151

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Mam koleżankę, 26 lat, mieszka z rodzicami bo cżeściej nie ma pracy niż ma. No i oni jej znaleźli kandydata na męża i zmuszają żeby się z nim spotykała. Ona mu się podoba, ale on jej nie- i teraz klops - bo ona nie ma pracy, a rodzice mówią, że jak ich nie posłucha w kwestii tego chłopaka, to ma się wyprowadzić. I ona teraz szuka pracy, żeby na szybko coś wynająć i ich zostawić...

152

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Moja sąsiadka ma syna 31 lat, który nie kwapi się ani do wyprowadzki ani do zakładania rodziny.... Sąsiadka mówi że aż u wróżki była żeby jej powiedziała kiedy on się wyprowadzi, a wróżka na to, że bez motywacji ze strony mamy on się nigdy nie wyprowadzi big_smile No i jest pat.

153

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

A ta sąsiadka to bardziej by chciała, żeby on sobie po prostu kogoś znalazł, czy żeby się wyprowadził i sam siebie w pełni finansował? big_smile

154

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Sąsiadka to najbardziej chce mieć już wnuki:) A tu ani widu, ani słychu, bo syn woli gry komputerowe...

155

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Uuuu... to ciężko będzie. Taki trochę Piotruś Pan? A chociaż zarabia sam na te gry i dokłada się mamie do wydatków domowych?

Gry potrafią być straszne. Poznałam kiedyś taką rodzinkę, w której to rodzice byli uzależnieni od gry. Rodzice trochę zarzucali obowiązki domowe. Ich osiemnastoletni syn skarżył się, że nie ma obiadu czy wypranych rzeczy, choć mówiłam mu, że w tym wieku przecież powinien umieć obsłużyć pralkę. No ale... on nie był samodzielny, oni po przyjściu z pracy tylko grali.

156

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Dobrze, ze ten nie ma dzieci, a jego mama powinna w końcu zauważyć, że on nie nadaje się na ojca... Sama babcia dziecka mu nie wychowa..

157

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

To musi być trochę przykre uczucie, kiedy oczekiwania względem dorosłych dzieci się nie spełniają. Bo tutaj chyba mamy do czynienia z taką sytuacją. On albo ma swój pomysł na życie, albo właśnie nie ma żadnego, co bardziej prawdopodobne, a jego mama chciałaby, żeby wszedł w pewien schemat, utarty od lat, że przychodzi pewien wiek i człowiek dojrzewa do założenia własnej rodziny.

158

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Jeśli rodzice zaniedbuja już dorastające dzieci to one powinny umieć już ugotować obiad czy coś uprać , a ja mam wrażenie że rośnie nam pokolenie wymagające ciągle obsługi.... Sama gotowalam w wakacje obiady dla rodziny mając 14 lat bo mama pracowała.  Wystarczy trochę chęci....

Ostatnio edytowany przez outside (2023-07-18 20:54:24)