26

Odp: Wynajmowanie mieszkania czy kredyt hipoteczny

kajmak pewnie czułbyś się pewniej gdybyś umowę przesłała do kancelarii prawnej, zeby ją przeanalizowali. Moja znajoma tak zrobił, [notariusz  pomógł jej sporządzić umowę sprzedaży jej starego mieszkania a nastepnie przyjrzał się umowie którą miała podpisać. Oczywiscie większość deweloperów jest uczciwa ale przezorny zawsze ubezpieczony.

27

Kredyt to stres, ale za wynajem przez wiele lat zapłacimy w sumie nie mniej a mieszkania i tak nie będziemy mieć własnego..

28

Najlepiej jeśli podjęcie decyzji ułatwi notariusz. Przynajmniej ja wychodzę z takiego założenia, bo z tej usługi skorzystałam.  Trzeba realnie oszacować ryzyko, stan rzeczy. Kredyt hipoteczny może nieco spędzać sen z powiek, jednak jeśli macie pewną sytuację finansową nie ma też się czego obawiać. A zawsze to lepiej mieszkać na swoim nawet jeśli ma się najlepszych rodziców pod słońcem. My też takich mamy a dążyliśmy do usamodzielnienia.

29

Mamy takie czasy, że nic nie jest pewne... A do Anglii niedługo już nie będzie można wyjechać i podreperować budżetu...

30

Czasem trzeba zaryzykować... nikt nie wie co będzie za miesiąc czy rok, a jednak ludzie podejmują takie wyzwania i najczęściej im się udaje:)

31

Wynajmowanie mieskznia jest dobre ale tylko na jakis czas, wiadomo ze pozniej czlowkie robi sie starszy i raczej chcialby cos swojego, wiec skoro i tak co miesiac musi placic za wynajem to nie lepiej spacac sowj wlasny kredyt hipoteczny?

32

Jak tylko są jako takie mozliwości to trzeba robić wszystko żeby iść na swoje, rata jest nieraz niższa niż czynsz w wynajmowanym a przynajmniej jak sie spłaci to już jest.

33

A żadna z koleżanek nie myślała o budowie domu? Zdaje sobie sprawę, że jest to ogromny wydatek i nie każdego na to stać, ale wierzcie mi, gra jest warta świeczki. W dzieciństwie mieszkałam na parterze w bloku i wspominam to jak najgorzej. Dochodziły do mnie wszystkie hałasy z ulicy, nie mogłam się na niczym skupić. Teraz mam swój dom pod miastem, cisza, spokój, nie nachodzą mnie namolni sąsiedzi. Przy okazji chciałam się Was poradzić w jednej kwestii. Planujemy z mężem drobny remont i przy okazji chcieliśmy pomalować konstrukcje stalowe przed domem.

Ostatnio edytowany przez jubik (2017-04-13 12:10:53)

34

Wolałabym budować dom na kredyt, przynajmniej będzie mój na długie lata. Podoba mi się wiele projektów domów pasywnych , wydaje mi się, że może sprawdziłoby się wszystko fajnie.

35

Ja brałam pożyczkę  bo nie miałam szansy na kredyt ze względu na brak wkładu własnego. Zasada spłaty jak w przyapdku kredytu hipotecznego smile

36

Zależy od podejścia, jak chcesz gdzieś się osiedlić na stałe to można kupować, ale jeśli  nie masz takiej potrzeby zakotwiczenia, to lepiej wynajmować, bo w razie przeprowadzki nie będzie kłopotu co zrobić z mieszkaniem.

37

Teraz niejeden się zamartwia, jak sobie z ratami poradzić. Do czego doszło, żeby pracującego człowieka nie było stać na dach nad głową sad

38

Tylko jeśli ktoś kupuje o wiele za duże mieszkanie, to co wtedy o nim myśleć? Moi znajomi single kupują 50-60 m, choć wiem, że i tak nie założą już rodziny, będąc po 40-tce i z tymi cechami charakteru:) I po co im te 2-3 pokoje? A potem płaczą, że raty wysokie.

39

Wolę spłacać swój dom niż taką samą kwote przelewać komuś na konto za dom czy mieszkanie, które nigdy nie będzie należeć do mnie. Nasz dom owszem, będę jeszcze ten dom spłacać przez 12 lat, bo mam kredyt hipoteczny, ale on kiedyś będzie w pełni mój.

40

W długim okresie czasu koszty mogą być podobne a faktycznie jak ten czas zleci, to przy wynajmie zostaje się z niczym. Przy kredycie dobrze byłoby gdyby banki nie wciskały ludziom rat ze zmiennym oprocentowaniem. Wtedy jakoś byłoby się spokojniejszym wiedząc ile pozostaje do spłacenia.