1

Temat: Małżeństwa które podziwiamy

Oczywiste jest, że każde małżeństwo ma dobre i złe strony. Ale w dobie  kryzysu, gdzie więcej młodych małżeństw się rozpada niż trzyma razem, potrzebujemy czerpać przykłady z tych, które jest za co podziwiać.
Kogo i za co podziwiacie?

2

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

W związku rodziców podziwiam klika elementów - wierność i lojalność przede wszystkim, wytrwałość i poświęcenie dla rodziny, zgodność i patrnerstwo, wspólne podejmowanie absolutnie wszystkich ważniejszych decyzji.

Małżeństwem idealnym jest dla mnie filmowy związek Rockyego i Adrian. Tyle emocji, tyle uczucia, lojalność i głębokie przywiązanie.

Sama nie zdawałam sobie sprawy ile widzę dookoła pozytywnych przykładów - małżeństw, w których jest coś godnego podziwu smile

3

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Ja podziwiam kilka par za determinację, z jaką ci ludzie są ze sobą mimo przeciwieństw losu, czasem też mimo niechęci bliskiej rodziny. Ale więcej jest małżeństw, o których nic dobrego nie można powiedzieć, niestety...

4

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Niestety masz rację. Dlatego właśnie próbuję się pocieszać wyszukując to co jest dobrego i tam, gdzie jest.

5

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Kolejne małżeństwo, które podziwiam to mojej sąsiadki. Mieszka teraz w szwecji, wyszła za Szweda. Jest pielęgniarką, pracuje w Danii. Ma dziecko z poprzedniego małżeństwa, które on kocha jak swoje i dziecko z tego. Pamiętam, kiedy przyszło na świat, najpierw ona wzięła urlop macierzyński, a kidy się skończył wziął on!!! Widziałam jak na zmianę opiekują się malcem kiedy byli tutaj na wakacjach. Kiedy trzeba było mienićpieluchę raz robił to on, a raz ona. Grzecznie mówili sobie czasem:"Twoja kolej." To mnie rozbroiło.

6

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

ja mam koleżankę, którą podziwiam, oczywiście są dobrym małżeństwem, tylko że ona pracuje dojeżdża daleko do pracy a on siedzi w domu, zajmuje się gospodarstwem i dzieckiem, które trzeba wozić do szkoły i przywozić

7

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Ciekawe jak on sobie z tym radzi, jednak dla większości mężczyzn sytuacja kiedy to kobieta zarabia nie jest komfortowa. Z tym, że tak jak piszesz - jest gospodarstwo, a w gospodarstwie praca jest ciężka. Mają z niego jakieś dochody, czy prowadzą tylko na własny użytek?

8

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

jakoś nie mam takiego małżeństwa, kilka moich koleżanek ma fajne małżeństwa, ale nie są moimi bliskimi przyjaciółkami i nie rozmawiam z nimi co się dzieje w środku... więc może to tylko pozory ... nie wiem

9

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Wiadomo, że nigdy nie będzie wszystko idealne, ale są pewne zachowania, zwyczje, cechy, które możemy cenić, które nam się podobają u innych par.

10

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

też znam takie "idealne" z pozoru małżeństwo, dopóki on jej nie pociął szkłem sad Tego nie dało się już ukryć...

11

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Mi chodzi o to co podziwiamy u innych, tylko nie mów, że nie znasz takich par, u których coś jest warte naśladowania albo godne podziwu.

12

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Raczej widzę, jak wszystko się kręci wokół pieniędzy u nich... Albo mają i dlatego są ze sobą, albo nie mają i się żrą, ale też są, bo nie ma do kogo uciec... Podziwiam tylko jedną parę, że mimo kalectwa dziecka opiekują się nim i tam widać miłość i poświęcenie naprawdę...

13

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Rety! A jaki Ty masz stosunek do małżeństwa jeśli mogę spytać? Bo przykłady które są wokół Ciebie do tej kwestii pozytywnie nie nastrajają.

14

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Nie no, chciałabym oczywiście, ale nie na ich wzór, o nie!

15

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Ja m.in. podziwiam takie historie jak ta Fabio Cannavaro. Poznał swoją żonę gdy miał 16 lat, ona 15 (teraz są pod czterdziestkę) i była to miłość od pierwszego wejrzenia. Jej ojciec prowadził bar na stadionie i tak się poznali. Do dziś razem, dwójka dzieci. Brukowce mieszają ją z błotem, że taki seksowny piłkarz powinien być z top modelką a nie grubą zwykłą babą jak o niej piszą. A ja ich za to podziwiam.

16

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Taka miłość rzadko się zdarza, niestety... A jeszcze rzadziej jest spełniona...

17

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

I nie wiadomo nigdy czy nie wygaśnie po 30-40 latach bo coś się komuś odmieni.

18

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Też tak bywa: znam faceta po 60, wyjechał do sanatorium, poznał jakąś i dosłownie cichaczem się do niej wyprowadził, a gdy żona wniosła sprawę o rozwód, to w sądzie kłamał, że nikogo nie ma...

19

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Stare bydlę. Mój dziadek się rozwiódł po 80, ale przez większość życia i tak byli w separacji i z kim innym.

20

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

No tak, to tak nie dziwi, jak ten - z dnia na dzień właściwie...

21

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

A nie wiesz, czy on z tą poznaną w sanatorium kobietą jest nadal?

22

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Tak, mieszkają razem on już wolny bo po rozwodzie..

23

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

A czy można powiedzieć, że choć to szaleństwo to jednak teraz dopiero odnalazł szczęście? A co z jego byłą żoną?

24

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Była jest sama, on natomiast, skoro nie uciekł, to chyba szczęśliwy???

25

Odp: Małżeństwa które podziwiamy

Czyli że dobrze zrobił??? Bo na to wygląda.