1

Temat: Odszkodowanie

Jak sądzicie, czy ubiegając się o odszkodowanie po błędzie lekarskim, warto skorzystać z pomoc wyspecjalizowanej firmy ? Jakiś czas temu uległam wypadkowi i mimo że ma różnego typu zaświadczenia potwierdzające to zajście, zupełnie nie wiem, jak zabrać się za dochodzenie swoich praw. Może ktoś z Was był w podobnej sytuacji i mógłby mi doradzić, czy powinnam zgłosić się do tej firmy. Dodam, że za przeanalizowanie mojej sytuacji, zupełnie nic nie zapłacę.

2

Odp: Odszkodowanie

Samorząd lekarski zawsze będzie bronił lekarza, trudno jest uzyskać takie odszkodowanie, chyba że samemu jest się prawnikiem, jak jedna pani, która skarżyła szpital o błędy...

3

Odp: Odszkodowanie

Z lekarzem trudno wygrać, nie ma szans właściwie.

4

Odp: Odszkodowanie

To nie są sprawy bez szans, ale potrafią "ciągnąć się" przez długi czas. Jeśli samemu nie posiada się wiedzy prawnej to oczywistym jest zlecenie takiej sprawy kancelarii prawniczej.  Jest to wygodne dla osób, które z różnych względów nie mogą umówić się na osobistą wizytę w kancelarii.

5

Odp: Odszkodowanie

Jeśli jesteś pewna, że błąd leży po stronie lekarza to staraj się o odszkodowanie. Jeśli nie jesteś wyspecjalizowana w kierunku prawa to lepiej wynajmij sobie kogoś, kto będzie Cię reprezentował. Oszczędzi Ci to stresów i ułatwi przejście całego procesu. Sama nie dasz rady, ponieważ lekarz na pewno będzie miał swojego prawnika, który będzie udowadniał jego niewinność. Musisz być świadoma, że proces może toczyć się bardzo długo, a mimo to może nie udać sie wygrać. Myślę, że najważniejsze to żebyś się nie poddawała na samym początku i broniła swoich racji.

6

Odp: Odszkodowanie

Wiadomo ,że z lekarzami ciężko wygrać ,ale od tego roku jest akcja ,bezpłatni radcy prawni ,więc poszperaj w internecie gdzie jest w twoim mieście i spróbuj szans.Kto nie podejmie ryzyka ,to się nigdy nie dowie .

7

Odp: Odszkodowanie

Ja myśle, ze nie ma znaczenia o jakie odszkodowanie się ubiegasz to warto skorzystać z pomocy specjalistów. Moja znajoma wywalczyła odszkodowanie, które było jej potrzebne na pokrycie kosztów rehabilitacji innowacyjną metoda o której dowiedziała się . Po wypadku była bardzo załamana, a teraz znów odzyskała nadzieję na lepsze życie.

8

Odp: Odszkodowanie

Pomoc firmy odszkodowawczej to duże wsparcie, warto zdecydować się na taką współpracę, tym bardziej, że większość tego typu firm pobiera wynagrodzenie dopiero po wywalczeniu odszkodowania.Sama miałam problem z odzyskaniem pieniądzy po wypadku, także wiem, jak to jest.

9

Odp: Odszkodowanie

Myślę, że w takim przypadku warto skorzystać z pomocy adwokata. Ja korzystałam nie po błędzie lekarskim tylko sprawa z ubezpieczalnią była i doradził mi co zrobić.

10

Odp: Odszkodowanie

Orientujecie się, ile z odszkodowania trzeba oddać prawnikowi czy firmie odszkodowawczej? Macie takie doświadczenia?

11

Odp: Odszkodowanie

To jeśli wygramy, a co jeśli przegramy? I tak trzeba zapłacić wynagrodzenie prawnikowi?