26

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Summerlove, gdzie Ty ich poznajesz? Bo może rewir trzeba zmienić. Po tym co napisałaś wydaje mi się, że to ludzie nastawieni na wygodę, a tworzenie dobrego związku nie jest wygodne. Jest trudne. Wymaga wysiłku intelektualnego i emocjonalnego. Oni chcą, tak jak napisałaś, żeby było łatwo i przyjemnie - mama ugotuje, dziewczyna zaspokoi ciałem i jej psychika nie jest im do tego potrzebna.
Wygoda, wygoda, wygoda...

27

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Oni są wszędzie...:/ Takie czasy, takie obyczaje... Musiałabym wyjechać chyba do Hollywood, żeby choć na filmowe ideały popatrzeć;)
A wygoda, tak, to priorytet, bo to z domu wynoszą, mamusia nauczyła, to później trudno im się oduczyć...

28

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Hmm... Hollywood mówisz... obejrzałabym jakiś film, w którym jest fajny, myślący mężczyzna. Taki, który dostrzega swoje błędy i je naprawia, taki któremu zależy na poprawnej komunikacji w relacji smile Kiedyś myślałam, że na takiego trafiłam, ale jakoś tak... odmieniło mu się i zaczął komplikować zamiast prostować, nie dbać o wyjaśnienia sytuacji prowadzących do nieporozumień, wszystko się schrzaniło...

29

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja i mój facet bardzo się różnimy i wydaje mi się, że właśnie do napięcie jakie temu towarzyszy sprawia, że intrygujemy się wzajemnie. Gdy dyskutujemy na tematy w których mamy różne opinie to zazwyczaj przeskakuje między nami iskra, samo przekonanie go do swojego zdania sprawia mi ogromną satysfakcję, sama rozmowa jest wymagająca i też sprawia mi ona przyjemność. Najbardziej te różnice jednak widać w sytuacjach gdy jedna ze stron ma zły nastrój. Chociaż muszę przyznać, że te stany naburmuszenia, które ma mój facet są najgorsze. Staje wtedy na głowie by poprawić mu humor i chyba jedynie pomaga gdy mu coś ugotuję i rozładujemy stres wspólną grą na Playstation. Wcześniej zareagowałabym złością i zrobiłabym mu awanturę, ale wiem, że trzeba to wziąć na spokojnie i jakoś to obejść. W końcu ktoś musi być w tym związku mądrzejszy.

Ostatnio edytowany przez jenniferPL (2018-01-05 17:48:08)

30

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja mam właśnie tak, przeciwieństwo z moim partnerem w kwestii temperamentu...

31

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Nie znam pobudek jakichś psychologicznych, ale zawsze się człowiekowi wydaje, że trawa po drugiej stronie jest bardziej zielona, więc pewnie jest podobnie. Jesteśmy żywiołowe, to intryguje nas spokojna osoba i tego spokoju szukamy, bo go w swoim życiu nie mamy. I tak dalej.

32

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Generalnie jestem za tym, aby każdy człowiek miał jak najwięcej wolności w swych wyborach. Problem w tym, że niektórzy jej nadużywają. I wybierają w nieskończoność, nie dochowując wierności...

33

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Gdybyśmy byli tacy sami to chyba byłoby zbyt łatwe smile poza tym jak ktoś wspomniał, można naprawdę fajnie się uzupełniać wink

34

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Zgadzam się z DeeDee smile

35

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja i mój partner jesteśmy przeciwieństwami... Ja zawsze dbam o poziom komunikacji, łagodzę konflikty... A mój facet nie umie rozmawiać, mądrzy się, nie można mu nic opowiedzieć, przerywa i kończy za mnie bo wie lepiej, jak ja próbuję zainicjować rozmowę o nas, to  wychodzi, przez dwa, potem mamy ciche dni... Nie wyjaśniamy tego co się stało. Zaczynam się  niepokoić o przyszłość.  Nie wiem czy nie porozmawiać z jego matką ? Ale to już byłaby ostateczność. Ja potrzebuję rozmawiać, on jest introwertykiem i jemu cisza nie przeszkadza... Co o tym myślicie?

Ostatnio edytowany przez talusia (2020-06-09 16:53:45)

36

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

No właśnie, nic dobrego z tego nie wynika, bo owszem na początku jest fascynacja, ciekawie się żyje razem, no ale potem te różnice w nas uderzają z podwójną siłą...

37

Odp: Dlaczego przeciwieństwa się przyciągają?

Ja wolę być z kimś podobnym do mnie....