126

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Jakie produkty stosujecie na mdłości i nudności. Słyszałam, że dość dobry jest imbir, czy któraś z was go może stosowała?

127

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Moja siostra bierze imbir i pomaga jej.

Ostatnio edytowany przez Hagia (2015-07-10 16:54:34)

128

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Na każdego działa co innego. Ja nie miałam dużych mdłości, więc w tej kwestii nie pomogę. A co do zgag to starałam się jeść lekko, a jeśli mimo tego mnie dopadała to zapijałam ją mlekiem, który łagodził jej objawy. Mojej koleżance pomagała za to woda gazowana, wszystko zależy od osoby.

129

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Jak nasza koleżanka z pracy zaszła w ciążę od razu było wiadomo - co i rusz "całowała się z wc". Z tego co wiem to dopiero po 2 miesiącach dziwne odgłosy z łazienki ustały - trochę miałyśmy z niej ubaw ale nie miała nam tego za złe

130

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Dolegliwości w ciąży wynikają ze zmian, jakie zachodzą w organizmie kobiety w czasie, gdy nosi ona w sobie nowe życie. Niektóre dolegliwości to normalne objawy ciąży i nie są powodem do obaw, chociaż są też takie, które mogą oznaczać zagrożenie ciąży. Zmiany hormonalne zachodzące w czasie ciąży są między innymi przyczyną nudności i wymiotów, bólów pleców, obrzęków i zmęczenia....

131

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Masz absolutną rację w tym co napisałaś. Na szczęście są dostępne środki, które niwelują te niedyspozycje ciążowe. Ważne tylko by dobierać je tak by były bezpieczne dla mamy i dziecka.

132

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

W pierwszej ciąży strasznie mnie mdłości męczyły, traciłam na wadze, miałam anemię, wymiotowałam dosłownie po wszystkim. W drugiej ciąży praktycznie zapomniałam co to mdłości i wymioty.

133

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

kaweczka jak długo go stosowałaś? czy to drogi środek?

134

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

ale skoro te witaminy mają w swoim składzie imbir to z pewnością powinny pomóc, ja niestety nie przełknę żadnych syropów domowej roboty, wolę jednak pigułki.

135

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Hanna, nie zgodzę się, imbir i witamina B6 mają bardzo duży wpływ na nudności i wymioty w ciąży, nie wiem jak poza nią, bo nie mam z tym problemu, ale w ciąży męczyło mnie okrutnie.

adriana, stosowałam mniej więcej przez dwa miesiące, od początku mdłości gdzieś do 14-15 tygodnia, potem przestałam brać, bo już mdłości minęły. Cena to niecałe 20 zł za 28 tabletek, jesli dobrze pamiętam.

136

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

z racji tego, że jestem na czasie z ciężarnymi to się trochę powymądrzam tongue
A co dziewczyny z niedoborem wit. D - tego naszego słoneczka dużo a jak macie niedobór to co działacie w tej kwestii ????

137

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

No trzeba brać suplementy, bo w diecie akurat tę witaminę ciężko dostarczyć wink Są specjalne produkty dla kobiet w ciąży -  zapytaj lekarza, ale wg. nowych zaleceń WHO wit.D3 trzeba brać.

138

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Czasami suplementy ratują nam życie w ciąży, ja miałam takie mdłości, że tragedia i ciągnęło się długo. Też się wzbraniałam przed suplementami i się męczyłam, ale brałam aż do porodu w sumie żeby jakoś w miarę ludzko znieść ciążę.

139

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Ciąża to nie grypa i nie można brać tego co nam się podoba. Nie można też wszystkich bezkrytycznie słuchać bo na jedną osobę działa co innego niż na drugą. Najlepiej na wizycie podpytać lekarza co brać. Bóle podbrzusza są częste bo macica się rozciąga. Koleżanka może mieć całkiem co innego polecone niż dla nas wskazane jest. Z tego co się orientuję to no-spa jest bezpieczna i łagodzi objawy.

140

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Żaden lekarz,  Ci nie powie jak się będziesz czuła z drugim dzieckiem w ciąży . Możliwe jest ,że nic Ci nie będzie samopoczucie będzie na piątkę

141

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

na mdłości to chyba najlepiej wziąć jakiś delikatny preparat. jeśli takie domowe metody nie pomagają, ja tak mam sad 6 miesiąc leci a ja dalej wymiotuje, czasem zimna woda pomaga, ale nie na długo.

Ostatnio edytowany przez moniaczka (2015-12-11 13:29:47)

142

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Żeby nie uciskać brzucha warto mieć poduszkę ciążową do spania. Podobno są niesamowicie wygodne, a robi je polska firma z Konstantynowa pod Łodzią:) Mają tam właśnie darmową dostawę w ten weekend, warto skorzystać:
[url]http://urodaizdrowie.pl/weekend-darmowej-dostawy-z-urodaizdrowie-pl-15-17-stycznia[/url]

143

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Takie poduszki dla kobiet w ciąży nadają się dla wszystkich, każdy fizjoterapeuta powie o tym, że  jest to prawidłowa pozycja podczas spania.
Odciąża się stawy biodrowe wyrównując je poduszką.

144

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

na mdłości  imbir mi pomógł, bo męczyłam się do 6 miesiąca okropność normlanie natomiast teraz po 30 tc pojawiła się inkontynencja - okropność boję się kichnąć nawet. Lekarka mówiła że to przejdzie po ciąży, pamiętam że po pierwszym porodzie tak do miesiąca przy regularnych ćwiczeniach kegla pozbyłam się tego i teraz też na to licze smile

145

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

[quote=emilia_s292]potem miałam straszną zgagę. Nie miałam na to sposobów. Męczyłam się. [/quote]
Na zgagę, w ciąży, możesz stosować ocet jabłkowy i inne sposoby, ale mi najbardziej pomagał ocet smile

146

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Poduszka jest rewelacyjna do spania, ale potem można wykorzystać do karmienia wink
Na zgagę u mnie pomaga mleko, jednak niektóre dziewczyny chwalą jabłko.
No i nie najadać się, jeść mniej a częściej

147

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

na jakieś takie mdłości w ciąży sprawdzają się też chyba opaski akupresurowe . Sama używałam ich akurat przy chorobie lokomocyjnej ale dla kobiet w ciąży podobno też nadają się całkiem nieźle. Spróbować można. A nuż przyniesie to jakieś efekty

148

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

O tym to ja nie słyszałam. A na jakiej zasadzie działają te opaski? Jakoś ciężko mi to sobie wyobrazić

149

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

na zasadzie akupresury jak sama nazwa wskazuje wink. Generalnie polega to na tym że uciskają jakiś punkt na nadgarstu który odpowiedzialny jest za mdłości. U mnie w sumie efekt był szybki więc nie zaszkodzi przetestować. Jak nie zadziała możesz zwrócić do 30 dni z paragonem

150

Odp: Co na dolegliwości ciążowe?

Ok, będę szukać w takim razie. Jestem raczej spectycznie nastawiona do takich wynalazków ale skoro można zwrócić to spoko