1

Temat: Rozwód, potrzebny adwokat?

Właśnie w tym roku zdecydowaliśmy się z mężem na rozwód i poszukuję jakiegoś dobrego adwokata z Krakowa, znacie kogoś? Bo znajoma dała mi namiary   i zastanawiam się, czy warto skorzystać z jego pomocy? Nie pytałam koleżanki skąd ma namiar na tego adwokata, więc nie wiem czy warto? A tak w ogóle , to ile może trwać taka sprawa rozwodowa? Miałyście takie doświadczenia?

2

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Nie do każdego rozwodu trzeba adwokata... A sprawa rozwodowa trwa najkrócej jak rozwód jest za porozumieniem stron, bez walki o majątek i o winę  za rozpadu małżeństwa..

3

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

może najpierw spróbujcie się dogadać, a jak to nie pomoże to wtedy myśl o prawniku.

4

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Dzięki za przydatne porady smile Z całą pewnością z nich skorzystam bo są naprawdę przydatne big_smile

5

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Ja bym zapytała znajomych.

6

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

jeśli się ze sobą dogadacie i nie będziecie się o wszystko ze sobą szarpać to może się obejść bez adwokata.

7

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Jeśli między sobą wszystko ustalicie to nie powinno być problemów i wtedy adwokat zbędny. Jednak często nie idzie tak łatwo. Wtedy najlepiej mieć fachowca u boku. Mi znajoma wspominała, że  jest dobry w sprawach rozwodowych wydaje się być kompetentny z tego co też przeczytałam na jego stronie.

8

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Właściwie to adwokat nie jest potrzebny do rozwodu, jeśli nie orzeka się o winie.

9

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Albo nie dzieli się dużego majątku.. Bo walka o kasę jednak wymaga doradcy:)

10

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Jeśli jest taka możliwość, to warto wziąć rozwód bez orzekania o winie - jest szybszy, mniej bolesny (dla obu stron), no i adwokat nie jest potrzebny. Co do adwokata, to warto wybrać takiego mającego doświadczenie w sprawach rozwodowych

11

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

zalezy jakie sa relacje miedzy malzonkami ale generalnie sama  osobiscie nie slyszalam o sprawie rozwodowej bez adwokata

Ostatnio edytowany przez rosek80 (2017-05-05 16:34:15)

12

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Super wink Dzięki wielkie za wszelkie porady w tym obszarze tematycznym smile

13

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Jeśli macie dzieci, od razu pomyśl o alimentach. Jeśli opieka będzie na Twojej głowie, możecie liczyć na alimenty od ojca dzieci.

14

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

[quote=rizzoli33]Właściwie to adwokat nie jest potrzebny do rozwodu, jeśli nie orzeka się o winie.[/quote]
Niby nie jest potrzebny ale nigdy nie wiadomo co były partner wyciągnie przed sądem dlatego moim zdaniem warto mieć w takich chwilach adwokata przy sobie. Moja przyjaciółka korzystała z usług  i dobrze na tym wyszła bo podczas rozwodu była tak zdenerwowana że sama by sobie nie poradziła.

15

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Oczywiście, że w każdym przypadku lepiej mieć przy sbie jakiegoś prawnika niż nie. Nigdy nie wiemy czym nas partner zaskoczy, ostatnio u nich załatwiałam sprawy związane ze spadkiem i wszystko sprawnie poszło.

16

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Lepiej zawsze mieć prawnika pod ręka i w razie czego skorzystać z porad prawnych. Sama miałam podobno sytuację i konsultowałam większość decyzji z kancelaria adwokacka. Warto, aby mieć spokój i być pewnym smile

Ostatnio edytowany przez Mania21 (2017-07-31 10:41:16)

17

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Wydaje mi się, że jeśli się na czymś nie znamy to warto skorzystać z pomocy specjalisty. Moja sprawa rozwodowa była moją pierwszą sprawą w sądzie. Zdecydowałam sie na pomoc adwokata ,chociaż rozważałam to, by nie korzystać w ogóle z adwokata. Cieszę się, że podjęłam mądrą decyzje, bo jednak mój były mąż nie chciał ugody...

18

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Zależy jak będzie przebiegał rozwód, jeżeli nie za bardzo pokojowo, to na pewno adwokat się przyda.

19

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Szukam skutecznej kancelarii z Krakowa, zależy mi na czasie, sprawa jest dość skomplikowana. Będę wdzięczna za pomoc, do kogo najlepiej się zgłosić.

20

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Ja korzystałam w pomocy prawnej , bez tego ani rusz.

21

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Kancelaria adwokacka specjalizuje się własnie w rozwodach. Wydaje mi się że byłby to bardzo dobry wybór. Pomogli mojemu znajomemu wyjść z naprawdę ciężkiej sytuacji z rozwodem z orzeczeniem o jego winie. Nikt się nie spodziewał, że rozprawa pójdzie aż tak dobrze, ale było to możliwe i w sumie dokonane przez właśnie tę kancelarie. Możesz poczytać sobie o nich opinie na necie jak coś. W okolicy mają świetną renomę.

22

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Najlepiej dogadać się między sobą, wtedy żaden adwokat ni zarobi a my oszczędzimy sobie stresów...

23

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Jak ludzie nie potrafią się dogadać to muszą płacić adwokatowi - ale przy wielkiej nienawiści to pieniądze się w ogóle nie liczą tylko żeby zniszczyć drugą stonę

24

Odp: Rozwód, potrzebny adwokat?

Byle dopiec, jakby to miało w czymś pomóc osobie, która się tak stara zaszkodzić drugiej stronie. Jakby ktoś był po prostu zazdrosny o to, że ta druga strona może mieć teraz dobrze.