26

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Japończycy, Wietnamczycy i inni skośnoocy są tacy sympatyczni, weseli i życzliwi smile Oczywiście nie tylko oni.
Zachwyca mnie u wielu obcokrajowców to, że są energetyzujący, pełni życia, energiczni, pozytywni.

27

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Ogólnie Polacy przy każdej chyba nacji wypadają jak ponuracy... Pewien poznany przeze mnie Hiszpan był w szoku, jak  ludzie tutaj smętnie chodzą po ulicy, nie uśmiechają się. .. U niego to było nie do pomyślenia...

28

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Zdarzyło mi się usłyszeć nawet od Polaków wracających do mojego miasta zza granicy słowa: tu jest tak smutno.

29

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Może to dlatego że społeczeństwo nam się starzeje, a z wiekiem jakoś coraz mniej powodów do uśmiechu...?

30

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Być może, ale my też jakoś tak bardziej pesymistycznie nastawieni jesteśmy. Mniej w nas energii. Nie wiem od czego to zależy. Do jednej sprawy można podchodzić na różny sposób i czasami ta różnica podejść pomiędzy nami, a obcokrajowcami jest ogromna.

31

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Polacy za bardzo się koncentrują na problemach, a przez to nie mają czasu cieszyć się życiem.

32

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

zgadzam się z Tobą, jak niektórym znajomym powtarzam żeby wrzucili na luz i postarali się zrelaksować to mnie wyśmiewają. Jakby to było faktycznie takie trudne.

33

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Masz rację, ale czasem życie na to nie za bardzo pozwala, obowiązki, praca, dzieci, to wszystko pochłania czas i energię, nie każdy ma babcię, która weźmie wnuki na weekend czy może sobie pozwolić na spontaniczny wyjazd na dłużej...

34

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Z jednej strony nie pozwala, a z drugiej łatwiej jest, kiedy jednak odwrócimy role i zamiast życiu pozwalać na to, żeby ograbiało nas z energii, wrzucamy na luz i czynimy je znośniejszym i przyjemniejszym. Albo oddamy się "w jego ręce", albo to my je weźmiemy w swoje i o ile jest wiele spraw, na które wpływ mamy minimalny, bo zależą nie tylko od nas, to na nasze nastawienie mamy z pewnością. Pozwólmy sobie mieć nad czymś w życiu kontrolę.
Trudno jest rzeczywiście zorganizować sobie czas na wakacje, ale małe rozrywki, które pozwolą nam wyluzować, naprawdę są w naszym zasięgu.

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-03-17 22:23:54)

35

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Wystarczy się nauczyć, że nie zawsze wszystko musi być "na wczoraj". Czasem dzięki temu dostrzega się, że tracimy czas na rzeczy zbędne.

36

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Ostatnio odkryłam, że nie tyle cudzoziemcy są dla mnie atrakcyjni, co ci pochodzący ze Śląska ( choć oni i tak uważają się za inny kraj, więc prawie jak cudzoziemcy) wink

37

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

no proszę, proszę big_smile ale rzeczywiście coś w tym jest, masz rację.

38

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Tak, to śwarne chopy są, znałam kiedyś jednego, ale w końcu i tak nic z tego nie wyszło:)

39

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Haha big_smile Co Was Dziewczyny tak pociąga w Ślązakach? Gwara? tongue

40

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Możliwe:) Jak mówią tak dziwnie i połowy się z tego nie rozumie to też jest plus...  Generalnie im mniej zrozumiemy z tego, co mówią, tym lepiej, bo czasem po prostu gadają bzdury wink

41

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

w sumie nie mam nic do nich, pewnie jak by mi się jakiś spodobał to by nie bylo tematu

42

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Ja kiedy nie rozumiem Ślązaka, to pytam, co znaczy jakieś słowo, bo czasami nawet z kontekstu ciężko wywnioskować.

43

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Ale przecież język miłości nie wymaga tłumaczenia:) Nie musicie wcale rozmawiać żeby się dogadać wink

44

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

A skąd można wiedzieć, czy jakichś uroków ktoś nie rzuca wink tongue Ogólnie to jednak lubię rozumieć to, co ktoś chce mi przekazać.

45

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Na Śląsku uroki nie są modne, raczej modrą kapustą mógłby w Ciebie rzucić wink

46

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

hahaha smile no dokładnie, dosadnie powiedziane ale masz rację smile

47

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Mam kolegów na Śląsku. Zaraz zapytam, czym rzucają w kobietę tongue

48

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Pewnie najczęściej śląskimi inwektywami wink

49

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

No ok, dowiedziałam się o kluskach z kapustą. Od koleżanki, bo akurat była online tongue Nie wiem jak inni z tego regionu, ale moi koledzy są kulturalni.

50

Odp: Cudzoziemcy - czy dla Was są atrakcyjni?

Różnie bywa z tą śląską kulturą, bo niestety znam akurat takich bardziej nieobytych wink