1

Temat: pielęgnacja dłoni

Temat typowo zimowy, gdyż największe problemy ze skórą dłoni mam w czasie mrozów. Jednak mam także problem całoroczny - pękająca skóra. Dość często robią mi się na dłoniach małe zatarcia i ranki. Nie mam pojęcia z jakiego powodu. Dbam o dłonie, smaruję kremem i raz na jakiś czas robię peeling ... a jednak skóra moja jest wyjątkowo słaba.
Macie pomysły na wzmocnienie skóry rak?
może jakieś maseczki witaminowe?

2

Odp: pielęgnacja dłoni

bardzo dobry jest zabieg parafinowy, który wykonuje kosmetyczka, ale można tez kupić na allegro taki zestaw.

3

Odp: pielęgnacja dłoni

[quote=Kolorowapani]bardzo dobry jest zabieg parafinowy, który wykonuje kosmetyczka, ale można tez kupić na allegro taki zestaw.[/quote]
czy to jest bardzo skomplikowane?

4

Odp: pielęgnacja dłoni

Ja sobie robię taki zabieg w domu - jest może mniej profesjonalny, bo robię przy pomocy rzeczy dostęponych w domu, a nie specjalnych urządzeń. Skopiuję tu coś co pisałam kiedyś do innego portalu:

Ten prosty zabieg na dłonie i stopy przeprowadzamy w domu, kiedy nie spodziewamy się gości ani telefonów, bo... może być ciężko. Czego będziesz potrzebować? Wystarczy kupić parafinę - jest bardzo tania, ale proponuję kupić na spółkę z koleżanką, bo opakowanie o pojemności jednego litra wystarcza na baaardzo długo.


Niewiele z nas posiada w domu specjalne urządzenie (takie jak w salonach kosmetycznych), służące do rozpuszczania parafiny. Ja wkładam pudełko z parafiną (tylko jej częścią) do miski w której jest gorąca woda, następnie przykrywam miskę.

Dłonie bądź stopy smarujemy grubo jakimkolwiek kremem nawilżającym, następnie zanurzamy w gorącej, rozpuszczonej parafinie. Rączki (lub stópki) wkładamy w foliowe rękawiczki i zawijamy grubo w ręcznik frotte. I tak siedzimy jakieś pół godzinki, starając się nie ruszać kończynami. Gwarantuję, że wtedy zacznie was swędzieć nos smile

Na koniec ściągamy zaschniętą warstwę parafiny, a dłonie i stopy mamy dogłęnie nawilżone i milutkie.

5

Odp: pielęgnacja dłoni

hmmm brzmi fajnie i dość prosto (najgorzej z tym nosem!), rozumiem, że taką parafinę można kupić w aptece?

6

Odp: pielęgnacja dłoni

ja kupowałam na allegro (w takim pojemniku plastikowym jak lody):)

7

Odp: pielęgnacja dłoni

no tak ... na allegro big_smile
co my byśmy zrobili bez allegro? lol

8

Odp: pielęgnacja dłoni

[quote=justyna]hmmm brzmi fajnie i dość prosto (najgorzej z tym nosem!), rozumiem, że taką parafinę można kupić w aptece?[/quote]

można kupić w aptece, a nawet w drogerii smile

9

Odp: pielęgnacja dłoni

[quote=pinkmause][quote=justyna]hmmm brzmi fajnie i dość prosto (najgorzej z tym nosem!), rozumiem, że taką parafinę można kupić w aptece?[/quote]

można kupić w aptece, a nawet w drogerii smile[/quote]
no to spytam - bo właśnie jadę do sklepu i zahaczę o rossmanna

10

Odp: pielęgnacja dłoni

Ja parafinę bez problemu dostaję w aptece natomiast czy w Rossmanie też maja tego nie wiem .

11

Odp: pielęgnacja dłoni

oliwke i krem z wit.A bardzo mi pomaga

12

Odp: pielęgnacja dłoni

Polecam  wetrzec w dłonie odżywkę a nastepnie wykonac masaz dłoni .
Na koniec na dłonie nałożyc bawełniane rękawiczki .Najlepiej zrobic ten zabieg wieczorem i pozostawic rekawiczki na dłoniach na cała noc .
Top rewelacyjna kuracja ,sprawdzona i stosowana od lat /polecam .

13

Odp: pielęgnacja dłoni

parafiny nigdy nie robiłam , może czas najwyższy

14

Odp: pielęgnacja dłoni

ja mam przesuszone!

15

Odp: pielęgnacja dłoni

smaruje olejkiem rycynowym

16

Odp: pielęgnacja dłoni

Ja natomiast dostałam oliwkę z yes rosher do przesuszonych i mam! zobaczymy po stosowaniu czy dobra!

17

Odp: pielęgnacja dłoni

daj znać, choć znając YR to pewnie fajnie działac będzie

18

Odp: pielęgnacja dłoni

jutro wybiram się na zakupy to z ciekawości zernke do sklepu  i zobacze te oliwkę z yes rosher .Popytam o działanie i może skuszę  sie na zakup

19

Odp: pielęgnacja dłoni

Mam strasznie zniszczone dłonie od chemicznych środków - możecie mi polecić jakiś zabieg na dłonie lub super krem?

20

Odp: pielęgnacja dłoni

rękawiczki do prac domowych i kąpiele w ciepłej oliwie

21

Odp: pielęgnacja dłoni

Sa takie fajne zestawy parafinowe Bielenda:

Cytuję: "Spektakularne rezultaty widoczne już po pierwszym zabiegu."

22

Odp: pielęgnacja dłoni

ja nauczyłam sie wykonywać "najbrudniejsze" prace w rękawiczkach (mycie kibelka, szorowanie kuchenki, prace na działce itp.) - nie było łatwo, zmywając pierwszy raz w rękawiczkach stłukłam szklankę i talerzyk.... ale moje dłonie są mi wdzięczne wink
to podstawowy zabieg na który powinnaś sie zdecydować - potem, to już obojętne jakiego kremu użyjesz!
czasem wystarczy wmasować zwykłą oliwę albo olej kokosowy (ten m.in. do włosów) jeśli masz smile

23

Odp: pielęgnacja dłoni

Mnie denerwowało mycie naczyń w rękawiczkach, a zakładałam ze względu na lakier i w końcu przestałam. Nie czuję dobrze przez rękawiczki szklanki, talerza itd. a muszę, żeby być pewną że jest idealnie czysty.

24

Odp: pielęgnacja dłoni

ja też zmywam naczynia teraz bez rękawiczek, jak mam świeżo pomalowane paznokcie, to zmywa mąż tongue
szkoda naczyń i lakieru wink

Ostatnio edytowany przez justyna (2011-07-11 15:11:25)

25

Odp: pielęgnacja dłoni

A ja teraz wiele do zmywania nie mam, bo myję tylko talerzyk i kubek po sobie, ewentualnie łyżkę big_smile Zrobiłam się wygodna.