1

Temat: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Czy stosowaliście kiedyś produkty z zawartością konopi? Np. spożywcze jak olej, może kosmetyki albo suplementy diety? Napiszcie jakie są wasze odczucia i ocena skuteczności.

2

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Stosowałam rok temu maść konopną Defekt na uszkodzenia skóry, otarcia i muszę powiedzieć, że działała dobrze, otarcia rzeczywiście szybciej się goiły.

3

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Używam balsam konopny do ust, nawilża i dobrze się utrzymuje, także polecam:)

4

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Mam wrażenie że lekarze nie doceniają takich produktów, albo pop prostu z przyzwyczajenia wypisują kolejne recepty, bo jakaś firma farmaceutyczna ma z nimi umowę, że będą promować wśród pacjentów właśnie ich leki...

5

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Zgadza się. Zaczęło się od tego, że w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych przemysł konopny był już tak zaawansowany technologicznie, że zagrażał koncernom produkującym papier ( także tym które do dziś są największymi międzynarodowymi spółkami na świecie ). W obliczu wielomilionowych strat i prawdopodobieństwa bankructwa tych firm baronowie przemysłowi za pośrednictwem władzy po prostu zadecydowali o delegalizacji konopi. Wtedy nastał czas w którym konopie popadły w niełaskę mimo że to roślina produkująca najmocniejsze włókna na tej planecie, mimo szerokiego spektrum zastosowania od produktów spożywczych po medyczne. Dziś przepływ informacji i liberalne prawo w wielu krajach oraz coraz bardziej zaawansowane badania naukowe pozwalają z optymizmem patrzeć w przyszłość konopi.

Ostatnio edytowany przez wokolnatury (2016-01-18 16:58:10)

6

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Nie biorę tego ,ale słyszałam o wielu chorobach na które pomaga ,ciekawe kiedy w Polsce legalnie będzie można kupić

7

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Ja także uzywam konopny balsam do ust : rewelacja!

8

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

[quote=wokolnatury]Zgadza się. Zaczęło się od tego, że w latach trzydziestych dwudziestego wieku w Stanach Zjednoczonych przemysł konopny był już tak zaawansowany technologicznie, że zagrażał koncernom produkującym papier[/quote]

Tak naprawdę to i z polskiego maku można zrobić odurzający napój, tylko że mak nie zagraża żadnym koncernom, więc go nie delegalizują.... Mnie ciekawią kosmetyki z konopi, jaki one mają zapach, czy są jakoś dodatkowo perfumowane?

9

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Żona też używa balsamu do ust i chwali sobie bardzo.
belisimma - Wiele produktów konopnych można kupić w Polsce legalnie- np w naszym sklepie.
Dopuszczalne do sprzedaży są produkty zawierające śladowe ilości THC natomiast CBD jest dopuszczalne w każdym stężeniu.
Jeżeli chodzi o kosmetyki ( maja.k) i ich zapach to jest to zależne od producenta . Większość z którymi się spotkałem nie ma żadnych dodatkowych kompozycji zapachowych.

10

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Ja wolę kosmetyki, które nie pachną, ale dobrze działają na skórę, bo dodatki zapachowe to przecież sama chemia... Nieraz takie produkty są opisane jako naturalne, a pachną niesamowicie i koniec daty ważności mają za półtora roku... To mówi samo za siebie, ile w nich jest z natury...

11

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Tak, produkty z konopi są bardzo pożyteczne. Wszelkie olejki CBD czy konopne mają bardzo dobre właściwości dla organizmu.

12

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Ja korzystam z oleju konopnego, ponieważ świetnie nawilża skórę i odżywia ją. Można kupić gotowy olej lub nasiona, z których się go robi.

13

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Tak, olejki CBD i konopne są bardzo zdrowe. Jeżeli szukasz naturalnych produktów to na pewno powinnaś zapoznać się z tematem smile Pozdrawiam

14

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Tylko jak sprawdzić, czy dany produkt jest naprawdę cenny zdrowotnie a nie tylko nazwany konopnym, a ma małą zawartość oleju z konopi? Powinno to być procentowo podane na etykiecie.

15

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Uważam, że powinniście skorzystać..

Ostatnio edytowany przez cbdusmu (2021-04-04 17:41:59)

16

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Ostatnio bardziej dostępne i bardziej lubiane. Maść konopna oraz olej konopny są idealne do leczenia blizn. Chwalę sobie bardzo wink

17

Odp: Czy stosował ktoś produkty konopne??

Olej konopny fajnie działa na ataki padaczki