1

Temat: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Myślicie, ze kiedy jest najlepszy czas na zdecydowanie się na pierwsze dziecko ?
Myślę że dla kobiety to 25 - 35 lat, ale jak poradzić sobie z wychowaniem i utrzymaniem dziecka w tak trudnych czasach.
Czy możemy liczyć na pomoc bliskich, rządu, pracodawcy ?

2

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Najlepszy czas jest wtedy gdy kobieta ma poczucie bezpieczeństwa finansowego i jest w związku stabilnym i chce dziecko urodzić. bo jak nie ma tego instynktu macierzyńskiego to lepiej na siłę nie robić tego "bo koleżanki mają już dzieci" Jak się to kończy to potem oglądamy w TV dramaty dzieci bitych i zabijanych

3

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

milagro! dobrze prawisz. tongue

4

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Nie mam idealnego i złego czasu na dziecko. Jeżeli jesteśmy dojrzali na tyle by sprostać wyzwaniu jakim jest dziecko to damy radę w każdych okolicznościach.

5

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

dokładnie... zgadzam się w 100%

6

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Podobno w pewnym momencie kobieta zaczyna czuć instynkt macierzyński, a co za tym idzie - pragnie dziecka. Zastanawiam się czy to prawda, czy tylko mit?

7

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Wydaje mi się, że prawda. Nie widzę jeszcze tego na swoim przykładzie, ale dużo moich koleżanek zarzekało się, że dziecko to odległa przyszłość, a dziś mają już nawet parki wink

8

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Niektóre kobiety czują instynkt inne nie. A po urodzeniu dziecka są tak samo wspaniałymi matkami. Więc tym bym się nie kierowała

9

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Mi powoli zaczyna się zmieniać. Jeszcze nie mogę powiedzieć, że to już jest ten moment, ale gdzieś tam powoli zaczynam myśleć, że chyba w bliższej niż dalszej przyszłości chciałabym powiększyć rodzinę. Choć samej ciąży się boję...

10

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Najlepiej pierwsze dziecko gdzieś do 25-28 lat jak dla mnie bo później to już gorzej. Gdzieś wyczytałam że nawet do 23 ale nie każdy w tym wieku może planować ciążę.

Ostatnio edytowany przez Tryfena (2014-12-09 11:02:49)

11

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Na pewno przed 30-tką pierwsze dziecko

12

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

[quote=Karota]Nie mam idealnego i złego czasu na dziecko. Jeżeli jesteśmy dojrzali na tyle by sprostać wyzwaniu jakim jest dziecko to damy radę w każdych okolicznościach.[/quote]
Popieram każe słowo :]

13

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Każda kobieta ma swój czas. Jedna przed trzydziestką, inna dopiero po. Jeśli ktoś nie czuje się gotowy na planowanie dziecka lepiej tego nie robić niż potem obwiniać maleństwo. Ale też nie ma co zwlekać w nieskończoność, bo nawet przy wysoko rozwiniętej medycynie może się okazać, że jest za późno

Ostatnio edytowany przez krystynka1814 (2015-05-30 19:03:31)

14

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Ja pierwsze dziecko rodziłam mając 31 lat - chciałam dorosnąć i przygotować się do nowej roli. Teraz gdy jestem mamą to stwierdzam że tak na sto procent chyba człowiek nigdy nie jest gotowy. Ale nie zmienia to faktu, że kocham moje dziecko najbardziej na świecie.

Ostatnio edytowany przez maciejka1814 (2015-06-26 00:10:42)

15

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Moim zdaniem każdy czas jest dobry na rodzenie dzieci smile Ogólnie to jest właśnie w trakcie czytania bardzo dobrego moim zdaniem artykułu na temat planu porodu  a więc to jak mamy się przygotować do porodu, o co zadbać, aby być przygotowaną na wszystkie sytuacje. Z tego co wiem to już większość mam własnie wypełnia sobie taki dokument wink

16

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Zdecydowanie 25-35 lat. Można urodzić dwójkę dzieci, iść na roczny macierzyński a później jeszcze jest czas na robienie kariery.

17

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Przy obecnym stanie wiedzy medycznej nie ma czegoś takiego jak za późny wiek na ciążę. Nasze mamy rodziły bez wielu udogodnień, które są teraz, a my mamy się przecież całkiem nieźle smile Pierwsza ciąża po 30stce to teraz norma, mamy dobrych ginekologów, dostępną suplementację, tabletki mama dha premium można kupić nawet przez internet nie ruszając się z domu. No i mamy zdecydowanie większą świadomość wpływu ciąży na zdrowie i pojawienia się dziecka na nasze życie rodzinne smile

18

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Do 30-tki, inaczej są problemy, dziecko może urodzić sie chore itp. Mam taki przypadek w rodzinie i to dopiero jest dramat...

19

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Najlepszy czas na rodzenie dzieci jest wtedy, gdy można im zapewnić normalne warunki, poczucie bezpieczeństwa itp.

20

Odp: Jaki jest najlepszy czas na rodzenie dzieci

Między 20 a 25 r.ż.  najzdrowiej jest rodzić...