1

Temat: Dni płodne

Chcemy z mężem zacząć starać się o dziecko. Zastanawiam się czy opłaca się pilnować dni płodnych czy nie ma to aż tak dużego wpływu? Jakie są wasze doświadczenia? Dużo bardziej ułatwia to sprawę? smile

2

Odp: Dni płodne

Najlepiej się nie stresować liczeniem, bo to też źle wpływa na płodność:)

3

wszystko zalezy od organizmu smile ja mialam problem z zajsciem, wiec faktycznie staralismy sie bardziej w dni plodne wink jakbys chcialam to ja korzystalam z takiego internetowego kalkulatora dni plodnych.

4

Witaj. Najpierw po prostu próbujcie. A jak nie będzie efektu, to wtedy zacznij liczyć dni płodne. Nie ma się co stresować kalendarzykami, jak może nie będą potrzebne:) Lepiej cieszyć się sobą:) Trzymam mocno kciuki i mam nadzieję, że Wam się szybciutko uda.

5

Myślę, że skoro i tak zdecydowaliście się na dziecko, to po prostu cieszcie się sobą, a nie kochajcie się z kalendarzem w ręku:). Prędzej czy później coś z tego będzie, a zaoszczędzicie sobie stresów. Po prostu miej kontrolę na cyklem tylko po to, żebyś wiedziała, aby sprawdzić czy się udało czy nie. Czasami udaje się od razu czasami trzeba poczekać kilka miesięcy, a nawet rok. Cieszcie się więc sobą i nie stresujcie się, bo stres to największy wróg w tej kwestii. Powodzenia!

6

Mam do tego takie podejście jak Hanna89. Można sprawdzać jak wyliczać dni płodne, ale wyniki i tak trzeba traktować z przymrużeniem oka. Możecie w tym czasie "intensywniej" starać się o dziecko, ale na pewno nie warto się wtedy niepotrzebnie "spinać"

7

ja też z  własnego  doświadczenia mogę powiedzieć ze owszem warto sprawdzac sobie dni płodne i kontrolować swoje objawy lecz tak naprawdę na cykl ma wiele czynników i prawie nigdy nie przebiega on w ten sam sposob co w  poprzednim miesiącu. pozdrawiam smile

8

Wiem z własnego doświadczenia, żeby zajść w ciążę nie liczyłam dni płodnych tylko żyłam normalnie .

9

[quote=dorota04]Wiem z własnego doświadczenia, żeby zajść w ciążę nie liczyłam dni płodnych tylko żyłam normalnie .[/quote]
Więc wiele kobiet Ci zazdrości.
Dla wielu kobiet, sam kalendarzyk, wyliczanie i sprawdzanie kiedy płodne to za mało i trzeba jeszcze chodzić do ginekologa na kontrolę cyklu. Lub nawet wspomagac prawidłowe cykle hormonami

10

Oczywiście! To w sumie obok suplementacji pilnowanie dni płodnych podstawa planowania dziecka smile Tylko trzeba uważać żeby się za mocno w stres nie zamotać, na spokojnie i będzie ok. Warto łykać suplementy specjalnie dla kobiet w ciąży bo naprawdę zwiększają płodność smile mogę polecić mamadha premium+, na spokojnie wszystko i bez problemu zajdziesz smile

11

U mnie również nie obeszło się bez pilnowania dni płodnych. Kupiłam całe pudełko testów owulacyjnych w Domowym Laboratorium i sprawdzałam smile Staraliśmy się 7 miesięcy i nic, odkąd zaczęłam robić testy zaszłam w ciążę na drugi miesiąc i teraz przygotowuję się do marcowego porodu smile

12

Warto tez przejsc się na wizytę kontrolną do swojego lekarza ginekologii. Ja chodzę do doktora Jastrzębskiego i muszę przyznać, ze wizyty zawsze są miłe i spokojne. Jak mam jakieś pytania, nie muszę się zamartwiać, że dostanę jakąś nie trafioną odpowiedź. Doktor zna się na rzeczy, polecam!

13

Ja oprócz oczywiście badań i kontroli gin. monitorowałam swoje dni płodne. Starania trwały 7 miesięcy.