26

Odp: Związek z cudzoziemcem

Wiecie co....
Napiszę wam prawdę, ponieważ jestem w związku z Chinką i w styczniu będzie nasz ślub.
Ślub cywilny oczywiście, ja nie uważam ślubu kościelnego za konieczny ale to już moja prywatna sprawa.
Nie ma żadnego problemu z porozumiewaniem się.
Inna kultura - to prawda, ale nie ma nic wspólnego z miłością.
Mój związek jest z powstał z miłości. Jestem bardzo zadowolony z mojego wyboru.
Moja przyszła żona jest bardzo troskliwa, pełna życia, czasem aż za bardzo troskliwa, bo my Polacy nie jesteśmy do takiej dobroci przyzwyczajeni.
Znamy się już od roku, a od miesiąca mieszkamy razem.
Nie mieszkamy w Polsce. Mieszkamy w zachodniej Europie.
Rozmawiamy po angielsku.
Chinki są bardzo zaradne w życiu, potrafią wiele rzeczy lepiej niż my.
Jedyną wadą ich jest to że nie umieją podejmować decyzji. Jeśli ją o coś pytasz i chcesz wiedzieć jej zdanie na ten temat, to jest im trudno podjąć decyzje, i ci odpowie zrobimy jak ty uważasz.
Jak macie jakieś pytania to odpowiem najlepiej na e mail mój to -  [email protected]

27

Odp: Związek z cudzoziemcem

Hmmm... Rozumiem że zamierzasz pośredniczyć w powstawaniu takich mieszanych związków? wink
No cóż, w końcu Chinek jest sporo więc nie będzie problemu z wyborem... Tylko jest 1 problem: Polacy wciąż słabo znają angielski...

28

Odp: Związek z cudzoziemcem

ja się niedawno dowiedziałam, że mojej sąsiadki córka wyszła  Egipcjanina i wyjechała do Irlandji

29

Odp: Związek z cudzoziemcem

Nie będę pośrednikiem, i nie chcę być, ale napisałem bo mam  już doświadczenie.
Ja napisałem swoją sytuację a jak ktoś ma pytania to odpowiem co się nauczyłem w trakcie związku.
Mieszkam za granicą już 25 lat i mam tą przewagę że znam język.
Powiem wam że wolał bym być sam do końca życia, niż za żonę mieć polkę albo angielkę.
Chinka to coś naprawdę wspaniałego.

30

Odp: Związek z cudzoziemcem

nie można tak generalizować, że Chinki są naj a inne be - dla Ciebie są, a większość europejskich mężczyzn nawet na nie nie spojrzy... M.in. dlatego, że trudno je od siebie odróżnić, dla mnie to wszystkie są do siebie podobne, taka seryjna produkcja... No i trudno o zgrabną, długonogą, a u nas zwolennicy wiotkich blondynek są w większości wink
Może Tobie odpowiada, bo umie się podporządkować, co Europejkom przychodzi z trudem?

31

Odp: Związek z cudzoziemcem

Pamiętaj że nie szata i wygląd świadczy o człowieku, ale to co jakim człowiekiem jest.
Pamiętaj długowłose blondynki tylko mogą być piękne i tylko tyle.
Charakter jest chyba ważniejszy co??
Seryjna produkcja to jest tylko twoje zdanie. - a może ci zazdrość??
Nie jest mi podporządkowana, i ja tego nie pisałem.
Zresztą nie napisałem tych kilku zdań po to żeby się tłumaczyć.
Wydaje mi się że jesteś kobietą, a moje słowa były skierowane do faceta.
W takim razie nie wiesz co myśli mężczyzna??
Nie będę więcej pisał bo nie ma po co.
Bye Bye

32

Odp: Związek z cudzoziemcem

Jestem kobietą, ale dobrze znam upodobania 90% mężczyzn - oni wybierają wzrokiem a nie rozumem. Wolą ładne ze skopanym charakterkiem niż te przeciętne (te są dobre do rodzenia dzieci i prac domowych, poza tym nikt na nie nie poleci, a atrakcyjną kochankę zawsze sobie można znaleźć) wink Jestem z tym na bieżąco - znajoma przed  paru miesiącami dowiedziała się, że mąż w okolicy miał kochankę przez 14 lat i utrzymywał ją i jej dziecko, w jej miejscu zamieszkania uchodzili za małżeństwo... Usłyszała wtedy od niego, że "przecież wszyscy tak robią" - więc coś w tym jest, że w domu facet chce wygody, a na boku rozrywki.
Jeśli jesteś pod tym względem wyjątkiem, to tylko potwierdzasz regułę smile

33

Odp: Związek z cudzoziemcem

Cytuję:

"Jeśli ją o coś pytasz i chcesz wiedzieć jej zdanie na ten temat, to jest im trudno podjąć decyzje, i ci odpowie zrobimy jak ty uważasz."

- to do tego podporządkowania smile

34

Odp: Związek z cudzoziemcem

Masz rację że 90 % facetów leci na ciał a nie umysł ja to znam. Ale mieć rodzinę to te ciała nie umieją za bardzo to prawda.
Wiem bardzo dużo na ten temat. Nie byłem nigdy żonaty ale mam zasób wiedzy bardzo duży.
Mogę ci napisać coś o tym ale nie chcę na forum tego robić. Otwórz sobie jakiegoś nowego maila i mi napisz, a ja ci troszeczkę opowiem o rzeczach nie do uwierzenia.

