26

Odp: Bóle mięśni po treningu

Ja kiedyś się mocno naciągnęłam na siłowni i ból był nie do zniesienia przez kilka dni. W końcu nie wytrzymałam i poszłam na dobry masaż. Efekt przeszedł moje oczekiwania.

27

Odp: Bóle mięśni po treningu

Po każdym treningu masaż to zbyt drogo wychodzi smile

28

Odp: Bóle mięśni po treningu

[quote=Paulinio]Po każdym treningu masaż to zbyt drogo wychodzi smile[/quote]
Chyba że zrobi go partner(ka) smile

29

Odp: Bóle mięśni po treningu

Masaż nie ale prysznic raz zimną a raz ciepłą wodą (naprzemiennie) - daje dobre rezultaty. Rozluźnia mięśnie. Jednak jeśli bóle są po każdym treningu to polecam zainwestować w dobre buty do biegania. Mają one odpowiednią amortyzację stopy i nie nadwyrężają tak stawów jak zwykłe buty.

Ostatnio edytowany przez Pandora (2015-09-24 13:42:31)

30

Odp: Bóle mięśni po treningu

nic innego jak zakwasy ,to znaczy ,że brak ruchu i ćwiczeń

31

Odp: Bóle mięśni po treningu

Za mało ruchu ,nawet jeśli bolą mięśnie to trzeba ćwiczyć wtedy przestaje boleć .

32

Odp: Bóle mięśni po treningu

Najbardziej to chyba bolą mięśnie po ekstremalnym biegu - ale chciałabym taki zaliczyć, a teraz można wygrać pakiet startowy na niego:
[url]http://urodaizdrowie.pl/ekstremalny-konkurs-z-men-survival-race/[/url]

33

Odp: Bóle mięśni po treningu

Czasem przy takim bólu mięśni przydaje się terapia manualna - czyli odpowiednio dobrana technika masażu do miejsca gdzie występuje ból. A najlepsi w tym są fizjoterapeuci i rehabilitanci. Z tego co wiem, to z ich usług można nawet skorzystać na NFZ.

34

Odp: Bóle mięśni po treningu

na ból mięśni podobno najlepszy jest kolejny trening by "rozchodzić" mięśnie... Ale do tego by konsekwentnie ćwiczyć potrzebna jest ogromna motywacja, której wielu brakuje... Ja walcząc z tym szukałem jakiejś persony.

35

Odp: Bóle mięśni po treningu

Wydaje mi się, że na zakwasy nie ma recepty, zawsze są po przerwie w aktywności i mijają 3 dnia, przynajmniej u mnie tak jest, inna sprawa jeśli się przeforsujecie, ja wtedy stosuję maści nagrzewające np maść końska , oczywiście jeśli nie jest to poważniejsza kontuzja, bo wtedy to tylko lekarz pomoże.

36

Odp: Bóle mięśni po treningu

Takie bóle powinny same przejść, ale oczywiście nie należy bagatelizować sprawy.

37

Odp: Bóle mięśni po treningu

Mi na zakwasy i obolałe mięśnie najbardziej pomaga maść, jestem w stanie rozmasować sobie praktycznie każdą partię mięśni. Ale polecam koniecznie podgrzać przed masażem, można podgrzać w mikrofali albo w gotującej wodzie.

38

Odp: Bóle mięśni po treningu

Za zakwasy pomaga apap smile. Jest bardzo dobry. Ale lepiej nie brać go za często (jak wszystkich leków), ja się na to decyduję tylko kiedy bolące mięśnie po treningu nie daja mi spać.

39

Odp: Bóle mięśni po treningu

Warto też jeść takie potrawy, które pozwolą naszemu organizmowi szybciej się zregenerować. Istotne tutaj będzie białko z mięsa zawarte w drobiu. To powinien być podstawowy składnik diety dla osób, które uprawiają sport.

40

Odp: Bóle mięśni po treningu

Po każdym treningu warto brać suplementy .

