1

Temat: terapia

Jak myślicie, czy terapia małżeńska może pomoc uratowac związek?

2

Odp: terapia

Jeśli obie strony tego naprawdę chcą, to tak.. Ale częściej jest tak, że to np. żona nalega, więc mąż idzie tam dla świętego spokoju, a i tak dalej robi swoje...

3

Terapia jest potrzebna wtedy, gdy jeszcze można taką relację uratować, a nie kiedy jedno chce odejść, bo i tak to zrobi wcześniej czy później...

4

Facetów trudno zmienić za pomocą psychologicznych sztuczek, tym bardziej kiedy im już pachnie inna kobieta...

5

Czasem ludzie potrzebują sobie pewne rzeczy uświadomić... i musi im te rzeczy ktoś z boku wskazać. Co z tym zrobią zależy od nich. A może odkryją, że nie warto się dłużej męczyć?

Byłam kiedyś z partnerem na takiej rozmowie. Potem wypominał mi to, co powiedziała pani doktor, kiedy wskazała po jednym największym problemie moim i jego. Zwyczajnie wykorzystał to, czego się tam o mnie dowiedział, pomijając oczywiście wszystko to, czego dowiedział się o sobie.

6

Czasem warto kogoś pokonać jego bronią i choć przez chwilę dać mu odczuć jak to jest, kiedy się kogoś tak dręczy...A zdradzisz nam, jaki problem był jego największym?

7

Trudno namawiać dorosłych ludzi, żeby nagle zmienili swoje nawyki... Terapia ma wskazać drogę, ale nie może przymusić do naprawy tego, co popsuliśmy, zwłaszcza jak w podanym przykładzie on tylko więcej się dowiedział na temat tego, jak mocniej zranić partnerkę...

8

oczywiscie, ze moze. dzieki terapii jestem nadal w szczesliwym zwiazku z ukochanym mezczyzną.  nie dogadywalismy sie w kwestii wychowywania dzieci, dlatego czesto sie klocilismy. stwierdzilam, ze jezeli dalej tak bedzie to nasz zwiazek nie bedzie mial dalszego sensu. ale ja chcialam o ten zwiazek walczyc, maz rownież, dlatego udalismy sie do gabinetu psychoterapii [url]http://psychoterapia-krakow.com/[/url] . dzieki wizytom i rozmowom udalo nam sie dogadac. na spokojnie opowiedzielismy o tym co nam przeszkadza i rowniez doszlismy wspolnie do roznych kompromisow. ciesze sie, ze odbylismy taka terapie bo nie wiem jak teraz wygladaloby moje zycie.

9

ja uważam, ze jeśli małżeństwo ma poważne problemy ale chce ratować związek to powinni spróbować, żeby potem nie mieć do siebie pretensji.

10

Jeśli sami nie potraficie się dogadać to trzeba spróbować u psychologa .Ale obydwoje musicie chcieć tego i pracować nad tym

11

to też prawda, nigdy nic na siłe. Jesli druga strona nie wyraża chęci poprawy sytuacji to terapia niewiele zdziała.

12

Czasem jest potrzebna terapia w relacjach między narzeczonymi a ich rodzicami, sama mam taką sytuację. Ale myślę, że najlepszym sposobem byłoby wyprowadzenie się od nich i odcięcie kontaktów...

13

Pomyśl o tym, że kiedyś możesz mieć dziecko i czy chciałabyś, żeby ono nie znało własnych dziadków? Raz zerwane relacje trudno odbudować...

14

Dorosłe życie to czasem trudne decyzje, bywa że trzeba też przeciąć więzi, które nas uwierają...

15

no właśnie, moja mama po rozwodzie z moim ojcem postanowiła odciąć się od niego całkowicie, mnie przy tym też. I tak oto dzisiaj nie znam swojego ojca, nawet go na oczy nie widziałam.

16

Moim zdaniem może. Kuzynka miała problem w małżeństwie i chodzili z mężem do psychologa  ([url]http://sui.com.pl[/url]). Teraz z powrotem wyglądają na szczęśliwych więc myślę, że im się udało. Także jak im to i Wam też może się udać smile

17

bo zawsze warto spróbować wszelkich sposobów aby uratować małżeństwo. Ja bym nie miała wątpliwości.

18

Jeśli obie strony chcą terapii to ok, ale bywa że np. mąż już układa sobie życie z kimś innym i nie potrzebuje ratować małżeństwa.