126

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

A ja jestem za postawą dżentelmeńską, bo facet, który lubi wydawać pieniądze na swoją kobietę, jest bardziej sexowny, czyż nie...? wink

127

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Zdecydo0wanie;) A że lubi wydawać je głównie na sexowne kobiety, to razem tworzą sexi parę wink

128

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

ja nie wiem czy wydawanie pieniędzy jest seksowne. Jasne fajnie, kiedy facet rozpieszcza swoją kobietę kupując jej różne rzeczy ale pamiętajmy ze pieniądze tonie wszystko.

129

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Dobra i usługi... to wszystko jest po to, żeby ułatwić lub uprzyjemnić nam życie. Chyba. Jeśli tak, to dlaczego z tego nie korzystać w miarę swoich możliwości finansowych? Problem jest wtedy, kiedy konsumpcjonizm dominuje w życiu, w relacji, albo kiedy ktoś swoim zachowaniem i słowami stara się wyłudzić czyjeś środki na zaspokojenie swoich konsumpcyjnych popędów.

130

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Pieniądze tworzą zobowiązanie, więc facet kupuje, a w zamian oczekuje... Może większej uległości, może spełniania zachcianek erotycznych, które kobiety niekoniecznie lubią...?

131

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Odkąd ludzie wymyślili, że jest przysługa za przysługę, to nie dziwne, że każdy działa wg tej zasady... wink

132

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Widzicie, jak nami kierują te niepozorne papierki? Prawie wszystko można za nie dostać wink

133

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Tak wiele można poprzez pieniądze okazać drugiemu człowiekowi. Brzmi źle, wiem, ale taka jest prawda.

Na przykład:

- [b]pomoc i wsparcie[/b]: "Pomogę ci wszelkimi środkami jakimi dysponuję. Od rady, przez obecność po środki materialne."

Naprawdę wiele problemów da się rozwiązać TYLKO poprzez pieniądze, jeśli nie swoje to cudze (rodziny, państwa, fundacji, przyjaciół, partnera), a jeśli ktoś gotów jest wyłożyć swoje, żeby np. pomóc nam w leczeniu, to siłą rzeczy udowadnia w ten sposób, że jesteśmy dla niego na tyle ważni, że oddaje coś swojego, aby nas wesprzeć w sytuacji, w której sobie nie radzimy.

I jak nie okazać takiej osobie cieplejszych uczuć, nie poczuć silniejszej więzi, jeśli udowodniła nam, że jest skłonna do pomocy, zwłaszcza wtedy kiedy nie musi, bo "nie ma nas w dowodzie"?

A są ludzie, którzy potrafią w ten sposób pomóc nawet całkiem obcym i pomijając to, co ich do tego skłoniło, zapytam: czy człowiek, któremu udzielili tej pomocy ma nie być wdzięczny, ma nie poczuć sympatii, ma jej nie okazać? A jeśli poczuje tę wdzięczność i sympatię to powiemy mu, że się sprzedał i zależy mu tylko na pieniądzach (tak jak mówi się to kobietom, które czują wdzięczność względem facetów, którzy im pomogli)? Jeśli obcy nie okaże swojej wdzięczności i radości to powiemy, że to kawał drania.

- [b]zaangażowanie[/b] w to, co dla drugiej osoby ważne i wspieranie jej zainteresowań. Dzięki pieniądzom można ułatwić/umożliwić coś, co bez nich jest trudne/niemożliwe do do spełnienia, a jeśli ktoś angażuje się w jakikolwiek sposób w to, co dla nas ważne, albo pomaga nam spełnić pragnienia, to oczywiste jest dla mnie, że taka postawa stworzy większą zażyłość i wzbudzi cieplejsze uczucia.

Nikt mi nie powie, że np. kupienie skrzypiec i opłacenie nauki, jeśli w pobliżu nie ma państwowej szkoły muzycznej, albo chociaż opłacanie biletów PKS, żeby ktoś mógł do niej dojeżdżać, jest czymś złym, chęcią kupienia drugiej osoby, a wdzięczność za to oznacza, że ktoś "leci na kasę".

134

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Chyba trudno o zupełną bezinteresowność w dzisiejszych czasach, jakoś nie spotkałam takiego człowieka na swojej drodze, zawsze za chęcią pomocy krył się jakiś haczyk...

135

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Same pieniądze nie zapewnią miłości, trochę szczęścia tez się za nie nie kupi...

136

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Sama miałam taką sytuację, że kiedyś komuś moje pieniądze coś ułatwiły, ale potem jakoś nie  widziałam wdzięczności za to, tylko raczej przekonanie, ze skoro mogłam to pomogłam i tyle...

137

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Konflikty o pieniądze to jedne z najczęstszych przyczyn nieporozumień w związkach, rodzinie... A przecież to miłość powinna być ponad nimi...

138

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Prawda jest taka, że pieniądze nigdy miłości nie szkodzą, a nawet mogą pomóc;)

139

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Czasem za dużo pieniędzy to też niedobrze, bo są takie grzeszne pokusy, które można  za nie zrealizować, a konsekwencje są jakie są...

140

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Jak komuś brakuje stanowczości i charakteru, to sam sobie szkodzi ulegając im... Bo  inni go ocenią odpowiednio - bez względu na zasobność finansową...

141

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

dokładnie tak, masz 100% rację. Ludzie cenią Cię wtedy kiedy twardo stąpasz po ziemi.

142

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Niestety, wielu facetów myli to z fantazją i myślą, że za kasę wolno im spełniać wszystkie swoje zachcianki, nawet te budzące obrzydzenie u innych...

143

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Moim zdaniem, pieniądze nie mają zbyt wiele do miłości, chyba że się za nią płaci wink

144

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Albo ma się wspólny kredyt, który mnie pozwala się rozstać...

145

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

albo wspólną firmę i związane z tym zobowiązania finansowe....

146

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Wspólną firmę też można podzielić, znam takie małżeństwo, po rozstaniu jedno spłaciło drugie i został 1 szef w firmie, a drugie otworzyło swoją działalność.

147

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Nie zawsze to jest takie proste, bo jak wycenić np. wkład pracy w rozwój firmy, pomysły, które zaowocowały kontraktami itp? Zawsze tu jedna z osób będzie czuła się poszkodowana przy takim podziale pół na pół.

148

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

oczywiście że tak, tu nigdy nie będzie sprawiedliwego podziału.

149

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Są kobiety ,które dla pieniędzy wychodzą za mąż i później tego żałują ,dla mnie to jest beznadziejne

150

Odp: Miłość a pieniądze - dylemat

Kiedyś spotkałam się też z dylematem faceta - poznał Ukrainkę, oczywiście bez kasy, a on dość zamożny - i zastanawiał się, czy to on jej się podoba, czy ten luksus, który mógłby jej zapewnić?