I się obżeraliśmy smile)) Lub w ciepłe noce często braliśmy koc i szliśmy na górkę w mieście (dobrze, że taka była)  i obserwowaliśmy gwiazdy i  światła budynków- coś innego, miłego i romantycznego!! smile
Nie zapominajmy mówić sobie komplementów i miłych słów!!! smile))))))) No i trzeba dbać o siebie, aby wyglądać sexi ( na swój sposób) smile))