1

Temat: On nie chce mieć dzieci

Jestem zmartwiona, ja chcę już zacząć kolejny etap w życiu, czyli wychowywanie dzieci, a on jest raczej do tego nastawiony na nie. Ciężko rozmawiać o tym, bo od razu są argumenty, że boi się tego, jak później będzie wyglądać, czy sobie poradzimy finansowo. Tak że odkłada to na nieokreślone później....

Ja wszystko rozumiem, tylko co dalej? Ehh..... To jest normalne?

2

Odp: On nie chce mieć dzieci

Nie każdy facet lubi i chce mieć dzieci. Trzeba dopytywać o to przed ślubem,bo inaczej później są nieporozumienia ... Pewnie boi się też tego, że po porodzie kobieta zupełnie nie ma czasu dla siebie i partnera, zaniedbuje to bo musi zajmować się dzieckiem i kto wie, czy nie zacząłby wtedy szukać sobie innej? Faceci lubią proste rozwiązania...  Dlatego zrozum go, bo dziecko to nie zabawka i coś do pochwalenia się przed rodziną, to głównie ciężki obowiązek, na który trzeba być gotowym.

3

Odp: On nie chce mieć dzieci

Dobrze, że myśli o "za" i "przeciw", bo to znaczy że jest odpowiedzialny... Jeśli macie teraz np. inne zobowiązania np. kredyt, to może naprawdę lepiej poczekać?...

4

Odp: On nie chce mieć dzieci

W dzisiejszych czasach trzeba dobrze przemyśleć sprawę posiadania dzieci... Chyba że macie w planach wyjechać za granicę, gdzie socjal jest o wiele lepszy...

5

Odp: On nie chce mieć dzieci

Boi się jak będzie później wyglądać? Kto/co będzie jak wyglądać?

Tak zapytam... w jakim mniej więcej jesteście wieku i od jak dawna razem?

6

Odp: On nie chce mieć dzieci

Ja mam 29 lat, on - 33... Jesteśmy razem 3 lata. Ale facet może mieć dzieci nawet w podeszłym wieku, a z kobietą jest inaczej, po 3-0-tce płodność już maleje więc chyba nie ma na co już czekać?..

7

Odp: On nie chce mieć dzieci

Na pewno go nie zmusisz, ale spokojna rozmowa i rzeczowe argumenty mogą tu pomóc.... Nie wszystko zależy od pieniędzy, dziecko naprawdę nie musi wychowywać się w luksusie,  jeśli będzie kochane to też będzie szczęśliwe... Spróbuj mu to w ten sposób wytłumaczyć.

8

Odp: On nie chce mieć dzieci

Myślę, że dla niego żaden czas nie będzie dobry, teraz nie ma pieniędzy, później nie będzie miał cierpliwości do dzieci...

9

Odp: On nie chce mieć dzieci

niektórzy po prostu nie nadają się na rodziców i nic się z tym nie zrobi.

10

Odp: On nie chce mieć dzieci

A niektórzy to nawet lubią dzieci, ale nie swoje;)

11

Odp: On nie chce mieć dzieci

W dzisiejszych czasach jest moda na jedynaków, a część małżeństw rezygnuje z prokreacji i myślę, że nikomu nie muszą się tłumaczyć ze swoich decyzji.

12

Odp: On nie chce mieć dzieci

To może być objaw odpowiedzialności, albo wygodnictwa, każdy sam musi ocenić, z czym tu mamy do czynienia:)

13

Odp: On nie chce mieć dzieci

Jeśli ktoś chce mieć dzieci, to nie zwleka z powodów finansowych, sama znam małżeństwo z kredytem na głowie, które  ma już dwójkę dzieci...

14

Odp: On nie chce mieć dzieci

może daj mu czas, może zmieni nastawienie. A jak nie to pomyśl o wymianie na lepszy model.

15

Odp: On nie chce mieć dzieci

To jest ważna sprawa, którą trzeba omówić nawet jeszcze przed ślubem, żeby nie było potem niedomówień - bo coraz modniejsze staje się nie posiadanie dzieci, wiele osób ceni sobie wygodne życie bez takich problemów...

16

Odp: On nie chce mieć dzieci

Czasem młodzi ludzie chcą mieć dziecko zanim się nie zorientują, jaki to jest obowiązek, a jak popatrzą ile to jest pracy, wyrzeczeń, problemów, to czasem zaczynają zmieniać zdanie i twierdzą, że to nie dla nich.

17

Odp: On nie chce mieć dzieci

Przecież to tylko przez pierwsze lata dziecko jest tak absorbujące, da się to jakoś wytrzymać...

18

Odp: On nie chce mieć dzieci

Często młodzi wybierają ,karierę ,luzacki styl życia, wolność .Na początku znajomości wg mnie trzeba porozmawiać na ten temat , bo później jest rozczarowanie

19

Odp: On nie chce mieć dzieci

Myślę, że to jest też kwestia podejścia do rodziny, jeśli w domu były dobre wzorce, ktoś się czuł kochany i akceptowany jako dziecko, to też chce mieć własne i dać mu to samo, o sam otrzymał od rodziców.

20

Odp: On nie chce mieć dzieci

No dokładnie, ale nawet przy takim wychowaniu zdarzają się wyjątki bo życie kształtuje tez Twój charakter i priorytety i najczęściej jest tak że osoba pochodząca z normalnej i kochającej się rodziny nie chce żyć tak jak rodzice (klasyczne "nie chce siedzieć w domu z dziećmi") tylko wynieść się ponad szczyt zapominając o tym co najważniejsze.

21

Odp: On nie chce mieć dzieci

Częściej chyba jednak to jedynacy nie chcą mieć dzieci, bo sami mieli dość nieciekawe dzieciństwo - brak rodzeństwa to mniejsze możliwości zabawy, ciągłe przebywanie tylko z dorosłymi itp...

22

Odp: On nie chce mieć dzieci

Myślę, że to najczęściej ludzie, którzy sami mieli ciężkie dzieciństwo, nie chcą mieć dzieci...

23

Odp: On nie chce mieć dzieci

Często faceci, którzy już mają dziecko z poprzedniego związku nie chcą na nowo przeżywać tego ciężkiego czasu wstawania w nocy, pieluch, chorób...

24

Odp: On nie chce mieć dzieci

Ogólnie mało który facet chce mieć dzieci; one się im przytrafiają i dopiero potem niektórzy widzą w tym frajdę. Inni nawet nie chcą płacić alimentów....