101

Odp: Moje odchudzanie

Kochana u mnie podobnie:) Zobaczymy jakie będą efekty. Jest trudno, ale nikt nie twierdził że będzie łatwo:)

102

Odp: Moje odchudzanie

Łatwo nie będzie, ale tzreba mieć silną wole i motywację!
damy radę! smile

103

Odp: Moje odchudzanie

Z tym najtrudniej, jak przede mną stoją pyszności i wszyscy wokół się zajadają!

W sobotę idę na wesele i nie będę pić alkoholu - ile to zbędnych kalorii... Ale za to jedzonka sobie nie odmówię wink

104

Odp: Moje odchudzanie

Podobno najbardziej tuczy piwo, więc szampana sobie nie odmawiaj. Raz do roku to i księdzu wolno wink
Sama dużo biegam ostatnio, ale mam zakwasy i nie wiem jak jutro wstanę. Ale jogging świetnie robi nie tylko na figurę, na psychikę też!

105

Odp: Moje odchudzanie

Piwo chyba wpływa negatywnie tylko na otyłość męską ;P
A jogging jak najbardziej - człowiek sie staje odprężony i tryska energią smile

106

Odp: Moje odchudzanie

Ostatnio czytam na temat diety antyrakowej i ona jest dość odchudzająca, eliminuje ciężkostrawne i tłuste produkty na rzecz owoców i warzyw. Co o niej myślicie?

107

Odp: Moje odchudzanie

[quote=m258]Piwo chyba wpływa negatywnie tylko na otyłość męską ;P
A jogging jak najbardziej - człowiek sie staje odprężony i tryska energią smile[/quote]

Piwo obniża poziom libido smile

108

Odp: Moje odchudzanie

[quote=Gabika]Z tym najtrudniej, jak przede mną stoją pyszności i wszyscy wokół się zajadają!

W sobotę idę na wesele i nie będę pić alkoholu - ile to zbędnych kalorii... Ale za to jedzonka sobie nie odmówię wink[/quote]

Za zdrowie młodych jednego można się napić, ale masz rację 1 g alkoholu to aż 7 kcal smile

109

Odp: Moje odchudzanie

[quote=lamore]Podobno najbardziej tuczy piwo, więc szampana sobie nie odmawiaj. Raz do roku to i księdzu wolno wink
Sama dużo biegam ostatnio, ale mam zakwasy i nie wiem jak jutro wstanę. Ale jogging świetnie robi nie tylko na figurę, na psychikę też![/quote]

Tuczyć też tak słyszałam, ale na jedno szkodzi na drugie jest dobre. Działa oczyszczająco na nerki.

110

Odp: Moje odchudzanie

[quote=milagro]Ostatnio czytam na temat diety antyrakowej i ona jest dość odchudzająca, eliminuje ciężkostrawne i tłuste produkty na rzecz owoców i warzyw. Co o niej myślicie?[/quote]

Większość diet, które znam eliminuje potrawy ciężkostrawne i zastępują je owocami iw warzywami, więc myślę, że to akurat normalka, a nie jakaś nowość wink
Choć znam i taka dietę, która jest bogata w chude mięso i sałatę... można i tak... sama nie próbowałam smile

111

Odp: Moje odchudzanie

Ja alkoholu ogólnie nie lubię i nie pijam więc problem z głowy:) Ale pyszny tort weselny... to jest dopiero wyzwanie:)

112

Odp: Moje odchudzanie

ja też nie jestem wielbicielka mocniejszych trunków - zresztą zawsze jestem kierowcą więc sprawa jest prosta smile
a co do torcika, to też u mnie akurat jest w miarę ok, bo nie przepadam za słodyczami, jedynie lody, kremówki i ciasto francuskie z wiśnią, także jak tego nie ma to dieta sama z siebie gotowa smile

113

Odp: Moje odchudzanie

Mój sprawdzony sposób na dietetyczne śniadanko:

- wstaję o 8.00 rano,
- 15 minut na skakance
- po wysiłku lepiej smakuje śniadanko i apatyt wzrasta (ale nie na tłuste potrawy!)
- śniadanie: kubek kakao, serek wiejski z ciemnym pieczywem.
- pół godziny po śniadaniu 2 jabłka
- przed obiadem jeszcze  pół godziny jazdy na rowerze (może być stacjonarny)
- obiad: zupa-krem z brokułów, na drugie ryba z pieca (bez panierki i nie smażona na oleju), do tego ryż i sałatka (sałata, pomidor, ogórek, oliwa z oliwek), kompot niesłodzony.
- potem praca i czas na hobby
- kolacja: jogurt z owocami
- w ciągu dnia 2 butelki 1,5 litrowe wody mineralnej niegazowanej
- przed snem ćwiczenia na pośladki i mięśnie brzucha

