51

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=emilia_s292]Kiedyś chciałam zrobić mu niespodziankę. Uśpiłam małą, on czekał w łóżku a ja wbiłam się w taką czerwoną z koronki bluzeczkę i do tego stringi z futerkiem... zaczęło się super ...aż tu nagle z drugiego pokoju: " Mamo....chodż do mnie"!!!! I siedziałam przy małej prawie dwie godziny... czar prysł i chęci też...[/quote]
Oj, najgorzej tak.
Nam się zdarzało zupełnie jak na filmach, że zaczynamy, a tu jego matka dzwoni i on musi odebrać, bo inaczej ona się obrazi. Na szczęście się ogarnął i teraz nie odbiera, ona się obraża i po trzech dniach dopiero dzwoni, a jak nie, to on do niej.

52

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Dziecko trzeba było zawieźć do babci i mieć wieczór tylko dla siebie smile

53

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Tylko że nasza mała nie zostanie z babcią bo jest uzależniona od mamy i jej cycusia

54

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=Ksymena]Dziecko trzeba było zawieźć do babci i mieć wieczór tylko dla siebie smile[/quote]
Kolejny powód do listy " na nie", prawda?

55

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=emilia_s292]Tylko że nasza mała nie zostanie z babcią bo jest uzależniona od mamy i jej cycusia[/quote]
Ale przynajmniej mała nie śpi w małżeńskim łożu, tak?

56

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Nie. Od małego jest nauczona w łóżeczku a teraz jak już jest większa to ma swój tapczanik. Ja tylko nieraz w nocy biegam między łóżkami.

57

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Planujecie oddać ją do przedszkola?

58

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=niechcemisie][quote=Ksymena]Dziecko trzeba było zawieźć do babci i mieć wieczór tylko dla siebie smile[/quote]
Kolejny powód do listy " na nie", prawda?[/quote]
Nie, dziecka raczej nie planujemy, choć nie wykluczam, że to się nie zmieni...

59

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=niechcemisie]Planujecie oddać ją do przedszkola?[/quote]
Oddamy ją od przyszłego września, bo teraz nie było miejsc.

60

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Polska rzeczywistość...

61

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=Ksymena]
Nie, dziecka raczej nie planujemy, choć nie wykluczam, że to się nie zmieni...[/quote]
Oooo, teraz jakoś inaczej trochę reagujesz na słowo "dziecko".

62

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=emilia_s292][quote=niechcemisie]Planujecie oddać ją do przedszkola?[/quote]
Oddamy ją od przyszłego września, bo teraz nie było miejsc.[/quote]
Załóżcie własne, prywatne przedszkole, zrobicie dobry uczynek, pomożecie wielu rodzinom, małżeństwom i jeszcze się wzbogacicie.

63

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=Ksymena]Polska rzeczywistość...[/quote]
Rozmawiałam kiedyś przy okazji szkolenia z ludźmi i okazuje się że wszędzie jest ten sam problem i że jest to świetny sposób na założenie własnej dzialalności. Prywatne przedszkole. Nawet gdyby miało być drożesze, to bogatsi rodzice chętnie oddadzą do niego swoje pociechy, a dla mniej zamożnych zrobi się miejsce w publicznych placówkach.
Można założyć przedszkole na zasadzie prywatnego biznesu albo spółdzielni socjalnej.

64

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=niechcemisie][quote=Ksymena]Polska rzeczywistość...[/quote]
Rozmawiałam kiedyś przy okazji szkolenia z ludźmi i okazuje się że wszędzie jest ten sam problem i że jest to świetny sposób na założenie własnej dzialalności. Prywatne przedszkole. Nawet gdyby miało być drożesze, to bogatsi rodzice chętnie oddadzą do niego swoje pociechy, a dla mniej zamożnych zrobi się miejsce w publicznych placówkach.
Można założyć przedszkole na zasadzie prywatnego biznesu albo spółdzielni socjalnej.[/quote]
To nie jest takie proste. Musi być oddzielne pomieszczenie przeznaczone na tę działalność. U nas obok jest prywatene i też się pytałam i także nie ma miejsc.

65

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

To znaczy, że potrzebne jest następne. to tylko wydaje się takie trudne.

66

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Może założysz prywatny punkt przedszkolny skoro lubisz dzieci?

67

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=Ksymena]Może założysz prywatny punkt przedszkolny skoro lubisz dzieci?[/quote]
przedszkoli i u nas brakuje

68

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=eva45][quote=Ksymena]Może założysz prywatny punkt przedszkolny skoro lubisz dzieci?[/quote]
przedszkoli i u nas brakuje[/quote]
Jak wszędzie zresztą.

69

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

[quote=Ksymena]Może założysz prywatny punkt przedszkolny skoro lubisz dzieci?[/quote]
U nas chcą zrobić coś takiego jak niańka na telefon, kiedy rodzice nie chcą zostawiać w przedszkolu, albo potrzebują tylko na chwilę oddać dziecko, lub żeby ktoś przyszedł i się zajął

70

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Dobry pomysł, wtedy nie trzeba liczyć na łaskę teściowej czy ciotki, ale ciekawe ile by taka usługa kosztowała?

71

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Tego nie wiem. nie wiem też czy się zdecydują - to miała być spółdzielnia socjalna, więc usługi nie byłyby drogie, one by kokosów też na tym nie zbiły, ale przeznaczyłyby pieniążki na jakiś cel dobry.

72

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

W każdym razie - to dobre rozwiązanie w czasach, w których brak czasu... Dziś wiele babć jeszcze pracuje, są dopiero po 40., mają własne życie i niekoniecznie są na każde zawołanie...

73

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Zgadza się. Poza tym wiele mam dzisiaj to osoby uczące się.

74

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

Albo zapracowane... Choć niektóre uczelnie (prywatne) mają podobno takie "przechowalnie" dla dzieci studentek. Ale nie wszystkie.

75

Odp: Łóżkowe i nie tylko łóżkowe kreacje

O takim czymś nie słyszałam, świetne!