51

Odp: problem z cerą...

Może ma, ale się nie przyznaje, w końcu nie ma się czym chwalić...

52

Odp: problem z cerą...

Słuchajcie, już wszystko wiem! Byłam u dermatologa na konsultacji. Okazało się, że to krostki łojotokowe, czyli zanieczyszczenie, które jesienia można usunąć za pomocą peelingów medycznych i kwasów. I niestety jedna brodawka z boku rośnie i lekarz kazał ją zapuścić, żeby mógł ją usunąc. Tak więc na razie zapuszczam sobie brodaweczkę, fajnie co?

53

Odp: problem z cerą...

Ale jak to - każesz jej i ona rośnie? Nieźle...

54

Odp: problem z cerą...

Hehe fajnie to brzmi tongue "zapuszczam sobie brodawkę" big_smile ha ha ha dobre tongue

55

Odp: problem z cerą...

Też mnie to rozbawiło smile
Nie ma to jak mieć dystans.

56

Odp: problem z cerą...

Ja na szczęście  nie mam żadnych problemów     z cerą.Czasami uczulają mnie kosmetyki

57

Odp: problem z cerą...

Ja mam trochę przejściowych kłopotów związanych z babskim cyklem.

58

Odp: problem z cerą...

Mi zbliżają się "te " dni i widze że skóra stała się sucha i szorstka....

59

Odp: problem z cerą...

Groźnie to brzmi, drastycznie...

60

Odp: problem z cerą...

No faktycznie pomagają, wszelkiego rodzaju suplementy i leki, nie wystarczy się smarować moim zdaniem kremami, trzeba też leczyć od środka

61

Odp: problem z cerą...

A wierzycie w to, że za takimi problemami stoi czekolada, ketchup i innae takie?

62

Odp: problem z cerą...

Ja wierzę bo kiedys objadłam się czekoladą i na drugi dzień mnie wysypało.... a moją koleżankę wysypuje po winie..

63

Odp: problem z cerą...

Ja też wierzę w to. Tzn to pewnie jakaś reakcja uczuleniowa, ale znam takie przypadki.

64

Odp: problem z cerą...

Zazdroszczę tym z Was, które mają problemy z cerą tylko w wiadomych dniach cyklu.  Ja mam fatalną buzię, okropny trądzik, od trzech tygodni biorę derminax, bo już przestałam wierzyć w kremy i maści i stwierdziłam, że od środka muszę się leczyć, jak stwierdziła Kolorowapani. Widzę  poprawę, mniej czerwone te wykwity się  zrobiły. I tez wierzę w działanie diety, czekolada właśnie fatalnie wpływa na cerę, a szkoda. sad

65

Odp: problem z cerą...

Mi to akurat niespecjalnie przeszkadza tongue bez czekolady nie wyobrażam sobie życia... tongue

66

Odp: problem z cerą...

Według mnie jedzenie to jedna z wielu składowych które wpływaja na stan naszej cery. Do tego dochodzi jeszcze gospodarka hormonalna, stres, zanieczyszczenie powietrza, to jak dbamy o cerę.

67

Odp: problem z cerą...

No oczywiście, że tak! Nie można niczego uzależniać tylko od jednej przyczyny.

68

Odp: problem z cerą...

Dokładnie,  wszystkie problemy ze zdrowiem i skórą, mają swoje podłoże...stres, zła dieta, źle dobrane kosmetyki, hormony i pewnie jeszcze mnóstwo innych. Mi na szczęście ten Derminax, pomógł więc przyczyną na pewno nie były hormony, ale np. wyeliminowałam słodycze ze swojej diety i staram się pić dużo wody smile

69

Odp: problem z cerą...

Wszystkie naturalne właściwości aloesu czynią z niego idealny składnik produktów do utrzymania skóry w czystości. Przemysł sięga po detergenty, które czyszczą szybciej i dokładniej. Problem stanowi fakt, że standardowe środki myjące mają odczyn silnie zasadowy, oraz że wymywają z powierzchni skóry część ochronnej warstwy naturalnej – płaszcza hydrolipidowego. Skóra u młodego człowieka, szybciej sobie radzi z tym problemem. Gorzej to wygląda gdy skóra jest przesuszona, osłabiona wiekiem, ze skłonnością do alergii lub ogólną złą kondycją organizmu.

70

Odp: problem z cerą...

Mi s ię coś porobiło zastanawiającego... nie zmieniłam diety, ani trybu życia i nagle od jakichś trzech tygodni, czyli odkąd radykalnie ograniczyłam palenie papierosów, pojawiły się problemy z cerą. Nie rozumiem tego. Czy cera nie powinna się poczuć lepiej przez to, że palę 1-4 papierosów dziennie?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2012-06-04 10:46:07)

71

Odp: problem z cerą...

Na trądzik cierpię od ok 10lat...Byłam u wielu dermatologów i przeszłam wiele kuracji. Jedne bardziej inne mniej skuteczne. Niestety po tylu latach wiem, że nie da się nic przyspieszyć...Każda kuracja potrzebuje czasu i należy się stosować do wszystkich zaleceń dermatologa.Nie można nic robić na własną rękę bo możemy sobie zaszkodzić. Wiem też że wszystkie kosmetyki antytrądzikowe , które możemy kupić w drogeriach nie zawsze są dobrym wyborem i nie zawsze wspomogą naszą kurację. Wiele z nich jest produkowana na bazie alkoholu, który nie jest wskazany przy cerze trądzikowej czy tłustej. Zalecam sporo cierpliwości, postępowanie wg zaleceń lekarza i używanie jak najmniejszej ilości chemicznych kosmetyków. Do tego można spróbować olejowanie twarzy, które w moim przypadku jak najbardziej się sprawdziło:)

72

Odp: problem z cerą...

Też mogę polecić olejowanie. I maseczki z glinek: zielonej i czerwonej. I dokładne sprawdzanie tego, co zawierają niewinne z pozoru kosmetyki, których używamy na co dzień

73

Odp: problem z cerą...

[quote=niechcemisie]Mi s ię coś porobiło zastanawiającego... nie zmieniłam diety, ani trybu życia i nagle od jakichś trzech tygodni, czyli odkąd radykalnie ograniczyłam palenie papierosów, pojawiły się problemy z cerą. Nie rozumiem tego. Czy cera nie powinna się poczuć lepiej przez to, że palę 1-4 papierosów dziennie?[/quote]


Mi się wydaje, że to odpowiedź Twojego organizmu na ograniczenie(bądź brak) tego co wcześniej dawałaś mu w dużej ilości;)
Przecież paląc, dym papierosowy nie tylko dostawał się do płuc, ale też do całego organizmu:) i teraz skóra się buntuje.
Myślę, że na dniach Ci to przejdzie, a skóra będzie promienna jak nigdy smile

74

Odp: problem z cerą...

Miałaś rację Baziu big_smile
Cera przestała się buntować. I na dłuższą metę opłaca się ograniczać dymek smile

75

Odp: problem z cerą...

U mnie do czasu cera idealna, ale do czasu niestety... Teraz już jestem na etapie leczenia Axotretem. Stosowała może któraś z Was? Nie jestem nawet w połowie leczenia, a efekty są naprawdę zdumiewające smile Tylko te męczące skutki uboczne ;/