Gotowe smile

114

Odp: Moje odchudzanie

w zasadzie wyszedł przepis na cały mój dzień, a nie tylko śniadanko jak w tytule ;P
ale to może nawet i lepiej - zdradziłam cały swój sekret. Oczywiście codziennie nie jem tego samego, ale to przykładowe menu dzienne smile

115

Odp: Moje odchudzanie

To co mogę jeszcze polecić od siebie, taka mała rada od serca, przetestowana na sobie: to nie myśleć cały dzień o tym że się odchudzam, że muszę się ograniczać, że nie mogę tego a tego jeść, bo jak się za dużo o tym myśli to właśnie wtedy najbardziej człowiekowi brakuje i zachciewa się tego co jest zabronione i niezalecane. Najlepiej nie podchodzić do tego bardzo emocjonalnie, bo potem każde niepowodzenie i patrzenie na wagę a tam nic nie ubyło wprawia nas w przygnębienie i złość, a w takim stanie zaraz się kobiecie włącza "zajadanie" smile

116

Odp: Moje odchudzanie

ostatnio nie jem kolacji, bo nie mam apetytu - właśnie przez stres - więc mi "zajadanie' nie grozi...

117

Odp: Moje odchudzanie

[quote]
Większość diet, które znam eliminuje potrawy ciężkostrawne i zastępują je owocami iw warzywami, więc myślę, że to akurat normalka, a nie jakaś nowość wink
Choć znam i taka dietę, która jest bogata w chude mięso i sałatę... można i tak... sama nie próbowałam smile[/quote]

Dobry zestaw, ale do ziemniaczków lub ryżu - samo z sałatą nie będzie tak smakować:(

118

Odp: Moje odchudzanie

Zajadam się właśnie pyszną sałatką, więc chyba jestem na dobrej drodze do megaszczupłej figury:)

119

Odp: Moje odchudzanie

ja niestety wolę treściwsze dania, sałatki na mnie nie działają, zaraz czuję się głodna...
Dieta wysokobiałkowa jest fajna, ale przy niej nie chudłam niestety...

120

Odp: Moje odchudzanie

Można przecież połączyć przyjemne z pożytecznym - najpierw pyszny obiad, a potem szybki spacerek!

121

Odp: Moje odchudzanie

Pyszny obiad wcale nie musi być kaloryczny, wystarczy umiejętnie go przyprawić!

122

Odp: Moje odchudzanie

Ale glutaminian sodu to czysta chemia, od której właśnie się "puchnie"... Sama stosuję tylko ekologiczne przyprawy, które aż tak "smacznego" efektu nie dają, ale przynajmniej zdrowo jem.

123

Odp: Moje odchudzanie

[quote=milagro][quote]
Większość diet, które znam eliminuje potrawy ciężkostrawne i zastępują je owocami iw warzywami, więc myślę, że to akurat normalka, a nie jakaś nowość wink
Choć znam i taka dietę, która jest bogata w chude mięso i sałatę... można i tak... sama nie próbowałam smile[/quote]

Dobry zestaw, ale do ziemniaczków lub ryżu - samo z sałatą nie będzie tak smakować:([/quote]

Bardziej do ryżu, bo ziemniaki tuczą, chyba że bez masełka, ale takie już np. mi nie smakują hmm

124

Odp: Moje odchudzanie

[quote=Jacekkk]Można przecież połączyć przyjemne z pożytecznym - najpierw pyszny obiad, a potem szybki spacerek![/quote]

wtedy chyba raczej jednak nie zrzucimy kilogramów, tylko nasza waga będzie stać w miejscu, bo zrzucimy tylko to co zjedliśmy na obiad, a reszta ani drgnie smile

125

Odp: Moje odchudzanie

@Ksymena - co do stresu, to niestety masz rację, stresując się i denerwując można łatwo stracić kilogramy, ale stracić je niezdrowo!!! Najszybciej wypłukuje się magnez, a jak się jeszcze dodatkowo nie je wartościowych posiłków to anemia gwarantowana! sad