1

Temat: Telegonia - co o tym myślicie?

Telegonia to teoria, że każdy sex między dwiema osobami pozostawia w ich osobowości ślad tej drugiej osoby, który może objawić się w potomstwie, które będą miały nawet po kilku latach z kimś zupełnie innym. Takie dzieci mogą mieć kilka osobowości kilku partnerów seksualnych lub może w nich dominować jakaś cecha któregoś z dawnych kochanków.
Najgłębszy zapis partnera w nas jest dokonany podczas pierwszego razu.

2

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Ciekawa teoria, można komuś wmówić, że  dziecko niespodziewanie urodziło się rude, bo mój pierwszy sprzed 5 lat właśnie taki był i moje geny go zapamiętały;) Tylko kto uwierzy...? big_smile

3

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

To jest stosowane w przypadku zwierząt, np. rasowe zwierzę nie może współżyć z nierasowym, bo inaczej straci prawo do rodowodu i już jego potomstwo nie będzie tak cenne, nawet takie po ojcu z rodowodem

4

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Coś w tym jest, przejmujemy coś z bliskich nam ludzi, nawet jeśli w naszym życiu byli krótko.. Ale że też dzieci to przejmują to trudno uwierzyć...

5

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Telegonię wymyślili sprtytni mężczyźni, żeby kobiety były im wierne, ale oni sami jej nie stosują w swoim życiu... smile

6

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Zupełnie nie wierzę w takie wydumane teorie...

7

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Ja tych pierwszych już nawet nie pamiętam dokładnie, jak wyglądali, więc jak w przyszłych potomkach mogłabym dopatrywać się podobieństwa do nich..? wink

8

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

nigdy o czymś takim nie słyszałam, nie miała o tym w ogóle pojęcia.

9

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Kolejna głupia teoria...

10

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Słyszałam o tym, ale to chyba jakiś wymysł, żeby skłonić kobiety do kompletnej monogamii wink

11

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Hmmm... Znam kobietę, która kiedyś była z facetem, który miał tzw. zajęczą wargę - i po latach innemu urodziła dziecko z rozszczepem podniebienia... Może coś jednak w tym jest?

12

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

Ja w to nie wierzę, przecież podczas stosunku nikt nie zostawia na trwałe swego DNA i to jeszcze w taki sposób, że ono wnika w dziecko innego faceta!

13

Odp: Telegonia - co o tym myślicie?

A może w podświadomości kobiety zostaje jakiś obraz tego faceta?