1

Temat: kosmetyki z apteki

Mniej ma tu na myśli dermokosmetyki, a bardziej takie kosmetyki za grosze z jednym składnikiem - coś jak w tym artykule  czyli pasty cynkowe, maść z witaminą A, maść ichtiolowa itp. Nie wiem nawet czy nazywać je kosmetykami, bo to bardziej takie produkty lecznicze. U mnie pasta cynkowa na pojedyncze zmiany to świetna sprawa - zasusza je, ale nie podrażnia - polecam, ale z ostrożnością i jeśli nie macie wysuszonej skóry - zwłaszcza przez jakąś kurację złuszczającą, bo można sobie krzywdę zrobić). Stosuję też olejek rycynowy na brwi, bo trochę je sobie przetrzebiłam pęsetą i muszę powiedzieć, że to też rewelacyjnie działa (choć tu trzeba dłużej czekać na efekty - ja stosuję 3-4 miesiąc i teraz zaczynam je dostrzegać). A Wy też używacie? Co sądzicie na temat takich "kosmetyków"?

2

Odp: kosmetyki z apteki

Nie kupuję tam kosmetyków, wolę przez internet bo jest po prostu taniej, a marże apteczne potrafią zwalić z nóg

3

Odp: kosmetyki z apteki

W aptece najczęściej kupuję maść cynkową, nagietkową, z witaminą A . Kosztują niewiele a są bardzo uniwersalne. Warto mieć je zawsze pod ręką.

4

Odp: kosmetyki z apteki

Ja kupuję na bo są tanie - tylko że to sklep z niemiecką chemią, więc jak się chce świadomie używać to warto chociaż podstawy niemieckiego znać wink Ale niemieckie kosmetyki mają inne stężenia substancji aktywnych i naprawdę inaczej się używa, inne efekty zupełnie.

5

Odp: kosmetyki z apteki

Olejek rycynowy oczywiście musi być z apteki. Poza tym w aptece kupuję najczęściej krem na suche stopy i dłonie oraz maskę do włosów .

6

Odp: kosmetyki z apteki

A może ktoś używa aptecznych kosmetyków do skóry z problemami? Mam na myśli zapalenie i alergię. Mam wielki problem z cerą, bo wyglądam jak burak z łuszczycą. Serio, nie to, że jakoś bardzo przejmuję się wyglądem, ale to co się zrobiło z moją twarzą to lekka przesada... Byłem u lekarza, mam leki, ale przecież nie bedę ich brał w nieskończoność - stąd moje pytanie. Polecono mi krem ale w necie jest sporo złych opinii...

7

Odp: kosmetyki z apteki

Ja często kupuję apteczne kosmetyki. Zauważyłam,że mają o wiele lepszy wpływ na moją cerę bo mam skłonnośći do alergii i te tak bardzo jej nie alergizują.

Świetne sa na przyklad wody termalne. Uwielbiam również te krem na cellulit.

Nie jest taki tani ale rzeczywiście usuwa niedoskonałości. Tak wiec warto.

Kosmetyki zamawiam przez internet w aptekach.

Bałabym sie natomiast kupować na aukcjach. Nigdy nie ma się pewności czy to co sprzedają jest oryginalne.

8

Odp: kosmetyki z apteki

Nie kupuję za dużej ilości takich kosmetyków. Najlepiej podpytać dermatologa.

9

Odp: kosmetyki z apteki

Ja kupuję kosmetyki przez internet. Zawsze jest dużo taniej i nie ma tych kolejek. Dodatkowym plusem jest to, że robiąc zakupy w sklepie internetowym kupuję tylko to co jest mi potrzebne bo nie kuszą mnie nadprogramowe zakupy, jak wtedy gdy przechodzę obok sklepowych półek.

10

Odp: kosmetyki z apteki

Ja kupuję kosmetyki z apteki, najczęście  Gdzie indziej ich nie dostanę, chyba że przez internet, ale czasami nie chce mi się po prostu siedzieć i szukać

11

Odp: kosmetyki z apteki

Ja kupuję kosmetyki typu żele, mleczka, kremy i balsamy tylko w aptece. Mam dzięki temu pewność, że są skuteczne, ale też dobre dla skóry wrażliwej.

12

Odp: kosmetyki z apteki

Kupowałam w aptece ostatnio antyperspirant bez aluminium, który tu polecano  I jestem jak najbardziej za produktami z apteki.

13

Odp: kosmetyki z apteki

Jak macie problemy skórne to idźcie najpierw do dermatologa, zamiast kupować w aptece kosmetyki, które bez diagnozy mogą nawet zaszkodzić...

14

Odp: kosmetyki z apteki

Ja myślę, że wystarczy nie kupować dziadostwa... Przecież jest pole do popisu jeśli o kosmetyki chodzi! Ja ostatnio przerzuciłam się na  i nie żałuję. Niezdecydowanym zwłaszcza polecam!

15

Odp: kosmetyki z apteki

Na osłabione włosy kupuję wodę brzozową, jest głównie dostępna w aptece.

16

Odp: kosmetyki z apteki

Ja mam kilka swoich ulubionych kosmetyków aptecznych, ale nie ograniczam się do kosmetyków tylko i wyłącznie z apteki i kupuje także drogeryjne produkty, bo niektóre z nich także są bardzo dobre. W ich wyborze nie kieruje się także ich ceną, bo moim zdaniem cena nie jest adekwatna do jakosci produktu i mam wiele genialnych kosmetyków, które są kosztują grosze. Jakiś czas temu po przeczytaniu tego artykułu  zaczęłam kupować produkty, które mają Laur Konsumenta i dzięki temu nie kupuje już przypadkowo kiepskiej jakości produktów.

17

Odp: kosmetyki z apteki

La Roche Posay kosmetyki z apteki sa fajne,choc nie wszystkie

18

Odp: kosmetyki z apteki

Ja kosmetyki kupuję w drogerii i to mi w zupełności wystarczy. Nie mam potrzeby kupować nic w aptece.

19

Odp: kosmetyki z apteki

Bardzo często używam kosmetyków z apteki, są dla mnie zdecydowanie bardziej wiarygodne. Nie lubię kosmetyków czy też produktów leczniczych, które mają niekończący się skład, dla mnie im mniejszy skład tym lepszy i zdecydowanie bardziej godny zaufania.

20

Odp: kosmetyki z apteki

Biodermic ma dobre produkty, polecam, bo sam używam ich toniku i kremów

21

Odp: kosmetyki z apteki

Ceny tylko powalają, niestety, ale w aptece trudno o tańsze produkty niż w drogerii

22

Odp: kosmetyki z apteki

Do tej pory kupowałam gdzie indziej moje kosmetyki (mam AZS, więc mogę bezpiecznie używać tylko tych aptecznych) i niestety, ale przepłacałam. Nawet się nie spodziewałam, że ceny mogą się aż tak bardzo różnić. - teraz za swój żel do mycia twarzy płacę około 20 zł mniej niż w innych aptekach, nie mówiąc już o tym, że bardzo często mają tam promocje.

23

Odp: kosmetyki z apteki

Kupuję czasem kosmetyki w aptece, np od vichy. Na dniach wybieram się po ten balsam od nich  i też wiem, że kupię go w aptece, bo sprawdziłam na stronie.

24

Odp: kosmetyki z apteki

Lubię kremy oeparol, dostępne są głównie w aptekach. Oparte na naszym polskim oleju z wiesiołka. Ceny nie są wysokie na szczęście smile

25

Odp: kosmetyki z apteki

Ja mam zaufanie do marki Dermedic, mam od nich żel do mycia twarzy i odtąd nie mam żadnych wyprysków!