35

Odp: Związek z cudzoziemcem

Ostatnio się nasłuchałam o takich rzeczach, że nie wiem, czy coś jeszcze jest w stanie mnie zaskoczyć...

Ostatnio edytowany przez Ksymena (2010-12-07 12:11:28)

36

Odp: Związek z cudzoziemcem

Na forum nie mogę tak oficjalnie ale zajmuję się tym zawodowo.
Jeśli chcesz to napisz jak nie to też ok.
Nie będę pisał więcej bo myślałem że na forum będą tacy jak ja, ale ich nie ma no więc nie ma co się rozpisywać jak ktoś nie jest w temacie.
A dyskusja na ten temat dla mnie jest zbędna.
Nie lubię opowiadać o moich prywatnych sprawach, myślałem że jest ktoś tez w związku z Chinką i można wtedy porozmawiać.
Nie chce się tłumaczyć.
Pisałem z zamiarem innym.
Mam za duże doświadczenie żeby się przemawiać.
Lepiej zostawić tą sprawę tak jak jest i niech każdy idzie swoją drogą - jeden z piękna blondynką co umie tylko wodę ugotować, - a drugi z Chinką seryjnej produkcji.
Ja jestem zadowolony i nie narzucam nikomu moich zasad.
Chcesz pisz ale na e mail a ja uciekam widzę że nie dla mnie to forum.
Bye

37

Odp: Związek z cudzoziemcem

To badrzo ciekawe co pisze stanley, to pokazuje jednak, jak mało tolerancyjnym narodem jesteśmy my Polacy, myślę, że gdyby stanley mieszkał w Polsce, miałby tu mame i tatę itp to zupełnie inaczej podszedłby do tematu. Jednak na zachodzie jest troszkę inaczej, nie patrzy sie na to czy Twój mąż ma czarny kolor skóry w takim stopniu jak w Polsce, u nas nadal to nie do pomyslenia, szczególnie wśród moherówych beretów.

38

Odp: Związek z cudzoziemcem

To też prawda, choć na pewno wśród młodych ludzi w większych miastach to już nie jest problem, prawie każdy zna w swym otoczeniu kogoś o innym niż biały kolorze skóry... Jednak związek z cudzoziemcem jest obarczony większym ryzykiem "niedogadania się" - z p[owodu różnic kulturowych, mentalnych, obyczajowych... I to jest większy problem niż brak tolerancji.

39

Odp: Związek z cudzoziemcem

Znam kilka mieszanych par... W tym małżeństwo turecko-polskie (on jest Turkiem), gdzie panuje atmosfera terroru i absolutnego posłuchu. Myślę, że kobiety o rozwiniętym poczuciu własnej wartości nie pozwoliłyby tak sobą pomiatać. Więc cała sztuka polega na znalezieniu takiej zahukanej i pozbawionej własnego zdania kobieciny, którą można manipulować.

40

Odp: Związek z cudzoziemcem

Pytanie co skłoniło tą panią do takiego zamążpójścia?

41

Odp: Związek z cudzoziemcem

Może jej pociąg do masochizmu? Są takie babki co to lubią być sponiewierane, lubią się poświęcać a potem użalać, jak to są niedoceniane... Robią z siebie podnóżek żeby choć przez krótki czas zaistnieć w życiu innego człowieka...
Poza tym niedowartościowane kobiety są łase na tzw. słodkie słówka, tym je najłatwiej kupić. Wierzą takiemu bydlakowi, a on widząc jak są zaślepione wykorzystuje to. Nie potrafią odejść bo czują się uzależnione od oprawcy.

42

Odp: Związek z cudzoziemcem

A może przyciągnęła ją egzotyka, a teraz nie może się wyrwać, albo poszla za kasę i teraz gość ją szantażuje?

43

Odp: Związek z cudzoziemcem

Niektóre chcą przyszpanować oliwkowym facetem, a potem zaczynają się schody wink

44

Odp: Związek z cudzoziemcem

Aha, i nie ma na kogo liczyć, bo np. rodzina się odwróciła, bo nie akceptowali zięcia.

45

Odp: Związek z cudzoziemcem

Jak już z nim zerwie to może ją przygarną, bo się "nawróciła" na ich stronę???
Tylko czy z takim da się zerwać...?

46

Odp: Związek z cudzoziemcem

Właśnie. Polki mają często problemy z uwolnieniem sie od Polaków, a co dopiero od cudzoziemców, którym zależy na obywatelstwie itd.

47

Odp: Związek z cudzoziemcem

Albo kiedy mieszkają w ich ojczyźnie... W Niemczech czy UK nawet dziecko mogą Ci zabrać, bo ojciec jest  "tuziemcem"...

48

Odp: Związek z cudzoziemcem

Oj, kolejny powód do tego, aby nie spieszyć się ze slubem i nie pomijać narzeczeństwa.

49

Odp: Związek z cudzoziemcem

Ale wiesz, tacy potrafią być słodcy do obrzydzenia zeby uśpić czujność i osiągnąć cel... A potem robią co chcą...

50

Odp: Związek z cudzoziemcem

W takim razie kolejny powód do tego, aby narzeczeństwo trwało odpoiednio długo. [mi się marzą dwa lata]