1

Temat: Przebarwienia na paznokciach

Od czego mogą sie robić takie białe plamki na paznokciach? Malutkie ale denerwują mnie. Przykrywam je ciemnym lakierem ale to przecież nie jest rozwiązanie. W ogóle te paznokcie mam od zawsze problematyczne. Kolezanki mają naturalne długie i mocne paznokcie a u mnie zaraz którys uszczerbany albo wygięty. No i obcinam wszystkie bo mnie denerwuje jak jest nierówna długość. Znacie jakies sposoby na poprawe stanu paznokci?

2

Odp: Przebarwienia na paznokciach

To brak minerałów w diecie. Spróbuj je też wzmocnić, np. smarując oliwą z oliwek, mnie bardzo pomogło.

3

Odp: Przebarwienia na paznokciach

brak minerałów, raczej wzmocnij organizm od środka

4

Odp: Przebarwienia na paznokciach

brak minerałów, raczej wzmocnij organizm od środka

5

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Tez mam obsesje na punkcie tego zeby paznokcie były równej długości. Nie mogłabym tak chodzić jak niektóre babeczki nieraz widze że jeden obcięty a reszta sztylety. Bleee… Myśle że jak od dłuższego czasu masz z tym problem to brakuje ci jakichś składników odżywczych. Dobrze sie odzywiasz? Nie masz anemii albo coś?

6

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Mi pomogło nacieranie płytki paznokci oliwą z oliwek z dodatkiem cytryny.

7

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Są odpowiednie odżywki z kwasami na plamy, ale najlepiej to zabezpieczać płytkę odżywką przed malowaniem kolorowymi lakierami inie będzie takiego problemu

8

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Moim zdaniem powinnaś większą uwagę skupić na diecie... jeść pestki słonecznika, orzechy itp...lub przyjmować suplementy diety.

9

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Też wzmocniłabym organizm od środka smile Dieta i suplementy i paznokcie powinny się poprawić.

10

Odp: Przebarwienia na paznokciach

brak jakiś witamin, minerałów.

11

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Albo od częstego nakładania lakierów - niektóre kolory zafarbowują płytkę na żółto-pomarańczowe odcienie ...

12

Odp: Przebarwienia na paznokciach

Od środków chemicznych też może tak być.