1

Temat: On nie chce dziecka

Jestem już kilka lat w związku, planujemy ślub, ale on nie chce dziecka. Ja nigdy nie ukrywałam, że chciałabym kiedyś w przyszłości mieć rodzinę, on zawsze mówił, że to jeszcze nie czas itp, a niedawno stwierdził, że w ogóle nie chce mieć dzieci, bo to wydatek, bo zmieni się nam komfort życia (chociaż oboje nieźle zarabiamy), bo on nie będzie miał czasu dla siebie, bo życie się skończy itd.. Przyznam, że jestem tym naprawdę załamana bo nie wyobrażam sobie rodziny bez dziecka. Nie wiem czy odejść od niego, czy czekać, że może zmieni zdanie.  Czy ktoś kto był w podobnej sytuacji i może się wypowiedzieć? Byłabym wdzięczna za podzielenie się Waszymi doświadczeniami.

2

Odp: On nie chce dziecka

Może z czasem zmieni zdanie? Wielu mężczyzn tak naprawdę odnajduje się w roli ojca dopiero jak dziecko już jest na świecie, oczywiście nie namawiam, żebyś używała sztuczek i stawiała go przed faktem dokonanym, bo reakcja może być różna, ale może los za Was o tym zdecyduje? wink

3

Odp: On nie chce dziecka

Ja bym nie liczyła na zmianę zdania, mężczyźni mają przemyślane takie sprawy i na pewno on też ma swoje powody. Dobrze ze jest odpowiedzialny, ale próbuj mu uświadomić, że pieniądze to nie wszystko, a pełna rodzina to też duża wartość...

4

Odp: On nie chce dziecka

Jeśli to dla niego jest warunek konieczny w związku, to  może postawić sprawę jasno, albo będzie dziecko, albo szuka innej kandydatki na mamę..

5

Odp: On nie chce dziecka

ja osobiście nie wyobrażam sobie życia bez dziecka. Z mężem jesteśmy na etapie starania się.

6

Odp: On nie chce dziecka

W każdej kwestii można się dogadać - np. Ty urodzisz, on będzie wychowywał big_smile

7

Odp: On nie chce dziecka

Jeśli kobiety nie chcą rodzić, bo np. boją się bólu czy utraty figury, to przecież można dziecko adoptować.

8

Odp: On nie chce dziecka

Wszystko zależy od tzw. instynktu macierzyńskiego, albo kobieta go ma albo nie, żadne namowy tu nie pomogą...

9

Odp: On nie chce dziecka

Mężczyźni coraz częściej boją się odpowiedzialności za rodzinę... Wolą wygodne życie jak u mamy...

10

Odp: On nie chce dziecka

teraz tak mówi a zobaczysz, że jak tylko maleństwo się pojawi to zakocha się w nim od pierwszego wrażenia.

11

Odp: On nie chce dziecka

Dla kobiety dziecko to dużo poważniejsza decyzja i zobowiązanie niż dla faceta. To nie on karmi piersią, bierze urlop w pracy i jest wyjęty z życia na rok czy dwa...

12

Odp: On nie chce dziecka

dokładnie, ja bym z takim facetem nie była skoro ważniejszy jest dl niego komfort i wygoda a nie prawdziwa wartość rodziny.

13

Odp: On nie chce dziecka

Takie sprawy trzeba omówić przed ślubem, a nie liczyć, że mu się odmieni...

14

Odp: On nie chce dziecka

Najgorzej jeśli przed ślubem ktoś mówi coś innego, a potem zmienia zdanie...

15

Odp: On nie chce dziecka

uważam, że takie kwestie powinno się poruszać na wczesnym etapie znajomości żeby potem nie było nieporozumień.

16

Odp: On nie chce dziecka

Znam faceta, który też nie chciał, ale jak już się pojawiło to świata za nim nie widzi;)

17

Odp: On nie chce dziecka

Przecież to kobieta rodzi, więc może zajść w ciążę z kimś innym - i tyle;) A poza tym są banki nasienia, można wybrać cechy idealnego ojca i nie prosić partnera o łaskę:D

18

Odp: On nie chce dziecka

Dokładnie, facet nawet nie jest do tego potrzebny.