26

Odp: przyjażń, czy miłość?

Przyjaźń to mocno nadużywane słowo, dziś bardziej rozumiane jako niezobowiązująca relacja erotyczna między kobietą a mężczyzną. Który facet nadaje się do tego, żeby słuchać nie kończących się opowieści o nowych ciuszkach, kosmetykach czy problemach sercowych? Mężczyźni z reguły nie zwierzają się, nie chcą okazywać słabości - więc jak rozumieć taką przyjaźń? Praktycznie? Ze on pomoże jej rozwiązać problem z komputerem, a ona podpowie mu, co powinien kupić ukochanej na urodziny? To czyste koleżeństwo, nie przyjaźń!

27

Odp: przyjażń, czy miłość?

Mężczyźni potrzebują się czasem "wypłakać", mi niejeden się żalił na kłopoty sercowe, niejeden zwierzał z problemów. Fakt, trudniej im było wysłuchać moich. Taka jednostronna przyjaźń to pic na wodę trochę.

28

Odp: przyjażń, czy miłość?

Oczywiście - tu niby się wypłakuje na ramieniu, a tu w dekolt spoziera ukradkiem...

29

Odp: przyjażń, czy miłość?

Wogóle często trafiałam tak, że każdy mógł mi się wyżalić, dla wszystkich byłam do dyspozycji, a mnie nie miał kto wysłuchać, bvez względu zresztą na płeć. Każdy chciał się pożalić, nikogo nie obchodziło, że ja też potrzebuję. Teraz dopiero mam kogoś takiego, przy kim się mogę wypłakać - mój chłopak, który jest moim najlepszym przyjacielem i "przyjaciółką".

30

Odp: przyjażń, czy miłość?

Mąż czy chłopak powinien być przyjacielem. Inaczej tego nie widzę - w końcu to znim mamy spędzić życie, prawda? smile

31

Odp: przyjażń, czy miłość?

Tylko żeby tego, co wie, nie wykorzystywał przeciwko nam - np. w kłótni... Byłoby idealnie...

32

Odp: przyjażń, czy miłość?

no niestety, gdzies już pisałam - kłotnie to taka specyficzna sytuacja między dwojgiem ludzi ... sad

33

Odp: przyjażń, czy miłość?

Dlatego nie powinno siew ogóle dopuszczać do innej niż rzeczowa i spokojna wymiana zdań. Kłótnia niczego nie rozwiązuje, tylko piętrzy problemy i potęguje wzajemną niechęć..

34

Odp: przyjażń, czy miłość?

tylko jak tu jej czasem uniknąć ?? smile

35

Odp: przyjażń, czy miłość?

Nie używać sformułowań typu: 'Bo ty zawsze" , "Nigdy nie robisz tego czy tamtego" itp., itd. My też nie jesteśmy idealne...

36

Odp: przyjażń, czy miłość?

O tym wiem, że mężczyźni tego nie lubią. Poza tym w książce "Inteligencja emocjonalna" Daniela Golemana przeczytałam, że:
- kobieta nigdy nie powinna atakować mężczyzny i jego osobowości, a tylko jej wady. Zamiast krzyczeć:"Jesteś złośliwy!" powiedzieć:"Myślę że robisz to złośliwie.";zamiast: "Jesteś nieudacznikiem" powiedzieć :"Zła jestem, że nie wyszło, miało się udać." Nie uogólniać, wytykać co złego zrobił, ale nie traktować wad jakby to był cały jego charakter.
- mężczyzna powinien SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ. Naprawdę. Bo kobieta, która wie i widzi że jest wysłuchiwana czuje się dobrze w związku, nie rodzi się w niej taka frustracja.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2010-05-20 07:53:54)

37

Odp: przyjażń, czy miłość?

Ale gdzie takiego znaleźć? Namiary proszę...

38

Odp: przyjażń, czy miłość?

