1

Temat: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Cześć! Choruję na ciężką cukrzycę i mimo że staram się stale kontrolować poziom cukru, nie mogę się wyzbyć efektów ubocznych, choćby w postaci zapuchniętych nóg. To bardzo uciążliwe i niekiedy nie mogę nawet przez to spać w nocy. Leki przepisane przez lekarza nie skutkują, kompresy z rumianku i innych ziół też nieszczególnie. Ma ktoś z was podobny problem?

2

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Spuchnięte nogi mogą sugerować zakrzepicę żył albo jakiś inny problem z żyłami. Musisz  pokazać to lekarzowi bo jak się zrobi zakrzep w żyle i dojdzie do serca to może je "zatkać". Może trzeba będzie brak lek na rozrzedzenie krwi...

3

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Moja znajoma choruje na cukrzycę i skarży się na podobne dolegliwości, a trzeba zaznaczyć, że dziewczyna stosuje się ściśle do zaleceń lekarza: myje te nogi codziennie w chłodnej wodzie, kupuje specjalne buty dla diabetyków, uważa, żeby nie przemarznąć itd. Nie zazdroszczę jej, bo to ogromna udręka.

4

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Badałam sobie niedawno poziom insuliny, glukozy i wyszło wszystko w porządku. Mam jednak obrzęk na jednej z łydek. Zastanawia mnie co może być tego powodem, dziwnie to wygląda i nigdy wcześniej czegoś takiego nie miałam. Czy powinnam zbadać sobie nerki?

5

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Renko myślę, że poziom kreatyniny powinnaś sobie zrobić dla świętego spokoju. A odnośnie obrzęku... Od jakiegoś już czasu uczęszczam na zabiegi magnetoterapii do Biomagu w związku z cukrzycą właśnie i obserwuję znaczną poprawę. Nie tylko nie odczuwam skutków ubocznych tej paskudnej choroby, ale do tego wyniki mi się poprawiły smile

6

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Napisz coś więcej, bo mnie zaintrygowałaś tongue

7

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Cały zabieg polega na poddawaniu chorego miejsca działaniu fal magnetycznych niskich częstotliwości przy pomocy specjalnego aplikatora. To wszystko jest zupełnie bezbolesne, nieinwazyjne i przede wszystkim skuteczne. Sama noszę się z zamiarem zakupu takiego urządzenia na własny użytek, bo cukrzyca będzie mi towarzyszyć już do końca, więc fajnie by było móc się leczyć samemu.

8

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

I to działa, mówisz? Drogie są takie zabiegi?

9

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Wszystko zależy od długości i częstotliwości zabiegów. Potrzeby danego pacjenta oceniają specjaliści zatrudnieni w gabinecie i to oni opracowują szczegółowy plan leczenia, rozpisują harmonogram etc. Jakby co, tu u mnie jest 5 pierwszych zabiegów za darmo, więc warto wypróbować smile A nóż będzie poprawa?

10

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Na początku byłam sceptyczna co do twoich wypowiedzi, ale poczytałam trochę i wyszło mi, że magnetoterapia jest z powodzeniem stosowana również w przypadku wielu innych schorzeń. Czyli nie jakaś tam magiczna sztuczka, a realna metoda leczenia. Zastanawia mnie tylko, dlaczego nic o niej nie wiemy…

11

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Bogna, wygrywa najsilniejszy, a wiesz jak jest z koncernami farmaceutycznymi – nie dopuszczają myśli, że ktoś im może wyrwać część rynku…

12

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Ja w każdym razie zamierzam spróbować. Dzięki bardzo, Asiu smile Odezwę się kiedyś na prv i dam znać, co z tego wszystkiego wyszło.

13

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Przy cukrzycy są problemy z nerkami. Byłaś u nefrologa?

14

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Może dobra terapia manualna  pomoże? Jesteś pewna, że to ma w ogóle związek z cukrzycą?

15

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Może spróbuj magnetoterapii? Ona pomaga w łagodzeniu objawów cukrzycy, miałam taką koleżankę , która właśnie w ten sposób się leczyła.  Polecam spróbować

16

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Widocznie zatrzymuje się woda w organizmie, trzeba to skontrolować i brać leki na odwodnienie...

17

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Ważne jest trzymanie diety... Jak ktoś nie pilnuje tego to są takie skutki uboczne...

18

Odp: Obrzmiałe nogi przy cukrzycy

Woda zatrzymuje się głównie jak za dużo solimy...