1

Temat: Menopauza

Jak u Was jest po menopauzie? Ja miałam duży problem z tym, ale już zdecydowanie lepiej jest... Znów poczułam się kobietą smile

2

Odp: Menopauza

Gdzie znalazłaś tego lekarza, który aż tak się poświęca dla pacjentek? wink  Tylko co na to powie mąż...? big_smile

3

Odp: Menopauza

Ja chyba mam menopauzę w wieku 30 lat. Mentalną.

4

Odp: Menopauza

Dla wielu kobiet menopauza jest drugą młodością, już nie muszą się zabezpieczać, więc mogą poszaleć:)

5

Odp: Menopauza

O ile są w formie tongue

6

Odp: Menopauza

Podobno po 40-tce  jest najlepszy, kobieta nie ma  zahamowań, bo już nie ma nic do stracenia, a  dużo do zyskania wink Przynajmniej tak twierdzą znawcy tematu...

7

Odp: Menopauza

Ewidentnie to wina hormonów,  nie myślałaś o tym, żeby iść do lekarza?

8

Odp: Menopauza

Trzeba też zadbać o dietę, np. produkty sojowe regulują hormony. Są szczególnie polecane dla kobiet po 40-tce.

9

Odp: Menopauza

Można przyjmować fitoestrogeny w diecie, ale są też suplementy, które może zalecić lekarz.

10

Odp: Menopauza

Dużo można pomóc sobie odpowiednią dietą, np. soja ma dobre właściwości dla kobiet w tym okresie.

11

Odp: Menopauza

Moja ciotka teraz to przechodzi i jest ciężko, stała się bardzo drażliwa...

12

Odp: Menopauza

Jednym z pierwszych objawów przekwitania są zaburzenia cykli, które stają się krótsze lub dłuższe i mogą być mniej regularne (występować co parę miesięcy albo co dwa tygodnie). Krwawienia zaś są bardziej skąpe albo wprost przeciwnie – obfitsze. Niekiedy pojawiają się również nietypowe objawy menopauzy do których zalicza się m.in. zawroty i bóle głowy, drażliwość, wahania nastroju, nudności, zmęczenie, kołatanie serca, bóle stawów.   Moja mama to przechodziła, miała wszystkie możliwe objawy menopauzy. Aż się sama boję co będzie ze mną, gdy będę przechodzić przez okres przekwitania?!