51

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Świetny sposób na młodość i wigor big_smile
Nazywa się "Sanatorium" smile

52

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Czemu nie łączyć przyjemnego z pożytecznym? Starsi ludzie mają dużo wolnego czasu i też nie chcą się nudzić....

53

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Można znaleźć jakieś hobby, a tu widzę,że ich hobby to kolekcja kobiet tongue

54

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Starsi ludzie chyba najczęściej żałują, że w młodości się nie wyszaleli więc korzystają z każdej okazji, w tym z takich w sanatorium...

55

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Albo mają już tak od młodości smile

56

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Z tego co tu piszecie to facet w żadnym wieku nie nadaje się do poważnego związku, co najwyżej do... tańca wink

57

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Dobrze,że chociaż do tańca smile Jak dobrze tańczy, to biorę big_smile

58

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

To ważna zaleta, ale imprezowiczów to odradzam, oznaczają zwykle za duże koszty emocjonalne i nie tylko...

59

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Nie tylko emocjonalne koszty, ale i finansowe. Lepiej od takich z daleka hmm

60

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Im bardziej się szuka, tym trudniej znaleźć, taki absurd...

61

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

miłość sama przychodzi, idealnych facetów przecież nie sprzedają na straganach.

62

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

No tak, nie sprzedają, szkoda. Kupiłabym sobie jak lizaka i już. A tak to sam lizak musi wystarczyć smile

63

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

To jest myśl, poszukać na bazarku, a może ktoś ciekawy stoi na straganie?...

64

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

smile ano chyba że tak big_smile

65

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Wszystko możliwe, ten nadający się do związku, może też sprzedawać lizaki.

66

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Na pewno jak będzie się siedziało w domu ,to nigdy się nie znajdzie .Bardzo możliwe jest też poznanie kogoś na straganie to nie jest żadna ujma , to jest praca smile

67

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

no to jakie miejsca jeszcze proponujecie, gdzie można znaleźć kogoś ciekawego? smile smile smile

68

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Mój cioteczny brat poznał żonę, jak ona wychodziła ze sklepu i wypadły jej zakupy z torbą, a on pomógł pozbierać,zupełnie jak w filmie smile

69

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

[quote=subtellna]Wszystko możliwe, ten nadający się do związku, może też sprzedawać lizaki.[/quote]
Gdyby rozdawał, wiedziałabym, że to TEN big_smile

70

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Prawda jest taka że życie nas nie rozpieszcza. Z tym, że dla facetów związek to większa odpowiedzialność, większy stres, większe wymagania. Od dziecka są surowiej oceniani i karani. Po 45 r.ż. widoczne staje się to, że kobiet jest więcej niż facetów, a z tego co widzę te trendy stają się coraz bardziej wyraziste. Dużo jest też facetów, którzy żyją w sensie biologicznym, jednak życie tak ich okaleczyło fizycznie czy psychicznie, że nie nadają się do życia w parze.
Gdzie więc i jak wykruszają się faceci ?
Wypadki drogowe, przy pracy, sport czy wygłupy.
Choroby zawodowe i inne, w tym także psychiczne. To wszystko bardziej facetów dotyczy niż kobiet.
Statystyki chorób psychicznych, uzależnień etc., niewiele nam dadzą z tego powodu, że kobiety o wiele częściej się diagnozują i leczą niż faceci. Pokutuje niestety to, że "facet ma być twardy", mierzyć się samodzielnie z problemami, musi mieć osiągnięcia, porażka go dyskredytuje, takie są dominujące wymagania.
Następny powód eliminacji facetów z obiegu to brak doświadczenia z kobietami.
U kobiet jest taka tendencja, teraz szczególnie wyraźna, że wolą dzielić się jednym superatrakcyjnym gościem niż zainteresować się kimś, kto nie jest taki idealny jak sobie wymarzyły. I tak jeden facet ma kilka, a wielu ani jednej.
Prowadzi to niestety do spychania na margines niektórych facetów, którzy z czasem już się nie nadają do stworzenia pary, czy to z braku doświadczenia czy problemów psychicznych.
Męska populacja obfituje w przystojnych i Quasimodo. Dużo jest inteligentów i durniów. Dużo uczciwych i dużo typów spod ciemnej gwiazdy.

