1

Temat: Oświetlenie do pokoju dziecka

Poszukuję lamp do pokoju dziecka i sama nie mogę się zdecydować. Chciałabym coś w klimacie dziecięcego pokoju, ale żeby jednak nie było to kiczowate. Widziałyście gdzieś ładne lampy stricte do dziecięcego pokoju?

2

Odp: Oświetlenie do pokoju dziecka

ja bardzo ładne widziałam na elektryczni.com i duży wybór jest smile

3

Powiem Ci,że nie tyle co wygląd liczy się komfort. Oświetlenie powinno być odpowiednio dobrane właśnie pod tym kątem.Czyli nie powinno być ani agresywne ani zbyt łagodne. Na stronie masz artykuł o tym na co powinnaś zwrócić uwagę pod tym kątem.
Warto jest zainwestować w kilka źródeł światła. Moja córka w pokoju ma jedną lampę sufitową. Lampkę na biurku oraz lampkę przy lóżku, która daje delikatne światło. Zapalam ja w nocy jak zasypia. Dzieki temu czuje się bezpiecznie oraz o wiele łatwiej jest jej zasnąć.

4

To bardzo ważne by nie kupować kiczowatych, tandetnych dodatków. Bardzo ciekawe, designerskie lampy są w e-sklepach. Na pewno nietuzinkowe. Jest kilka bardzo fajnych pozycji dla dzieci, zobacz koniecznie i pokaż córce/synkowi wink

5

Justa 31, moim zdaniem liczy się nie tylko komfort, ale także wygląd. Przecież to musi być ładne.

6

Na pewno w pokoju dziecka ważny jest bardzo dobry żyrandol z dobrą żarówką i lampa biurkowa. Powiedziałabym nawet, że lampa biurkowa jest najważniejsza, bo dzieci bardzo szybko mogą osłabić sobie wzrok, w szkołach bardzo dużo im zadają i potrzebne jest dodatkowe światło od lampki biurkowej. Swojemu synowi kupiłam jedną z takich lampek

Ostatnio edytowany przez mezzanine (2015-10-05 08:13:03)

7

Lampka na biurku musi dobrze oświetlać miejsce pracy i być funkcjonalna. Osoby, które długie godziny spędzają przy komputerze lub kiedy wybieramy lampkę dla naszych pociech, powinnyśmy poświęcić chwilę czasu na to, aby wybrać odpowiedni model. Dobrze oświetlone biurko pomaga efektywniej pracować i nie wpływa negatywnie na nasz wzrok. Najlepsze jest dzienne światło, lecz nie zawsze jest to możliwe, by pracować w właśnie takich optymalnych warunkach.

8

My kupiliśmy lampy z Ikei i do dzisiaj dobrze się sprawują wink

9

Może tutaj znajdziesz coś odpowiedniego ? Ja dokładnie w tym sklepie zamawiałam lampy do pokoju mojej córeczki - była to lampa wisząca i lampka nocna. Ich jakość jest bardzo dobra, cena niewygórowana, dlatego jak najbardziej mogę polecić. smile

10

Proszę tutaj - nie jest ona typowo dziecięca, tylko bardziej nowoczesna, a postawiliśmy właśnie na taką z prostego względu - będzie na dłużej.  Po prostu później również to się sprawdzi.

11

Moim zdaniem to co pokazujesz jest dużo lepszym wyborem - głównie ze względu na uniwersalność. Będzie pasowało do pokoju małych dzieci, będziesz również pasowało kiedy będą miały kilkanaście lat, więc nie ma konieczności wymiany. Kupowanie typowo dziecięcych rozwiązań chyba jednak nie jest najlepszym wyborem, prawda?

12

I to miałam na myśli - większą uniwersalność. Może i lampa z naklejkami, jakimiś zabawkami jest fajna, ale na etapie kiedy dziecko ma kilka lat, a później będzie chciało mieć już w swoim pokoju zdecydowanie coś bardziej dorosłego i to chyba jest normalne. Kupicie lampę typowo dziecięcą to długo z niej nie pokorzystacie...

13

Ciekawym pomysłem są listwy oświetleniowe, można je zamontować przy suficie albo przy meblach czy gdziekolwiek wyobraźnia pozwoli.

14

hej, u dziecka niewątpliwie musi być jasno. Ale półmrok podczas snu, czy zasypiania jest równie potrzebny. Ja lampy kupowałem na avans.pl tam są dobre i ciekawe dodatki do domu, ja tam kupowałem kinkiety do pokoju dziecka, dodatkowym oświetleniem jest taśma led na meblach.

Ostatnio edytowany przez enzo (2016-05-09 22:42:57)

15

A może taka lampa ? Nie jest typowo dzięcieco-bajkowa, ale ma ładny motyw, który myślę, że będzie też odpowiedni dla starszego dziecka i jak się wystrój pokoju zmieni na ciut dojrzalszy. Mają jeszcze kinkiety, stojącą lampkę i nocną, więc jeśli byś potrzebowała więcej źródeł światła niż tylko sufitowa lampa, to nie będziesz musiała kupować wszystkiego z innej parafii wink
Ja przymierzam się do zakupu tej lampy, bo jest bawełniana i ekologiczna, a staram się dla Maleństwa kupować jak najbardziej przyjazne rzeczy.

16

Bardzo ładna ta lampa. Lubię takie geometryczne.

17

Ja szukam akurat takiej lampki na szafkę/biurko w pokoju maluszka. Lampa ma pełnić funkcję raczej lampki nocnej, coś Wam się podoba z tej galerii?

18

My zdecydowaliśmy się na oświetlenie ledowe w każdym pomieszczeniu. Sporo się naczytaliśmy o zaletach takiego rozwiązania. Gdyby ktoś nie wierzył to niech sam przeczyta. Teraz tylko takie żarówki u nas są.

19

A może żarówka dekoracyjna? Według mnie fajnie sprawdzą się w pokoju dziecka. Można np zamontować ją na kolorowym kablu i wtedy jeszcze lepiej będzie wyglądać smile

20

Teraz jest tak duży wybór oświetlenia, że nie trudno znaleźć coś idealnego. Warto dopasować je do stylu danego pomieszczenia. Jeżeli nie wiesz gdzie kupić oświetlenie to ja polecałabym Ci zajrzeć do nich - bo mają spory wybór smile

21

A może warto postawić na LED-y? Nie od dziś wiadomo, że oświetlenie ledowe jest bardzo ekonomiczne i ekologiczne, więc jeśli komuś zależy na takich cechach to powinien się nim zainteresować.

22

a co sądzicie o takiej lampie- ja mam zamiar zamówić do córki do pokoju bo ma właśnie wstawki drewniane w takim kolorze

23

Fajną i tanią lampę do pokoju dziecka można zrobić samemu. Wystarczy kabel z włącznikiem i oprawką, wycięty okrąg z plastiku jako podstawy do lampki, i plexiglass docięty w dowolnym kształcie. Polecam plexiglass mleczny dla lepszego efektu.

24

Mnie podobają się lampy z kloszami w stylu vintage.