1

Temat: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Jak w temacie- macie na to jakieś "sposoby" ?
wiem że pewnie duża wiedza tu potrzebna, ale może jakieś najprostsze podpowiedzi?

Robie sylwestrową domówkę i taki problem mi chodzi po głowie, jakie winko kupić?

2

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

czerwone jest z zasady do mięs, więc jeśli menu będzie kaloryczne to najlepszy jest taki wybór

3

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Ja też korzystam z internetu przy doborze wina. Jak kupuje dla siebie to biorę to co lubię, ale na przyjęcia czy spotkania z przyjaciólmi staram sie dobrać wio do potraw , są do tego w necie nawet specjalne "narzedzia" - np w jednym sklepie w którym kilka razy kupowałam winko i zamawialiśmy też na nasze wesele  mają coś takiego bardzo dokładnego

4

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Ja w sumie nigdy nie wiem jakie wino do jakiej potrawy pasuje. Piję takie jakie mi smakuje, np. białe do czerwonego mięsa.

5

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

W sumie to dobrze jest się zastanowić co chcesz zjeść.... każde wino inaczej należy dopasować do dań. Jeśli np szykujesz gustowną kolację najpierw zaplanuj dokładnie wszystkie dania a potem skontaktuj się ze specjalistami, którzy Ci doradza. Ja miałam zrobić kaczkę na duży obiad na chrzest... I jakie tu wino dobrać? Ktoś polecił mi wino węgierskie... po prostu strzał w dziesiątkę! Więc wink polecam dekanter.pl jesli szukasz dobrego sklepu który podpowie Ci co bedzie najlepsze

Ostatnio edytowany przez MisiuAsiu (2016-04-25 15:26:50)

6

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Zawsze miałam z tym problem smile Odkąd pamiętam kierowałam się etykietami na butelkach, czasem przy okazji zakupów w sklepie  dopytywałam obsługę, albo korzystałam z dostępnej na stronie wyszukiwarki. Jedyne co pamiętam, to że do mięsa czerwone wytrawne, lub półwytrawne smile

7

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

W sieci jest wiele artykułów. Generalnie mówi się,ze czerwone wino bardziej pasuje do potraw z mięs, bardziej tłustych. Białe wino do kurczaka i do ryb. Tak samo jak i do deserów. Osobiśćie uwielbiam szampana i jestem zdania,ze można go pić cały dzień do wszystkiego.
Wino zamawiam w sieci bo jest najtaniej. Ostatnio zamawiałam tutaj;


Możecie sobie zerknąć jeśli chcecie zamówić nieco taniej bo w sklepie jest sporo promocji na różne wina. Całkiem dobry i niedrogi jest Don Miguel:

8

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Zerknij sobie tutaj: Przy każdym winie masz opis, który pomoże Ci w wyborze. Wino do potraw do doskonały wybór.

9

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Moja grupa krwi toleruje tylko czerwone wino i moje kubki smakowe - też:)

10

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

A ja bardzo lubie wino różowe półsłodkie i mogłabym je pić niemalże do wszystkiego. Ostatnio czytałam fajny poradnik jak dobrać wido do serówCzęsto je jadam pod rózną postacią, szczególnie kozie, więc dla mnie to była fajna podpowiedź. Może jeszcze ktoś skorzysta.

11

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Jak jesteście smakoszami tego typu trunków to warto sobie zajrzeć do sklepu  mają bardzo dobre wina i to w różnych cenach. Ja lubię białe wino Ortega Ezquerro Blanco  ono jest wytrawne, dobre do grilowanych warzyw mięsa, wszelkiego rodzaju sosów. Nie jest tanie, bo trzeba za nie zapłacić około 80 złotych, ale ja pijam lampkę do obiadu i to od czasu do czasu, jak wiem, że nie będę prowadzić samochodu smile

12

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

nigdy nie umiałam tego robić i dla mnie każde wino pasuje do obiadu smile

13

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Na prawie kazdym winie jest napisane do czego podawac, wiec nie trzeba posiadac jakiejs wiedzy tajemnej wink

14

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

Ja gustuję w czerwonych winach i mogę je pić do każdej potrawy:)

15

Odp: Jak dobrać wino do potraw, gustów?

A ja wolę białe, półwytrawne:) Najlepiej alzackie.