To taka rada dla małżeństw, które przechodzą kryzys, poważny kryzys. On powinien zacząć słuchać, ona powinna przestać atakować i wtedy mają szansę wybrnąć i zacząć naprawiać swój związek, o ile im jeszcze na tym zależy.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2010-05-20 15:53:34)

39

Odp: przyjażń, czy miłość?

Coraz mniej ludzi walczy. jak się coś zaczyna psuć, to zaraz separacja i szuka się następnego/następnej...

40

Odp: przyjażń, czy miłość?

Zgadza się. Ja też nieraz już bym tak zrobiła, ale chłopak nie chciał mi na to pozwolić i tak bardzo się z tego cieszę. Warto było przetrwać te wszystkie kryzysy. On zawsze miał więcej wiary w ten związek niż ja kiedy działo się coś nie tak.

41

Odp: przyjażń, czy miłość?

Zwykle to dziewczyna (jeśli już) chce coś ratować, oni są raczej beztroscy: nie będzie ta, to będzie inna...

42

Odp: przyjażń, czy miłość?

Racja, choć nie wszyscy są tacy beztroscy. Niektórzy mają tak - jak stracę tą, to znowu będę musiał szukać, zagadywać, wydawać kasę na randki, nastawiać jej, wszystko od początku.

43

Odp: przyjażń, czy miłość?

Tacy wyrachowani: tę już zbajerowałem, to po co podejmować wysiłek po raz drugi... A kasę można wydać na inne przyjemności...

44

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=JoannB]Nie używać sformułowań typu: 'Bo ty zawsze" , "Nigdy nie robisz tego czy tamtego" itp., itd. My też nie jesteśmy idealne...[/quote]
o tak, BRAWO za te słowa smile

45

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=niechcemisie]O tym wiem, że mężczyźni tego nie lubią. Poza tym w książce "Inteligencja emocjonalna" Daniela Golemana przeczytałam, że:
- kobieta nigdy nie powinna atakować mężczyzny i jego osobowości, a tylko jej wady. Zamiast krzyczeć:"Jesteś złośliwy!" powiedzieć:"Myślę że robisz to złośliwie.";zamiast: "Jesteś nieudacznikiem" powiedzieć :"Zła jestem, że nie wyszło, miało się udać." Nie uogólniać, wytykać co złego zrobił, ale nie traktować wad jakby to był cały jego charakter.
- mężczyzna powinien SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ, SŁUCHAĆ. Naprawdę. Bo kobieta, która wie i widzi że jest wysłuchiwana czuje się dobrze w związku, nie rodzi się w niej taka frustracja.[/quote]
tak, o tym kiedyś rozmawiałam na szkoleniu - nie mów "nie lubię Cię bo...", tylko: "nie lubię kiedy robisz ... " smile
to taki banał,ale wiele zmienia

46

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=niechcemisie]Racja, choć nie wszyscy są tacy beztroscy. Niektórzy mają tak - jak stracę tą, to znowu będę musiał szukać, zagadywać, wydawać kasę na randki, nastawiać jej, wszystko od początku.[/quote]
haha - ale powiem Wam, że ja chyba bym nie chciała już wracać do tego czasu, niby wtedy jest miło i beztrosko, motyle w brzuchu itd. ale jakoś nie bardzo tęsknię za tymi pierwszymi randkami, kinami, opowiadaniem po raz n-ty o sobie wink

47

Odp: przyjażń, czy miłość?

fakt, człowiek z wiekiem robi się leniwy smile

48

Odp: przyjażń, czy miłość?

[quote=JoannB]fakt, człowiek z wiekiem robi się leniwy smile[/quote]
oj tam leniwy wink

ja to sobie tłumaczę ustatkowaniem i zapuszczaniem korzeni big_smile

49

Odp: przyjażń, czy miłość?

No i fajnie, widać jesteście na kolejnym etapie i czujesz się w związku bezpiecznie i stabilnie.

50

Odp: przyjażń, czy miłość?

Chciałabym mieć waszą pewność co do przyszłości związku. Ja wszędzie wietrzę podstęp smile