41

Odp: Bóle mięśni po treningu

Chciałabym osiągnąć lepsze efekty na siłowni, jednak nie wychodzi mi to. Chciałabym zyskać masę mięśniową. Czy któraś z Was stosowała to ? Czy warto się w to zaopatrzyć?

42

Odp: Bóle mięśni po treningu

Białko i jeszcze raz białko.
Ew. dodatkowo inne suple.

Są różne fajne kombinacje dostępne w sieci.
Ale jak ze wszystkim - trzeba sobie dopasować optymalną dla siebie.

43

Odp: Bóle mięśni po treningu

Z zakwasami jest trochę jak z katarem który leczony trwa 7 dni, nieleczony tydzień. Słyszałem o różnych sposobach, nawadnianie się, ciepłe i zimne prysznice itp. niektóre sprawdzają się lepiej inne gorzej, zakwasy trzeba po prostu przeżyć- to taki wyznacznik dobrze wykonanego treningu.

44

Odp: Bóle mięśni po treningu

1. porządna rozgrzewka - nie taka oszukiwana 5min smile podczas rozgrzewki musisz faktycznie podnieść tętno
2. Solidna sesja rozciągania mięśni po treningu

Już tylko te dwa punkty sprawia że zakwasy będą o niebo mniej uciążliwe

Jeśli jednak będą Ci przeszkadzać to najskuteczniej jest je rozpracować - wtedy kwas mlekowy zostaje z mięśni usunięty i przestaje tak boleć.

Możesz spróbować tego samego ćwiczenia 5 dni z rzędu w jednym tygodniu...
Po drugim i trzecim dniu będziesz żałować że ćwiczyłaś dzień wcześniej, ale później wpadniesz w rutynę i Twoje mięśnie już się przyzwyczają smile

45

Odp: Bóle mięśni po treningu

[quote=annawosio]Z zakwasami jest trochę jak z katarem który leczony trwa 7 dni, nieleczony tydzień. Słyszałem o różnych sposobach, nawadnianie się, ciepłe i zimne prysznice itp. niektóre sprawdzają się lepiej inne gorzej, zakwasy trzeba po prostu przeżyć- to taki wyznacznik dobrze wykonanego treningu.[/quote]


Wybacz, ale jeśli zakwasy próbujesz "leczyć" nawadnianiem to nic dziwnego że nie działa.
Ja proponuję je rozćwiczyć krótko i będzie po problemie smile

46

Odp: Bóle mięśni po treningu

Wystarczy ćwiczyć w miarę systematycznie i mięśnie przyzwyczają się do większych obciążeń. No i zakwaszonych mięśni się nie leczy, samo przejdzie.

47

Odp: Bóle mięśni po treningu

żeby nie bolało trzeba magnez uzupełniać w organizmie. Dla sportowców polecam olejek, jest rewelacyjny. Fajna jest sama aplikacja, bo nie trzeba nic łykać, a jedynie psiknąć i wetrzeć. Poczytajcie sobie o magnezie szczególnie jeżeli trenuje się jakiś sport w ogóle gdy organizm jest narażony na ostry wysiłek fizyczny.

48

Odp: Bóle mięśni po treningu

Trzeba zacząć od porządnej rozgrzewki, dostosowania obciążenia treningowego do umiejętności i doświadczenia, po treningu rozciągnąć się, wykąpać i dobrze wyspać. Sen to darmowy sposób na renegerację

Ostatnio edytowany przez greenonion (2017-03-26 00:58:33)

49

Odp: Bóle mięśni po treningu

U mnie najwiekszym bolem nie byly bole, a skurcze. Czesto pojawialy sie juz na poczatku treningu, przez co od razu musialam isc do szatni i pakowac swoje rzeczy, masakra. Na takie coś polecam zażywanie magnezu . Szczególnie takiego o wysokiej wchlanialnosci smile

50

Odp: Bóle mięśni po treningu

Bóle mięśni po treningu to dobrey objaw. To znaczy, że mięśnie się regenerują