1

Temat: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Czy bycie z kimś tylko po to by nie zostać samemu, nie mieszkać samemu to uzależnienie?

Czy kocham tego faceta, czy tylko  obsesyjnie pragnę by ktoś dawał mi chociaż namiastkę uczucia?
Warto być poniżaną, oszukiwaną?

Czasem mam wrażenie,że :
bez niego jestem nikim, niczym...
bez niego nie umiałabym żyć...

Chciałabym na nowo odkryć siebie,cieszyć się życiem, bo mam dopiero 19 lat i  to jest ten MÓJ czas, ale nie umiem... Wszystko bez niego przychodzi mi z wielkimi trudnościami...

2

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Jeśli on Cię oszukuje to pomyśl o tym, że sam z siebie się nie zmieni... że może być coraz gorzej zamiast coraz lepiej.. Chcesz takiej przyszłości z nim?..

3

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Samotność jest zła, ale poniżanie się dla kogoś to chyba gorsza sprawa...

4

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

W tym wieku nie warto zamykać się na nowe znajomości, wiele jeszcze przed Tobą, nie musisz w desperacji tkwić przy nim... Daj sobie szansę na poznanie kogoś innego.

5

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Do uniezależnienia się trzeba dorosnąć,  a mam wrażenie, że nie miałaś jeszcze  etapu prawdziwej dorosłości, spod skrzydeł rodziców wpadłaś prosto w szpony tego faceta smile

6

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Jeśli masz wrażenie, że bez niego jesteś nikim to tak, to zapewne jest uzależnienie i coś Ci powiem - jeśli będziesz to ciągnąć, to tylko bardziej sobie zaszkodzisz i im dłużej to potrwa, tym trudniej Ci będzie potem utrzymać samoocenę na takim poziomie, który pozwoli Ci żyć godnie, tworzyć udane relacje i szanować siebie samą. Może to mocne słowa, ale taka jest prawda. Mając 18 lat byłam uzależniona od faceta i dopiero po rozstaniu odkryłam, że to nie była prawdziwa miłość, a dałabym sobie kiedyś wszystko obciąć, że kocham jego i tylko jego na wieki wieków.

Posłuchaj... buduj swoją wartość i twórz swoje życie, rób coś niezależnego od niego i to pomoże Ci dostrzec, że czy z nim czy bez niego jesteś Kimś. I zastanów się dlaczego jest jak jest, z czego wypływa Twoja desperacka potrzeba bycia z kimś, bo to bardzo ważne. Będziesz mogła sobie pomóc, bo inaczej, jeśli dojdzie do rozstania, możesz zacząć wpadać w chore związki, nie wspominając o tym, że i w tym będzie coraz gorzej sad

Belisima... nie warto pozwalać źle się traktować.

7

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Wierzę, że  im bardziej będziesz rozmyślać nad swoim położeniem, tym bardziej będziesz je chciała zmienić. Nie warto iść utartą ścieżką, bo daleko nie zaprowadzi, a ten związek nie będzie szczęśliwy, skoro nawet teraz nie jest...

8

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Pod żadnym pozorem nie bierz z nim ślubu i nie planujcie dziecka, bo to go utwierdzi tylko w przekonaniu, że jak źle by nie było, to nie odejdziesz...

9

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Dziewczyny, dzięki za rady, na ten moment nie podejmuję jeszcze decyzji, zobaczę, czy się zmieni tak jak po ostatniej kłótni obiecał...

10

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Nie chcę być pesymistką, ale takie obietnice to w 90% można miedzy bajki włożyć... Chce pewnie  zyskać na czasie...

11

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

A może jakaś terapia dla par. Może to jakoś Wam pomoże. Może spojrzenie kogoś z boku pomoże Wam jakoś ułożyć sobie życie. Moim zdaniem warto skorzystać z pomocy kogoś doświadczonego

12

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

zawsze można spróbować, pod warunkiem że partner będzie tego chciał.

13

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Szkoda, że  nie ma w  aptekach nic na samotność. Brak pigułek na tęsknotę, syropów na smutek, a nawet  terapeutycznego koncentratu miłości własnej w kapsułkach. Dobry byłby też wyciąg z obecności innych (do ostrożnego dawkowania). A gdyby organizm się już oswoił, to wreszcie plaster na skórę imitujący dotyk kogoś bliskiego...

14

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

bardzo depresyjnie, czy coś się za tym kryje?

15

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Też tak miałam przez 2! lata. Bardzo to jest męczące z psychologicznego punktu widzenia. Doskonale Cię rozumiem - z jednej strony rozumiesz że to jest znęcanie nad sobą, ale z drugiej boisz się że wszyscy się od Ciebie odwrócą (wspólni znajomi, może nawet część rodziny). Nigdy przed tym nie korzystałam z usług psychologa, bo myślałam że mogę sobie z tym poradzić sama.

16

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

myślę, że w pewnych przypadkach na pewno przyda się taka specjalistyczna pomoc.

17

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Miłość to jedno z najtrudniejszych uczuć, bo poznajemy człowieka w całości - kiedy jest najlepszy i gdy jest najgorszy. Kiedy potrafimy być przy nim tylko gdy się uśmiecha - to jedynie jest piękne zauroczenie. Jeżeli jednak znosisz go też , gdy cierpi, jest nieznośny itp. - to bez wątpienia miłość.

18

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Ludzie po prostu boją się życia w pojedynkę, szukają kogoś, kto im je ułatwi i przy okazji sprawi, że nie będzie nudne - więc gdy już ktoś jest w naszym życiu, to trzymamy się go kurczowo, żeby nie być samemu...

19

Odp: Czy to emocjonalne uzależnienie?

Racja, ale bycie z toksykiem to dość niezdrowe. ..