76

Odp: Depresja...

Psychologowie ostrzegają, że teraz jest większe zagrożenie depresją, bo ludzie muszą się izolować, praca w domu często oznacza odcięcie od ludzi, tak że trzeba uważać, żeby znaleźć sobie coś, co nas będzie podbudowywać psychicznie.

77

Odp: Depresja...

Zgadzam się z Nadją, powinniśmy znaleźć coś, co będzie psychicznie podbudowywać. Może na co dzień nie dostrzegaliśmy jak ważne to jest i specjalnie nie szukaliśmy takich podbudowywaczy (czymkolwiek by one miały być: ludzie, idee, zajęcia, działania, grupy, marzenia, cele), ale w tych szczególnych okolicznościach naprawdę warto się zastanowić, co nas buduje i poświęcić temu część swojego czasu i energii. To będzie procentować smile

78

Odp: Depresja...

Jak kobieta nie ma czym się zająć to zaczyna myśleć. A myślenie prowadzi ją do do łka psychicznego. Moja rada: zająć się czymś pożytecznym, a ie będzie czasu na myślenie.

79

Odp: Depresja...

Coś w tym jest big_smile Ktoś, kto ma mniej czasu, musi działać. Na przemyślenia go nie wystarcza. Na zamartwianie się też jest go mniej, no chyba że dotyka nas coś, co całkowicie paraliżuje zdolność działania i robota leci z rąk, na niczym się skupić nie można.

80

Odp: Depresja...

A ja myślę, że to zależy od natury człowieka, np. cholerycy skupiają się na działaniu, a flegmatycy na rozmyślaniu i to oni są podatniejsi na depresję.