71

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Chyba rzeczywiście, jeśli długo jest się samemu, to brakuje takiej wprawy w byciu z kimś, że tak to dziwnie ujmę. Z czasem pewnie coraz trudniej jej nabrać, bo [b]człowiek żyjący sam stwarza sobie nawyki odpowiednie dla życia w pojedynkę[/b].
Poza tym nie nabiera się doświadczenia, które jest szalenie potrzebne.
Ja jestem sama od trzech lat, choć po drodze miałam dwie bardzo bliskie relacje, ale nie na zasadzie związku i już czuję, że pewnych rzeczy, do których nawykłam, nie chciałabym zmieniać, a będąc w związku pewnie musiałabym. Myślę, że im więcej minie czasu, tym bardziej się to utrwali. Dobrze mi z tą swobodą, dobrze mi z tym, że są pewne sprawy, których nie trzeba dostosowywać do relacji z drugim człowiekiem.

Tylko... co dzieje się z ludźmi, którzy przeżyli kawał życia bez partnera, tak jak w poście powyżej? Kiedy przechodzimy przez różne doświadczenia życiowe z partnerem, to może nie zawsze, ale najczęściej jednak uczymy się przeżywać coś we wspólnocie, a nie odcinać się z tym od innych. Jeśli przez, powiedzmy, 20 lat nikogo nie mamy, to raczej będziemy nauczeni skrytości i potem wchodząc w związek, w ciężkiej chwili okazalibyśmy się gburami, nie potrafilibyśmy podzielić tego, co przeżywamy, z drugą osobą. Tak przypuszczam.
Ja dzielę się bardzo osobistymi rzeczami z przyjaciółmi i mam w sobie tą otwartość, ale... nie muszą żyć ze mną pod jednym dachem, więc to zwierzanie się im i rozmawianie z nimi o problemach, przeżyciach dobrych i złych, to i tak nie jest przeżywanie czegoś w taki sposób, w jaki przeżywa się mieszkając z kimś i będąc narażonym na atmosferę problemu wiszącą we wspólnej przestrzeni, tym samym powietrzu, ale też i radosny klimat unoszący się w dzielonych ze sobą pomieszczeniach, wypełniający spędzany razem czas.

Do rzeczy... myślę, że ludzie będący długo sami, bardzo przyzwyczajają się do tego indywidualnego przeżywania życia i potem naprawdę trudno jest się przestawić. Jak taki 45- czy 50-latek ma umiejętnie dzielić z kimś życie, jeśli ostatni raz był w prawdziwym związku 20 lat temu?

Ostatnio edytowany przez niechcemisie (2016-01-17 13:35:30)

72

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Człowiek z wygody nie chce się obarczać drugim człowiekiem, bo przecież łatwiej znaleźć kogoś na weekendowy wyjazd bez zobowiązań niż mu coś obiecać...

73

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Być w parze to sztuka, To nie tylko miłe chwile, ale też wspólne problemy, ich rozwiązywanie.
To sztuka pójścia na kompromis, wybaczania, szacunku, lojalności.
Dbanie o siebie nawzajem.
Trudne to jest szczególnie, jak w powyższym poście, kiedy długo żyje się samotnie.
Im dłużej, tym trudniej zaakceptować nowe życie i upodobania swojej połówki.
Co do mniejszości mężczyzn, to jest to też spowodowane częstszymi nagłymi zawałami serca.
Kobiety szczególnie w czasie miesiączkowania są chronione przez hormony przeciwzawałowo.

74

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Nie wiem, czy to jest argument za przewagą kobiet, skoro przez to kilka dni w miesiącu i tak jesteśmy poddenerwowane:)

75

Odp: Jak znaleźć faceta nadającego się do związku

Każdy ma jakiś stres w życiu, chociaż czasem nie zdajemy sobie z tego sprawy,
że innym też nie jest za dobrze...