101

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Teraz to się boję jak idę ale wiem że musze i chodzę co 2 - 3 miesiące...

102

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Wiesz, z niewiedzy żadna choroba się nie cofnie, a lepiej wiedzieć wcześniej...

103

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Tak, ja się boję , ale chciałabym wiedzieć....

104

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Ja w tej kwestii bardzo głupio postępuję i nie chodzę. To tak jak z paleniem - wiem, że szkodzi, wiem co mnie może czekać, niektóre skutki widzę już, ale dalej palę.

105

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Skoro nic Ci nie dolega... Ale raz do roku powinno się iść...

106

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Wiem, ale i tak nie pójdę. Siłą mnie nie zaciągną. Nienawidzę "służby" zdrowia, wrednych pielęgniarek, chamskich lekarzy i tego brudu w ośrodkach.

107

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Moja mama wiedziała że coś tam ma i się bała iść do lekarza.... ja to wszystko widziałam... każde stadium raka ... i nie chcę tak... dlatego często się badam.

108

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

sama widzisz ze to bardzo szybko się rozwija... może jakby poszła wcześniej to udałoby się zatrzymać zmiany? Jak długo chorowała?

109

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

ale to było tak że rok temu miała guzek w piersi i już wtedy nie chciała iść do lekarza a potem to już zrobiłą jej się tam dziura (aż żebra było widać).... tylko że ciągle mieliśmy nadzieję że to nie to, nawet pielęgniarki mówiły, że to nie rak bo tak długo by nie wytrzymała. Była w domu. W kwietniu już traciłą świadomość i wtedy przyjechała karetka. Zawieżli ją do szpitala. Stawierdzili IV stadium i wypisali do domu. Przepisali ketonal na ból!!!! Załatwilismy hospicjum. Zawieżliśmy ją. Rozmawiała z nami, żartowała. A po tygodniu zmarła... powiadomili mnie telefonicznie. to była sobota a w piątek u niej bylismy.

110

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Nie wolno czekać! Jak mnie raz zabolało pod pachą, poszłam natychmiast i ginekolog musiał mnie przyjąć, choć zjawiłam się dość późno i już nie było nawet pacjentek, prawie wychodził! i choć nic go nie zaniepokoiło to dostałam skierowanie na USG, po prostu musiałam się upewnić! Moja babcia zmarła na raka i dlatego jestem tak wyczulona. Umierała w domu, bo to były późne lata 60., na wsi i w ogóle... Wszyscy od niej się odwrócili, bo bali się że ich zarazi, tylko córka sie nią zajmowała...

111

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Moja babcia też zmarła na wsi na raka... Ja co pół roku robię USG i mam jechać na badania genetyczne ale się trochę boję...

112

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

To się nazywa być w grupie ryzyka... Niestety...

113

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

NO KONIECZNIE trzeba regularnie się badać, teraz na szczęście są takie metody oraz dostępne takie badania, że praktycznie nic ci się nie może stać bo na bieżąco "widzisz" co jest i jakieś zmiany mozna łatwo wychwycić

114

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Oj właśnie sad

115

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Mnie niepokoi tylko to, czego już wytrzymać nie mogę, jeśli chodzi o stan zdrowia.

116

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Aktualnie jest coś takiego?

117

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Nie. Ale kiedy ząb boli wolę panią Goździkową niż pana doktora, póki daję radę.
[Jeden z moich ulubionych kawałów: Chuck Norris namówił Goździkową na Apap.]

118

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

oj chyba to forum się zmieni w wymianę naszych bolączek - tylko nie ten przedział wiekowy, emerytek wśród nas chyba nie ma?

119

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Ksymena, przyznaj się ile dostajesz? Łącznie z dodatkiem kombatanckim oczywiście.

120

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Pewnie ma wczasy darmowe 2 razy w roku, darmową VIAGRĘ i przywileje w rządowym szpitalu - ale to tajemnica państwowa więc ciiiicho wink

121

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Ciiiiicho... Ksymena mierzy nowy beret, nie odpisuje. Taki miękki moher, mhmm...

122

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

A mierzę - w sam raz na te wietrzne dni wink

123

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

Złapałaś mnie na gorącym uczynku, kiedy szeptałam za Twoimi plecami!!! Och, ach... Ksymeno, to nie tak jak myślisz!!!

124

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

kotku...? To nie ten film, nie ta bajka wink

125

Odp: Wasz pierwszy pocałunek

To "Czas surferów".